Semafori na senzor?!

Ukoliko se vidi gdje je petlja urezana onda bi na vrhu kod zaustavne linije trebala biti jedna manja, tzv. "lastin rep". Ona služi za najavu motora i bicikala. Ako tog nema vrlo teško ćeš se najaviti a izvođači su sjebali stvar. I nije nikakva zavojnica u pitanju, kao što je netko napisao, nego krugovi žice koji u principu tvore zavojnicu, induktivnu petlju. Što je više krugova to je petlja osjetljivija. Ne moram napominjati da je u pitanju podosta zastarjela tehnologija, moja firma je ne koristi jedno 15 g., po pitanju semafora. I da, u uređaju postoji pojačalo, osjetljivost se može pojačati pa možeš uputiti prigovor nadležnima, ako bude vajde od toga.

Bas sam isao danas pogledati kako tocno izgleda, opet sam zaboravio kak je tocno 😄 ali nesto tipa ovoga... ima uglavnom ova dva V, za horizontalne linije nisam vise 100%

Notes_220212_180404.jpg

I kud sad stati?😐
 
Jes kurac, što bi se reklo. Kamera bilježi svaki prolazak bilo kakvog objekta u smjeru kako je programirana, ako je nešto veći od njemačkog ovčara. One u Vodicama su sigurno tako namještene, barem bile kod montaže, s obzirom da sam ih ja montirao. Normalno, postoji mogućnost da je netko nešto drkao u tih podosta godina. Kod tih kamera je jedini problem ako sunce tuče direktno u njih, onda se zablesaju, ko i ove na mobitelu.
Jel moguce da nam je i drzava zablesirana zbog sunca?
 
Osobno se nisam našao u takvoj situaciji,ali da me zaustavi takav semafor i ne pali se zeleno,a nema nigdje auta,ja bi odgurao motor prek zebre ovako:
20220212_203939.jpg

Ne znam jel bi to bilo legalno (ak biciklist moraju bicikl gurati prek zebre,pretpostavljam da onda i motoristi smiju gurati motor),al bolje neg čekat tko zna koliko dok se ne pojavi neki auto i aktivira ga.
 
Osobno se nisam našao u takvoj situaciji,ali da me zaustavi takav semafor i ne pali se zeleno,a nema nigdje auta,ja bi odgurao motor prek zebre ovako:
View attachment 742439
Ne znam jel bi to bilo legalno (ak biciklist moraju bicikl gurati prek zebre,pretpostavljam da onda i motoristi smiju gurati motor),al bolje neg čekat tko zna koliko dok se ne pojavi neki auto i aktivira ga.
Treba ga gurnuti debilima koji to postavljaju i ne odrzavaju
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Na onom super debilnom kružnom toku kad se spuštaš s Bukovca pored restorana Orkan je isto semafor na senzor.I na raskršću zvonimirove i svetica.Ak ideš u neke kasne sate s motorom ne buš prošel nikak nego na crveno.Čak sam znal ostavit motor na nogici i stisnut gumb za pješake ali onda je samo njima upalilo zeleno a crveno i dalje gori za vozila.Katastrofa.Ko zna kolko ih još tak postavljenih ima u cijeloj Hrvatskoj.
 
Bas sam isao danas pogledati kako tocno izgleda, opet sam zaboravio kak je tocno 😄 ali nesto tipa ovoga... ima uglavnom ova dva V, za horizontalne linije nisam vise 100%

View attachment 742435

I kud sad stati?😐
Ne bi to baš tako trebalo izgledati al ove gore male su ti za bicikle i motore, pod uvjetom da je napravljeno kako spada.
 
Ne bi to baš tako trebalo izgledati al ove gore male su ti za bicikle i motore, pod uvjetom da je napravljeno kako spada.
Ovaj gornji "V"? Znaci na sredinu te kocke bi trebalo stati otprilike?

Ma nisam skroz dobro nacrtao, ali dva V su sigurno. Budem sutra bas otisao na taj semafor ponovo pa cu poslikati.
 
Bok,

radim u firmi koja se između ostalog bavi i ugradnjom magnetnih petlji.
Ne striktno za semafore ali ovaj način "otvaranja" preko magnetne petlje ima mnogo aplikacija u industriji i prometu iako je zastario.
Radi se o signalu koji elektronika u semaforu mora dobiti da bi počela odbrojavati i da bi se tebi upalilo zeleno svijetlo.
skica.png

Vidi priloženu sliku.
Predlažem sljedeće :

Probaj stati sa motorom na izrezani dio asfalta, bilo sa strane ili naprijed ( obilježeno ) jer se u sami rez stavlja žica koja detektira metal.
Znači žica ne ide po sredini izrezanog dijela nego okolo po obodu pravokutnika.
Ako staneš u sredinu pravokutnika žica ne detektira metal jer si predaleko.
Režu se pravokutnici ili kocke jer najviše metala na autima ima u pragovima i to je najširi dio konstrukcije automobila.
Žica zna nekada biti u prekidu i iz tog razloga najsigurniji dio za stati je naprijed. ( pretpostavljamo da na automobile semafor reagira ).
Testiraj pa javi dali radi, baš me interesira.
 
  • Like
Reactions: rebbit
Ne bi to baš tako trebalo izgledati al ove gore male su ti za bicikle i motore, pod uvjetom da je napravljeno kako spada.
Evo konacno ulovio da nema nikoga iza mene (normalno da kad sam s motorom nikad nema nikoga) da uslikam
20220219_112737.jpg


Ak se ne vidi dobro, budem obojao linije. Ne znam jel ovo mora viti tako izmrcvaren asfalt ili su nesto doradjivali, ali izgleda mi kao da je prvo bio ovaj veliki pravokutnik, a tek onda su napravili manji i ovaj gore lastin rep.
 
Na onom super debilnom kružnom toku kad se spuštaš s Bukovca pored restorana Orkan je isto semafor na senzor.

Jesi siguran? Cesto tam prolazim i autom i motorom (Bukovackom prema Maksimiru) i nikad mi se nije desilo da bi zaglavio na crvenom dulje od uobiajenog, kao da senzora nema nego semafor radi klasicno na tajmer: kraci interval zelenog za taj smjer, a dulji za one s lijeva.