Servis kosilice

bebeli

Well-known member
Ne znam dal postoji tema vezana za kosilice al ja ju ne vidim..
Situacija je slihedeća: Imam traktorsku kosilicu MTD Optima 200H


Korištena je cca 2 godine sezonski u vinogradu te je kosila na nagibu dosta što je rezultiralo time da više uzbrdo ne može, po ravnom ide normalno.
Rekli su da je do hidrostatskog pogona pa me zanima da li itko ima iskustva s popravljanjem tog ili zna nekog ko se time bavi.
Hvala na pomoći :)
 
  • Like
Reactions: Danijel 23
MPS jer ovlašteni servis sa masu tih marki kosilica, pa tako i MTD, tako da ne brini, isplati ti se ako si u krugu Ivanića ili i dalje da sam dovezeš na prikolici kosilicu inače je dovoz ili odvoz prikolice na kućnoj adresi mislim sada cca 80 kuna do 10 km udaljenosti...
 
Evo update: Cijena getribe je prek 11 tisuća kuna 🤣
 
Daj pukni sliku kosilice i pofotkaj naljepnicu s podacima .,možda mogu pomoći .Nije taj hidrostatski pogon Sveto pismo.😎
 
  • Like
Reactions: bebeli
Evo update: Cijena getribe je prek 11 tisuća kuna 🤣

Vjerojatno plus ugradnja i servis svega ostalog što se nagomilalo korištenjem... uglavnom, upitna je isplativost, ja ju uzeo u Pevexu u Kutini za 19.000 kuna i 5 godina garancije, tako da dobro zbroji isplati li se (jer tu često dolazi i do servisa kosišta, ležajeva, itd itd... vrag uvijek sere na veliku hrpu...)...
 
Lol, da, u biti je to kulučenje samom sebi, imam 8500 kvadrata okućnice na laganom brijegu sa dosta neravnina na pojedinim mjestima (zbog plantažiranja), pa me sa tom kosilicom košenje košta cca 4,5 sati (ako odem bez prekida osim za tankanje) i cca 2 tanka benge... ode kičma kao da si pičio R-om, a nisi išao brže od 5 km/h...
 
Daj pukni sliku kosilice i pofotkaj naljepnicu s podacima .,možda mogu pomoći .Nije taj hidrostatski pogon Sveto pismo.😎
 

Attachments

  • 20221110_162538.jpg
    20221110_162538.jpg
    344.8 KB · Views: 0
Evo ,kolega Kawah veli slijedeće .U većini slučajeva je dovoljna izmjena ulja ,uglavnom se koristi ulje za hidrostatski pogon u gradaciji 10w30.Znači ,ništa drugo.Problem može biti i u hidro ventilu ,uglavnom dvostranom koji regulira protok u oba nagiba ,moguća prljavština ili unutarnje oštećenje u najgorem vidu.Ako po ravnom ide ,a uzbrdo ne ,a forsirana je do maksimuma ,prvo promjena ulja,a onda skidanje getribe.Tko,svaki normalni servis za vrtne alate ,ako im se da poigrati.🔧👍👌🍀
 
  • Love
  • Like
Reactions: Village and bebeli
Moram vas nešto pitati, majstori zamjene motula u motrorima...

Treba mi trimer i samohodna kosilica.
Posjed od cca 800m2. 70% je na kosini sa voćnjakom. Ok, kada srušim trule voćke, neće biti više od 5 stabala.

Da li da gledam baterijske trimere? Ima netko iskustva? Ili, je to totalni promašaj i samo benzin dolazi u obzir?
Preporuka samohodne kosilice?
Novaca ne znam koliko potrošiti. Neki bust buy, što se može servisirati da me ne izuje iz cipela kao ducati kojeg nisam nikad posjedovao....

Hvala
 
Previše kvadrata za baterijski trimer ili kosilicu. Kosilica s pumpom ulja koja radi na kosini ili dobar trimer ili oboje. Sve ovisi koliko često misliš kositi i kak to treba izgledati poslije košnje.
 
  • Like
Reactions: diesel power