Scooter exhaust 4t

taj joko je rekao pravu stvar, ja sam preokrenuo internet u zadnjih 7 dana i došao sam do zaključka da sve to tako stoji, zamjenski auspuh Da, samo onaj deklarirani, homologirani i brand name i zna se točno koji su to, nema ih puno....

pa evo možda nekome i pomogne, oni delanci bez obzira na to jesu li hrvatski proizvodi iz garaža ili iz susjedne garaža, sve 5 ali nikako ne preporučljivo,ljudi ih kupuju isključivo zato što su jeftiniji, pitam se dal bi neko kupio takav auspuh da je razlika u cijeni 10%  :misli:

S tim da sam poslušao, doduše preko youtube jedno 500 klipića i usporedbom čak i na sljepo prepoznao dobar proizvod, nekad nije skuplje bolje ali u ovom slučaju se to ipak na kraju i pokazalo  8)

Naravno, uvijek postoji ono, imam cijev od usisavača, čuje se u susjedni kvart a motor juri, činjenica je da se dobar auspuh ipak radi i testira za taj motor, izradili su ga inžinjeri, prodali u svijet.....ili ja pogledao jednodnevni seminar i malo zavarim cijev i oko nje obučem titan, karbon ili neku drugu navlaku, napravim neki oblik i velim mrak, je na nekom skuteru ali ne i na nekoj pili ili nečemu što je vrijedno spomena, jednom sam kod tipa izradio auspuhe po preporuci, dopeljao se u ZG i nazvao ga zamolivši dasi ih uzme nazad i vrati mi nešto love da baš i nisam pušiona, to je moje iskustvo, čuo sam ih još puno takvih.....na kraju yoshimura i akrap.....skuteri su druga priča ali jako slična vezana sa garažu ili nešto testirano.

To je moje iskustvo i razmišljanje!
 
cbrmare said:
Da tocno slazem se,ali takodjer i Mivv to ima koji je talijanski proizvodjac i prizvodi KRATKU seriju topova bas za Nexus 500! medjutim Joke kojeg Vi svi ovdje nazivate carem motara i jedinim koji nesto zna kaze da nikako mjenjat spuh jer to nemoze bit dobro zbog velikog zagrijavanja te da utjece na rad variomata??pogotovo mali top,but ako ga je Mivv homologirao i daje deklaraciju..u cemu je onda problem i tko to ovdje koga?slazem se saJoketom vezano za zagrijavanje,apsolutno,al sta je onda sa npr KTM-om 500ccm 1 cilindar,sta ima neki tako poseban ispuh.nadam se da shvacas moju nedoumicu,ja se ne pravim pametan zato i pitam ovje jer nisam upucen udio o ispuhu ali volio bih imat cinjenicno tehniko objasnjenje.na kraju svega na Runneru 180 4takta sam imao otvoren top od Dukea KTM i motor se cuo jeeebeno i isao kao i standard i jos danas ga decko vozi,pa sad murijasi da cujem ogovore sa pokricem.Unaprijed hvala svima
kao prvo joke radi samo u prodaji skutera,tako da mi bas nije jasno ovo tvoje "da ga svi nazivaju carem i jedinim koji nesto zna" :mrgreen:

a kao drugo,ti se vozi sa serijskim auspuh,jer po tebi ocito nevalja niti jedan auspuh,a ako se ipak odlucis za neki auspuh onda biraj izmedu leovince sbk(koji je komplet sa granom) ili malossi wild lion(koji dolazi bez grane i stavlja se na serijsku granu),mivv ima tu kratku seriju auspuha i za vx/vxr,ja ga nebi stavljao,jer su mi bolji i ljepsi ovi normalni auspusi,taj mivv mi se nikako ne svida...
 
joke je jedan običan filozof, uporan na tipkovnici :mrgreen: uz onakve priče uopće ne sumljam u to da je vrhunski prodavač, al samo to :mrgreen:

ako želiš nešto dugovječno, kvalitetno, bez da te čuje pola kvarta, moj glas ide za leo 4road+db killer, uštelat prijenos i gas dalje

mada sve ovisi šta želiš, imaš veliki izbor, leovince, scorpion, mivv, itd itd...al ipak bi ti preporučia da to kupiš u nekom dućanu u okolici, imaš garanciju i sve da im se možeš obratit ako se nešto desi...

ako već misliš izdvojit neke novce, kupiš nešto homologirano, poznato i prst u uho...ni sa jednim nećeš ništa značajno ni dobit, možeš eventualno izgubit ako ne uštelaš prijenos kako treba...
 
malaga said:
kao prvo joke radi samo u prodaji skutera,tako da mi bas nije jasno ovo tvoje "da ga svi nazivaju carem i jedinim koji nesto zna" :mrgreen:

a kao drugo,ti se vozi sa serijskim auspuh,jer po tebi ocito nevalja niti jedan auspuh,a ako se ipak odlucis za neki auspuh onda biraj izmedu leovince sbk(koji je komplet sa granom) ili malossi wild lion(koji dolazi bez grane i stavlja se na serijsku granu),mivv ima tu kratku seriju auspuha i za vx/vxr,ja ga nebi stavljao,jer su mi bolji i ljepsi ovi normalni auspusi,taj mivv mi se nikako ne svida...

nije tocno nisi uopce procitao sta sam ja napisao,rekao sam da taj Joke ne preporuca nikakvu zamjenu a vidim da ga na forumu vecina drzi kao vrsnog macka,po meni je svaki auspuh ok samo da nije serijala,ja sam samo htio saznat da li je zbilja toliki bed promjenit ispuh na Nexusu a da se nesto ne razdrka,ukusi su razliciti i sve sto preporucate je isprobano i brandirano tako da vasa teorija stoji,medjutim ja osobno nevolim bojlere od ispuha i za mene je Leo,i Malossi prevelik tako a ccu uzet kratki carbon oval Mivv sa deklaracijom i garancijom.hvala svima na odgovorima i nemojte sta zamjerit,jer samo razmjenjujemo misljenja i iskustva i nastojimo pomoc jedni drugima,bar ja to tako smatram.pozz svima sretno
 
nece ti nista biti ako stavis auspuh,uz svaki auspuh je pozeljno i malo igrati se sa rolicama i susticama i gasss (y)

taj mivv na nexusu 500 izgleda ok,za runnera je jos manji/kraci...
 
malaga said:
nece ti nista biti ako stavis auspuh,uz svaki auspuh je pozeljno i malo igrati se sa rolicama i susticama i gasss (y)

taj mivv na nexusu 500 izgleda ok,za runnera je jos manji/kraci...

A da li mozda znas kako bi mogao doc do tog Mivva a da ne idem u Italyu,da li postoji netko u Hr. ko ih uvozi mozda,ako znas? Thx
 
cbrmare said:
A da li mozda znas kako bi mogao doc do tog Mivva a da ne idem u Italyu,da li postoji netko u Hr. ko ih uvozi mozda,ako znas? Thx
neznam tko prodaje mivv auspuhe kod nas,moguce da ni nema uvoznika :misli:

imas u trstu,to ti nije daleko http://www.mivv.it/it/distributori_citta.asp?codice_provincia=36&codice_regione=6
 
pa kaj je moguce da se osjeti razlika kada je db killer gore na njemu...?? :misli:


pa nisam valjda tolko zabrijal,vi recite kaj ocete al se razlika fakat osjeti..puuno bolje ide bez killera...

vise ga i brze okrece i potegne bolje onak ima onaj "šus"!
 
je,malo je bolji odaziv na gas jer je otvoreniji auspuh i jos ti jaci zvuk daje dojam da ides brze...
 
je istina je, ja sam danas stavio 4road i bolje se fakat vrti i to osjetno, samo kaj ima nekaj i u tome sa zvukom, opako se čuje....meni za  moj ukus preglasno pa ga sutra već mičem dole i ako ko treba top 4ROAD nek se javi na PM.....ali za sve one koji vole zvuk, fakat se čuje ko XT660 , jako dobar zvuk.....
 
probaj ponovo sa db killerom ;)
 
sve je to kemija,kemijanje,a na krjau nitko neće biti zadovoljan za cijenu love koju je dao

ja sam mislio stavljati akrapović,za sportcity,ali nakon pročitanih testova sa stranih foruma i testiranja od strne korisnika,pokazalo se da radi puno većih problema mašini,nego što jedna mašina od njega može profitirati :palacdolje:

ma trebali bi se baciti na slaganje turbo skutera,to bi bila fora :),onda ni netreba auspuh,već samo jedna izlazna cijev

otvorit ću topic o mogućnostima slaganja turbo skutera  :D
 
remus ok stoji ali ovaj sebring je katastrofa :?

ovaj na sebringu je trebao samo skratit granu i onda ju spojit sa serijskom granom,minuta posla i bilo bi ok...
 
i var da ide ispod onog lima da se ne vidi....

danas sam vidio yoshimuru , mali top za skutere i brijem da je to ono pre pre j.....  ko voli dobar zvuk.....samoborska 93 1kat , na ulazu odma su 2 komada na zidu, prebolesno izgleda a zvuk mogu zamisliti
 
i var da ide ispod onog lima da se ne vidi....

danas sam vidio yoshimuru , mali top za skutere i brijem da je to ono pre pre j.....  ko voli dobar zvuk.....samoborska 93 1kat , na ulazu odma su 2 komada na zidu, prebolesno izgleda a zvuk mogu zamisliti

to u Eurorentovom salonu?

jesi siguran da su baš za skuter,ili ti misliš da bi pasali na skuter?
 
yoshimura radi auspuhe za skutere hondu,suzuki,yamahu i kymco,cijena je 1800-2000kn...
 
malaga said:
yoshimura radi auspuhe za skutere hondu,suzuki,yamahu i kymco,cijena je 1800-2000kn...

ma to znam,ali pitanje je dal imaju on-shelf baš modele za skutere
 
malaga said:
neznam tko prodaje mivv auspuhe kod nas,moguce da ni nema uvoznika :misli:

imas u trstu,to ti nije daleko http://www.mivv.it/it/distributori_citta.asp?codice_provincia=36&codice_regione=6


Hvala ti!