servisni intervali novog motora !?

smoky

New member
ovako,
kupivši motor u servisu su mi rekli da je garancija na dijelove 2 godine
te da u tom razdoblju moram redovito ispunjavati servisnu knjižicu u intervalima :
1. 0-1000 km
2. 1000-7000 km ili 6 mjeseci
3. 7000-13000 km ili .......
4.................
5...................
možda 6.........

,drugim riječima rekli su mi da im moram u tom razdoblju na osnovu proizvođačeve(honda) garancije njima platiti nekoliko tisuća kuna za "ruke", :evil:


da li netko zna možda kako idu periodi održavanja u sloveniji ili austriji i da li ju priznaju(garanciju), zanimaju me i vaša razmišljanja :shock:
 
srevisni intervali su ti svakih 6000 km otprilike,a koliko češ ti napravit km u tijeku garancije njih nije briga(šta više njima bolje)
:wink:
 
pričali smo o tome znam za hondu u francuskoj interval 12000 a u UK 10000 ili obrnuto sad se više ne sječam

kod nas to opravdavaju lošim kvalitetom benzina :|
 
Tako ti i treba kad novi motor kupujes...

Ja obicno idem jednom godisnje, bez obzira na kilometrazu, recimo pred pocetak sezone, bez obzira sta serviseri i slicni kazu.

I Markez je sizio da sta sam dosao, a onda mi je kad sam dosao po motor rekao da sva sreca da sam dosao...
 
tomee said:
kod nas to opravdavaju lošim kvalitetom benzina :|

..... izvozimo benzin u skoro ili sve države bivše yuge, al dobro
...ali izvozimo znam za slo i mađarsku pa me baš zanima kak je tamo??
a i to što promjeni filter i ulje uzme u padže 500- tinjak kuna, nije mi baš povezano s kvalitetom goriva.... :x

svejedno hvala tomee :wink:

2veki : to uopće nije upitno
 
ma znam skupi su u pm
pa zato je honda i dala 2 godine garancije da smo duže u ovlaštenom servisu
 
vlucic said:
Tako ti i treba kad novi motor kupujes...

Ja obicno idem jednom godisnje, bez obzira na kilometrazu, recimo pred pocetak sezone, bez obzira sta serviseri i slicni kazu.

I Markez je sizio da sta sam dosao, a onda mi je kad sam dosao po motor rekao da sva sreca da sam dosao...


nije to što je novi i što se nema para.....već ekipa (serviseri) su se sjetili kako još malo oguliti biker-e koji su nerijetko kupili iste te motore kod njih po ne maloj cijeni (svi znamo kakve su cijene po europi ) :punk:
 
svi oni žive od srevisiranja koje im je važnije od prodaje samog motora.
 
i u deutschlandu su intervali za vecinu motora 1000, 6000, 12000km itd.pa nemamo hr gorivo. mos ga ti i mado u garazi servisirat al sumnjam da ce ti to iko priznat ak ti kaj rikne i pocnes se hvatat za garanciju. bez ovjerene servisne knjizice nema nista
 
2speed attack: znači nije gorivo, a u raznim zemljama su razni intervali servisiranja,
danke :D
 
nije samo gorivo, i ostale okolnosti utjecu na intervale. tomee, koja honda?
 
evo, varadero 1000 u D prvi1000km,pa na 6000km i svakih 6soma km
 
npr. okolina. cuo sam negdje da su u australiji intervali kraci zbog takvih pizdarija, pjesak u zraku itd.
 
smoky said:
tomee said:
kod nas to opravdavaju lošim kvalitetom benzina :|

..... izvozimo benzin u skoro ili sve države bivše yuge, al dobro
...ali izvozimo znam za slo i mađarsku pa me baš zanima kak je tamo??


2veki : to uopće nije upitno

mislim da je benzin za izvoz kvalitetniji (kod nas je dozvoljena veca kolicina sumpora i ostalog smeca).
Sjecam se da kad je bio Zg summit za diplomatska vozila su na inu dostavili kvalitetnije gorivo :evil:
 
smoky said:
rekli su mi da im moram u tom razdoblju na osnovu proizvođačeve(honda) garancije njima platiti nekoliko tisuća kuna za "ruke", :evil:

da li netko zna možda kako idu periodi održavanja u sloveniji ili austriji i da li ju priznaju(garanciju), zanimaju me i vaša razmišljanja :shock:

to ti je sve bez veze, kolega ALIEN je to sve provjerio i hondini servisi svuda imaju identične cijene servisa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ja osobno imam druga iskustva no vjerujmo alienu, on je biker sa puuuuno godina, i bikerskog staža i životnih pa nema razloga da ne uzmemo to zdravo za gotovo

znači, prvi Honda servis i to je to, nemaš bada