Senzor brzine

MIK0 said:
Koliko vidim to je hall senzor sa tri pina (plus, minus i signal).  Vjerujem da je veća vjerojatnost da ćeš pronaći autoelektričara koji će ti ga ispitati nego da nađeš nekoga tko ti može posudut takav drugi za probu.

Ako se imalo kužiš u struju možeš i sam složit "taster" pa usput ispitat i samu instalaciju ali ako ne onda bolje ne diraj ništa ;)
Upravo san naša dva senzora kod frenda pa ćemo ih spojiti da vidimo jeli sve ok ;)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
FUMFO5 said:
Koliko se krecu senzori? Moj crkava, a po netu gledam da ih nema ispod 120$
Za Horneta 900 je novi u Top mota 1800 kn,na E bayu novi 1100 kn iz Japana a polovni oko 50-100 eura I upitno je oce li doci ispravan...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
FUMFO5 said:
Koliko se krecu senzori? Moj crkava, a po netu gledam da ih nema ispod 120$
Za koji ti motor triba?

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
Napisat cu veceras ako stignem zasebnu temu kako ga testirari...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
U 80% slucajeva pocne pokazivati brzinu nakon desetak minuta voznje, nekada radi od starta, a nekada proradi, radi, pa par trenutaka pokazuje pogresno (tipa vozim 90, pa padne na 7,16,9, a motor ide i dalje 90) - pa prestane raditi(tj pokazuje 0)
 
FUMFO5 said:
U 80% slucajeva pocne pokazivati brzinu nakon desetak minuta voznje, nekada radi od strata, a nekada proradi pa par trenutaka pokazuje pogresno (tipa vozim 90, pa padne na 7,16,9, a motor ide i dalje 90) - pa prestane raditi(tj pokazuje 0)
Moguće da je do senzora,meni je samo par puta pala kazaljka I onda je sta raditi.Ne razumin se u elektroniku puno ali san gleda kako je mestar meni ispita I rijesija nedoumicu.Pogledaj u service manualu koje vridnosti mora davati ispravan senzor (kod Horneta 900 senzor mora pokazivati pri prolasku zupčanika 0-5V ).Skini poklopac filtera zraka (napravi si prostora za rad) i uz sam airbox mora biti konektor od senzora(ubodi mjerni uređaj),upali motor,vrti lagano kolo i on ti mora davati 0-5-0-5-0-5 V (prolaskom svakog zuba zupčanika on mora okinuti ispravan napon).Ukoliko daje nesto drugo tj.ne moze doci do 5 ili koliko ti vec manual nalaze onda je on u banani.Moj je recimo ima cilo vrime 5V (kao da je "zalipija").Najbolje pritresi ima li ko od frendova ustupiti jedan na test I taj spojis na konektor,lagano prolazis iznad njega kacavidom pa usporedis koje vridnosti daje tvoj a koji taj ispravan.Mi smo uspili zaminiti senzor bez skidanja airboxa,makli smo criva I kablove koji su smetali,otpustli sarafe koji nose airbox I polugom ga kargali par cm,dovoljno da mozes uci s alatom I otpustiti ga.
Ovaj način ispitivanja mi nitko nije zna reći dok nisan doša do čovika koji je inžinjer elektrotehnike a jos vozi i voli motore pa se često igra sa strujom po njima.Spasija je situaciju jer bi u suprotnom kupova dio po dio I minja dok nebi nasa u cemu je problem...
Na pocetku teme imas slike senzora,pogledaj kako izgleda I usporedi sa svojim,virujen da su isti jer je takav tim isa na neka godista Horneta 600,sva godista Horneta 900,Cb1300,Cbr 919,929,954 itd...
Sve je to isti senzor a oem broj artikla se kod svih razlikuje ;)

P..S. Na slikama je screenshot manuala od Horneta 900 :)
2a78bdcd89f76960cc9f49720aa6039d.jpg
ea2f04e16897e44c75f74ae207a21531.jpg


Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
Za početak savjetujem ipak najprije dooobrooo provjeriti instalaciju.
Evo ja sam baš neki dan na svom motoru oštetio jednu od tri žice (zapravo samo izolaciju) dok sam čistio talog od lanca oko prednjeg lančanika.  To je bilo dovoljno da prestane pokazivat brzinu jer je u radu žica povremeno dodirivala masu.

 
Ekipa ako netko ima info di bi moga naći senzor ili ako ima za  prodati neka mi se javi :)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
P.S. Odgovara od CBR 919,929,954,Hornet 600/900....

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
cadjo said:
Ništa,sad je na motoru senzor od frenda pa mu moran nabaviti drugi ;)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
Neka vozi bez senzora, lakše će prodat motor.

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone