semering viljuske

N.Djurovic

New member
otiso mi je semering viljuske na r6 2006 narucio sam nove,sad me zanima koje ulje da sipam u viljusku i kolko ulja staje u slucaju da majsto rne bude tacno znao jer su dosta losi majstori u CG i jel mogucje da mi se nakvasio disk il plocice jer mi motor ocajno koci i koje bi bilo plocice najbolje stavim nebitno ako se brzo trose samo da hvataju ko lude?
 
evo ovo pise u service manualu
 
sipaj ulje za vilice(fork oil)...gradacije 10 w....motul...shell advance...castrol.....Moguce da su se pakne natopile uljem pa da ne koce kako treba. Obavezno nove stavi...ako zelis da ti bolje koci onda uzmi da mjesavina pakni bude meksa-racing....A izbora imas....carbon loreinne...nissin..brembo..sbs..ebc.... :mrgreen:
 
imam slicno pitanje
i meni je na dt otisao semering lijeve vilice, je li se to moze narucit u prodavnici moto dijelova i ko to moze mijenjat ili da idem direkt u servis da oni to rijese
kako da znam kakav da trazim, koja velicina i kako to vec ide
:misli: :misli: :misli: :misli: :misli:
 
semeringe za svog na e-bayu našao za 10funti s besplatnom dostavom...samo nikako vremena za rastavit vilicu...nije da sam neki meštar ali manual na ekran i pomalo...ako negdje zapne, zoven meštra...:D
 
Anthony@dj-on-line said:
semeringe za svog na e-bayu našao za 10funti s besplatnom dostavom...samo nikako vremena za rastavit vilicu...nije da sam neki meštar ali manual na ekran i pomalo...ako negdje zapne, zoven meštra...:D

za obicne vilice nije uopce problem prominit, jedini je problem i zajebancija nabit natrag novi uljni semering, ako nemas pravu spravu za to malo ces se izjebat dok ga stavis
 
kad sam mjenjao ja istocio ulje iz shtapa dje je bio zdrav semering,istocilo 350ml i tolko usuo u drugi,jel ok to?
 
Nikada nemozes na takav nacin sve izliti iz stapova vila, a cinimi se da je to mala kolicina za tvoj motor!
 
Za cestovnu uporabu su dokazano rerijske pakne najbolje  (y)
 
Kolicinu ulja se kontolira visinom ulja u vilici
 
vickodu said:
Kolicinu ulja se kontolira visinom ulja u vilici

pod uvjetom da nema zraka u njima .. ;)

što znači da je ta metoda 100% točna jedino kad se ide kontrolirati nivo ulja koji se već nalazi u vilicama koje su bile u upotrebi ali ne i prilikom mijenjanja ulja...  (y)
 
Mislio sam na kontrolu kolicine ulja jer ovaj sistem izlio sam toliko iz jedne pa cu u oba dvije naliti toliko je skroz nepouzdan i neprecizan  :wink: