Scarabeo 500 2006'

Status
Not open for further replies.
Znam da je Vespa po obliku skuter, znao sam to i prije nego si se ti rodio ali u današnje vrijeme, zbog pojave ovih novih skutera, skuter i vespa znače/odnose se na različite stvari/imaju drugo značenje.


Znam i da na novi moderno dizajnirani Porshe nitko neće staviti lampe od spačeka, to je bilo rečeno karikirano, u prenesenom značenju, tako je trebalo pročitati i shvatiti. Vjerujem da drugi jesu.
 
sve u svemu jako baca na beverlya a i sviđa mi se njegovi instumenti te kombinacije boja baš je ok :cool:
 
DamirK said:
Znam da je Vespa po obliku skuter, znao sam to i prije nego si se ti rodio ali u današnje vrijeme, zbog pojave ovih novih skutera, skuter i vespa znače/odnose se na različite stvari/imaju drugo značenje.

Znam i da na novi moderno dizajnirani Porshe nitko neće staviti lampe od spačeka, to je bilo rečeno karikirano, u prenesenom značenju, tako je trebalo pročitati i shvatiti. Vjerujem da drugi jesu.

Blago tebi kada sve znaš. Pa i koliko ja godina imam.

Kao što se nadam da možeš i sam sebi objasniti ovaj tekst:

"zbog pojave ovih novih skutera, skuter i vespa znače/odnose se na različite stvari/imaju drugo značenje."

Vespa je skuter, dapače rodonačenik svih skutera, jer je bila prva. A koje drugo značenje ima...

Stvar o kojoj ja govorim je nešto što ti, očito, ne razumiješ, jer si prezaposlen oblikovanjem svijeta po samom sebi, i po svojim umnim produktima. Zato je bezveze truditi se objasniti ti ono što su ipak pametniji od tebe (ne bi vjerovao, ali takvih ima!) smislili, i na što su mislili, kada su dizajnirali i stvarali nešto tipa Scarabeo 500. Kao što ima brdo firmi koje se furaju na retro-look, zato jer to ima više ljubitelja od moderne sintetike koja izgledom traje do kraja sezone. Ako i do onda.

Možeš kupiti Ford Mondeo, a možeš kupiti i retro-prerade, koje su izgledom skoro identične 70-80 godina starim modelima Forda, kao model "T". Samo što taj današnji "T" ima najmoderniju tehniku i čak do 800 KS pod haubom. Znači li to da ne valja?? Ne moram niti reći koji je skuplji, kao niti kojega bih radije imao. Ista je situacija i u svijetu motocikala.

Kada si ti birao svoj motor, koji imaš ili si ga imao, vrlo dobro si znao što na njega može ići, a što ne. Zašto sada te iste principe ne kužiš?
 
Scarabeo je stvarno bio nesto posebno-sad je obicni skuter i nebi me cudilo da "novi"Beverly 500 bude ustvari isti skuter sa drugom znackom proizvodjaca. Ali trziste ima svoje zakone-mnogima nije bas "lego" dizajn Scarabea i zato su ga mijenjali.Vlasnici starog modela sa time samo dobivaju jos vise na exkluzivi svog ljubimca :D
 
Sledgehammer said:
Kao što se nadam da možeš i sam sebi objasniti ovaj tekst:

"zbog pojave ovih novih skutera, skuter i vespa znače/odnose se na različite stvari/imaju drugo značenje."

Vespa je skuter, dapače rodonačenik svih skutera, jer je bila prva. A koje drugo značenje ima...


Stvar je vrlo jednostavna za shvatiti, možeš to i ti. Kao što sam već rekao vespa je po obliku karoserije skuter. Radi se jednostavno o današnjoj uvriježenoj upotrebi termina skuter i termina vespa u svakodnevnom životu, a ne u prometnoj knjižici vozila.
Kad ti neko kaže da vozi vespu pomisliš na klasičnu vespu, a kad ti kaže da vozi skuter onda te to sigurno ne asocira na staru vespu.

Kaj je tu komplicirano za shvatiti???


Kaj se tiče moje pameti, znam da ima nekoliko pametnijh ljudi od mene ali to sigurno nisu oni koji su napravili Scarabea. :mrgreen:


Kaj se tiče tvoje želje za posjedovanjem nekakve ekskluzivne prerade T modela od 800KS, kaj si ga ne kupiš? Lova? Pametnim i sposobnim ljudima to ne bi trebao biti problem, ili :?: :?: :?:
 
Meni se Sledžov Scarabeo sviđa puno više od ovog
Ovaj je previše sličan Beverlyju i ove cirkus boje mi ne pašu na instrument ploču
Ne vidim smisal postojanja 2 skoro ista skutera :misli:kod istog gazde

Uglavnom slažem se sa svim Sledgeovim opaskama glede dizajna.
U diskusiju o politici Aprilia-Piaggio i ostalim stvarima koje je potegla ova rasprava se ne bum štel mešat
 
Nit mi se sviđa nit mi je drag ....
, a kod ovog modela zadnji kraj mi je nedorečen...
i nikad se ne bih vidio na ovakvom motoru (skuteri iznad 125 ccm)jer omjer para i dobivenog ne može se uspoređivat sa klasičnim motorom sa šaltungom...




O ukusima se ne raspravlja .
 
DamirK said:
Kao što sam već rekao vespa je po obliku karoserije skuter. Radi se jednostavno o današnjoj uvriježenoj upotrebi termina skuter i termina vespa u svakodnevnom životu, a ne u prometnoj knjižici vozila.
Kad ti neko kaže da vozi vespu pomisliš na klasičnu vespu, a kad ti kaže da vozi skuter onda te to sigurno ne asocira na staru vespu.
Znao sam da si zakon
 
E vidis meni je bas naprotiv lepsi ovaj novi...Nekako mi je bio ruznjikav onaj far na starom scarabeju... :oops: :roll: :evil:
 
DamirK said:
Kaj se tiče moje pameti, znam da ima nekoliko pametnijh ljudi od mene ali to sigurno nisu oni koji su napravili Scarabea. :mrgreen:

Još jednom si nadmašio samog sebe...

Ne, pametni nisu oni koji naprave takav vrhunski maksi-skuter. To su oni koji zbog vlastitite "pameti" sada samo sanjaju da se voze. Jer kod njih su barem rezultati dubokog promišljanja zorno vidljivi. A i svi drugi dizajnersko-tehnološki rezultati su, barem što se tebe tiče, stratosferski dometi. Samo što ih još nitko nije vidio.

Da ti se mozak i približno razvijao kao jezik, Einstein bi za tebe bio maloumni bedak.

A sa tako pametnima ja ne mogu razgovarati. Jednostavno, nisam dostojan.
 
Eee...stvarno sledge,znamo mi da si ti car najveci,sa nama obicnim smrtnicima i glupacima ne smes da pricas,prosto nije na tvom nivou...




Ali necu da se svadjam,jer nema nikakvog smisla...



A scarabej-kakav je-takav je i koga bole uvo dal je lepsi od beverlyija ili nije,ako ce tema da se razvija u ovom pravcu najbolje da se odmah zakljuca...

No hard feelings...

:oops: :twisted: :twisted: :twisted: :idea: :idea: :idea:
 
corky said:
i nikad se ne bih vidio na ovakvom motoru (skuteri iznad 125 ccm) jer omjer para i dobivenog ne može se uspoređivat sa klasičnim motorom sa šaltungom...

O ukusima se ne raspravlja .

Nije stvar ukusa, nego kod mnogih i potrebe. Čovjek si jednostavno postavi neke parametre koje smatra bitnim kada je na dva kotača. Da li je tu uopće riječ o omejru, ne znam. Za svoj Scarabeo mogao sam kupiti i KLE-a i ER-5, pa nisam. I da danas kupujem, opet ne bih.

Znam čovjeka koji je bio veliki biker. Ali je stradao, otišla mu motorika lijevog stopala, i ne može više šaltati. Sada ima maksi-skuter od 500 ccm i opet je sretan i zadovoljan. Nema više tvrde stavove o tome kako je skuter bezveze i da nije ravan motoru. I to ne tvrdi zato jer je prisiljen voziti skuter, nego sam kaže da skutere, pogotovo one maksi, jednostavno nije dovoljno poznavao, nego je sve tvrdio po onoj staroj "svaki cigo svojeg konja hvali". A takav "ciganluk" je i ovdje kod mnogih prisutan.

Rekoh već - vozio sam mnoge vrste motora, probao i nekoć i imao, tako da nisam klinac kojem je skuter prvi i do sada jedini motor, pa ne znam što pričam jer nemam drugih iskustava. Od tadašnjih 13, do današnjih gotovo 40 godina, svašta se uspjelo dogoditi. Zato ne jebem previše tvrdoglavce koji sami, najčešće, nemaju pojma o mnogim stvarima, i misle da su popili pamet svijeta zato što su se uspjeli dokopati nekog motora prema kojem je moj Scarabeo "inferioran".

Prodajni rezultati u svijetu govore da se skuteri, pa i maksi-skuteri kao zasebna kategorija, prodaju bolje od "pravih motora", što samo znači da su mnogi ljudi prepoznali bit i funkciju i prednosti maksi-skutera.

Budućnost motocikala se isto bazira na približavanju pravih motora tehnologijama i rješenjima maksi-skutera, od prijenosa, komfora pa nadalje. Čuo sam veće neke jako pametne i nadobudne kako su maltene počeli izjavljivati kako niti novi FJR A/AS više NIJE motor, jer nema kuplunga... I što reći takvim tvrdim (i praznim) tikvama?

Jebati sam sebi sve po spisku na golom i hladnom vjetru NIJE prednost, NIJE gušt i NIJE obilježje zbog kojega netko sjeda na motor. Dapače, to je prije prepreka za mnoge mlade koji bi željeli ući u svijet motocikala, jer im iskustva starijih to brane. I to bolna iskustva, iskustva gubitka zdravlja i radne sposobnosti, iskustva smanjenog životnnog mobiliteta i kvalitete života. A to će samo glupan ignorirati. Ja osobno sam na motoru zbog sasvim drugih stvari.

Znači, količina vjetra nije ono što dijeli motocikle od motocikala. Bez obzira što netko sam sebe tvrdoglavo uvjeravo da je upravo to "ono pravo". Iz mojeg iskustva, 99% svih bajkera ipak zazire od vjetra i želi ga smanjiti, jer ne nosi niti jednu pozitivnu osobinu ili posljedicu. Samo rashlađivanje mogu napraviti i u klimatiziranoj prostoriji.
 
m1losh99 said:
Eee...stvarno sledge,znamo mi da si ti car najveci,sa nama obicnim smrtnicima i glupacima ne smes da pricas,prosto nije na tvom nivou... :oops: :twisted: :twisted: :twisted: :idea: :idea: :idea:

Nemoj sebe poistovjećivati sa ostalima. Zar si iskompleksiran, pa stalno moraš tražiti da se sakriješ iza nekoga? Izađi sam sa svojim stavom, ako ga uopće imaš...

A to si rekao sam za sebe - pa tko sam ja da se ne složim s tobom?
 
Sad bi ti odgovorio,ali necu...tvoji glupi postovi uopste nisu razlog da ja dobijem bann..
Zato izvoli,cuti,jer ja na ovakve debilne postove vise necu odgovarati...


Vise mi je stalo do obog foruma,nego da zbog jednog pojedinca od 4000 clanova koji baljezga gluposti i filozofira budem uskracen za clanstvo na forumu...

Mislim da treba da ti postane cudno kako to da se vecina ne slaze sa tobom(uopsteno)...i da se zapitas ko je tu lud?


Ovo je posledjnji post koji cu da potrosim na tebe...
 
Ako ti se ne sviđa što ja pišem, nemoj reagirati na moje postove! To se tiče i drugih koji dijele tvoje "mišljenje"...a mišljenje je kao i dupe; svatko ga ima...

Uvijek imaš preostalih 98% forumskih tema na kojima ja ne učestvujem. I kad učestvuješ, probaj se onda boriti argumentima, a ne svojim umišljajima... jer razine tipa "moj je tata jači od tvog" sam ipak odavno prerastao. Pa tako i tebe.

Takvo je tvoje učešće i u ovoj temi: nisi rekao apsolutno ništa kao kontraragument, a pljuješ cijelo vrijeme. Možda da se zapitaš gdje je tu karakternost i moral učešća na forumu? Naravno, ako znaš išta drugo osim jedva se susprezati da ne vrijeđaš... debilne postove...

Baljezganje i ostalo ostavi za kod sebe doma. No onda te niti neće biti na forumu...! Zar u CCCC nema moto-foruma?

Da ne bi opet pozvao da se nekoga ubije?
 
eee...stvarno tebi nema nade....

Uostalom svako ima svoje misljenje...Lepo sam naveo da mi je mnogo lepsi ovaj novi scarabej jer stari ima ruzne farove


I molim te pojasni mi ono CCCC
 
Sledgehammer said:
DamirK said:
Kaj se tiče moje pameti, znam da ima nekoliko pametnijh ljudi od mene ali to sigurno nisu oni koji su napravili Scarabea. :mrgreen:

Još jednom si nadmašio samog sebe...


Naredniče-generale, u tvoje poznavanje onoga o čemu pišeš smo se već davno uvjerili. Otkad si Damiru objasnio kako se leti odmah je upao u akro grupu, sad mu još pokaži kako se vozi motor, možda kupi Scarabea
:cool: :cool: :cool:
 
Ne mogu vjerovati da se na svakom forumu uspiju posvađati :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.