servis zadnje vilice r1100rt

grafit

Well-known member
Nije mi vrag dao mira i pošto sam primjetio luft u spoju vilice i diferencijala danas sam to rastavio .Ležaj desni je u banani ,ali se mijenjaju u paru .Usto sam našao ulja u vilici prokapao semening na getribi ,radi predstrožnosti poslat ću u split diferencijal da mi jedamn meštar promjeni  semeninge i odmah upresa dva nova ležaja prihvata za vilicu .Kardan je ok i vidi se da je uredno podmazivan i servisiran .Pošto nigdje kod nas nisam mogao pronaći molybidensku 60% mast nju sam prije nekoliko dana naručio preko e bay služi za podmazivanje teleskopa kardana i trebala bi trajati nekih 30000 km .Inače taj prijenos kod bmw traži malo više pažnje da ne bi došlo do većih kvarova
g3ih.jpg

kk1c.jpg

4w6e.jpg

 
evo okvirno cijena dijelova
ležajevi paralevera 32x10x17 (konusni ) 402 kn x2
semening mjenjača spojnička kardana    109 kn
semening glave dif mali                            80 kn
mast moly paste 60    50 gr                              130 kn
staburags 30 mast          20 gr                                  50 kn
Locite                                                                50 kn
ulje     
mast semješa se 50-50 %  ima je za podmazati par puta trakciju kardana i ležajeve paralevera i vilice.
Diferencijal poslao u Kaštele kod meštra Zlatka da promjeni semening jer zahtjeva specijalan alat i iskustva .
Eto da se znate računati koliko otprilike koštaju dijelovi za izmjenu ležajeva paralevera koji su osjetljivi i traže više pažnje .Naime ležajevi nemaju nikakvu zaštitu od vlage i vode osim masti koju treba mazati na cca 30000 km ,ujedno se podmaziva i kardan.