Servis kosilice

Kad sam kosio poprijeko (s lijeva na desno u odnosu na nagib koji je poprilican), cesto se kosilica gasila, skoro sam siguran da je zaribavala od nedostatka podmazivanja, ali motor radi i dalje normalno. onda presao na kosnju gore/dolje i od tada se ne gasi nikad u radu (srecom, samohodna pa nije tolika drama uzbrdo jer da nije samohodna, bilo bi nemoguce).

btw, brigs straton motor, nis posebno, kosilica je budget
da je zaribavala vjerojatno bi ubrzo nastupio amen, kao i svaka mehanička stvar.
 

Attachments

  • Screenshot_20240325_003511_Gallery.jpg
    Screenshot_20240325_003511_Gallery.jpg
    1.9 MB · Views: 0

Kod briggsa je zanimljivo da su izmislili motor bez promjene ulja:mrgreen:
Pa nije to jedini motor koji nema čep za ispuštanje ulja ... Ali možda je na prvu čudno da ispuštaš ulje tamo gdje ga uljevaš 😃
 
Mislim da više nijedna nova nema, ni moja Honda nema čep, u uputama lijepo nacrtali poveću posudu i kak da nagneš kosilicu i istočiš ulje. Mogli bi i start-stop ugraditi i lambdu i katalizator, nemreš više ni normalnu kosilicu kupiti gdje ćeš motor...
 
  • Haha
Reactions: diesel power
Da budem iskren jednostavnije mi je izvrnuti kosilicu na bok neg je dizat na stol da ispustio ulje, j...i ga otišel fuk feder


Lolo
 
  • Like
Reactions: diesel power
Ja ništa ne prodajem.
Husqvarna/ Honda malo troši, brzo ide.
Snage ima dovoljno za srednje visoku travu. Tu i tamo se zaštopa na mokroj travi. Pogon zadnji. Košaru ne koristim jer se brzo zapuni.
Uglavnom za preporuku.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: diesel power