Scarabeo 300 Special

Spremni za novu sezonu - već imam pređenih ove god oko 800 km

Nove gume su na skuteru

Gume.jpg

 
Šteki said:
Posljedice su mogle biti fatalne, to sam mislio.

I ja sam bio zadovoljan sa bevom 200, no eto....
Gledam sad i ja x-maxa...ali 400 :mrgreen:, možda kad bude polovnih, ovako mi je preeeeskup....

Što se tiče kočnica, otkazale/propale i prednja i zadnja dok smo se žena i ja vozili :shock: :shock:. Moglo je biti svega, no sreća da je brzina bila cca 40km/h ali na hebačkoj nizbrdici. Ozljede nisu bile prevelike. Navodno zato jer nije mjenjano kočiono ulje u 4godine (a svaki servis u ovlaštenom napravljen, zadnji veliki u Lorisu u KC i opet ga ni oni nisu mjenjali  :angry: :angry: :angry: :angry:) pa je navuklo vlagu. E sad, vjerujem da je do ulja (a ne do samih kočnica) jer je naknadno sondom dokazano da je bilo loše.

Jer koliko se ja kužim, a iskreno ne kužim se baš, taj integralni sustav kočenja možda i nije najsretnije rješenje, eto baš zbog toga, ne otkaže samo prednja ili zadnja, nego obje (a tako nešto mislim da je baš i Joke spominjao da nije najsretnije riješenje).

Sada nakon ovoliko sezona sa Scarabeom mislim da sam kompetentan da uđem u polemiku.
Naravno poželjno je da je kočiona telkućina propisno zamjenjena ali...
Glavna stvar je što mislim da kočnice na skuteru funkcioniraju odlično za jednu osobu do 100 kg

Dvije osobe na skuteru i to ako je vozač oko 100 kg + suvozač...
Onda se osjeti i produžuje se put kočenja koji itekako može iznenaditi vozača nakon par kočenja