SH 150 iskustva

Keyless je veliki adut SH! [emoji106]
Kad se to naucis na autu, logicno je da je na skutu to vrlo pozeljna stvar :)

U vezi startstopa, upalim ga na mjestima di znam da semafori drze duze, na par sekundi stajanja sumnjam da moze biti neka usteda. Inace, za novi SH (ne znam za starijeg) sam bas pitao ima li pokretac ili se direktno pali kao i medley, i ovo drugo je, tako da nema iritantnog zvuka uzubljivanja, samo krene, vjerujem da je to miljama pouzdaniji sistem :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Ja se na svoj mislim stavit Malossi Multivar variomat... Samo da malo živne, iako ide sasvim solidno za 150ccm.
 
manvuk said:
..............
U vezi startstopa, upalim ga na mjestima di znam da semafori drze duze, na par sekundi stajanja sumnjam da moze biti neka usteda. Inace, za novi SH (ne znam za starijeg) sam bas pitao ima li pokretac ili se direktno pali kao i medley, i ovo drugo je, tako da nema iritantnog zvuka uzubljivanja, samo krene, vjerujem da je to miljama pouzdaniji sistem :)
.............

To ima več i moj model znači stariji, od kad je u upotrebi start stop sistem od tada je altenator preuzeo ulogu zaganjača.


cosmic said:
Ja se na svoj mislim stavit Malossi Multivar variomat... Samo da malo živne, iako ide sasvim solidno za 150ccm.

:misli: ja ču verovatno ostaviti sve serijsko, dovoljno dobro ide u mestnoj gužvi. Tvoj bi trebao imat najviše snage kako mi se čini.
 
Tmax said:
To ima več i moj model znači stariji, od kad je u upotrebi start stop sistem od tada je altenator preuzeo ulogu zaganjača.


:misli: ja ču verovatno ostaviti sve serijsko, dovoljno dobro ide u mestnoj gužvi. Tvoj bi trebao imat najviše snage kako mi se čini.
Nemam pojm koliko snage ima. Moje je prva varijanta sa FI. Morat cu malo izmjerit performanse sa nekom aplikacijom, ali ne očekujem neke ekstrsa rezultate jer sam 193+100...
 
Kako vam to uspijeva?? Ja ne mogu 160 napravit sa 6 lit
 
cosmic said:
Kako vam to uspijeva?? Ja ne mogu 160 napravit sa 6 lit

Pa dobro, malo si drugačijih "gabarita" nego mi  :mrgreen: i sam agregat je stariji ...
Ja imam potrošnju u poslednjih 4000km između 2,4 i 2,6 L/100km
 
  • Like
Reactions: stalker
Tmax said:
Pa dobro, malo si drugačijih "gabarita" nego mi  :mrgreen: i sam agregat je stariji ...
Ja imam potrošnju u poslednjih 4000km između 2,4 i 2,6 L/100km
Kako to voziš? Sve nizbrdo na po gasa?? :mrgreen:
 
cosmic said:
Kako to voziš? Sve nizbrdo na po gasa?? :mrgreen:


Evo tu sam napisao kakav profil imam ...
Tmax said:
.........................
Sada je vozim 2 godine za u grad, na posao i sve one male skokove. najduža tura je bila 35km u jedno smijeru, sve ostalo 4-8 km. Start stop automatiku nemam upaljenu ... samo vozim i sipam gorivo, jedino nove gume sam kupio, a to treba na svakome motoru  :mrgreen:

vozim onako full gas do brzine koju trebam recimo do 95km/h na otvorenoj cesti ili 55-60km/h u gradu onda sa pola gasa (ili manje) samo održavam brzinu ...

 
Aj ne zajebaji

Poslano sa mob

 
cosmic said:
Kako to voziš? Sve nizbrdo na po gasa?? :mrgreen:
Potrošnja jako ovisi o  opterećenju, ravne dionice ili dionice koje imaju uspon te težina vozača, koliko sam primjetio, značajno mijenjaju potrošnju.
Također,stil vožnje utječe na potrošnju. Uglavnom svi volimo okrenuti ručicu na startu sa semafora i tako svaki put ...  :)

Bez obzira na to, potrošnja 2.4-2.6  je impresivna.


Što se tiče SH 150, mislim da mašine sa ESP tehnologijom imaju manju potrošnju (mislim da je to od 2010) od ranijih verzija
 
Ne znam kako ovo vozit osim pun gas cilo vrime. [emoji38]

p. s.
Moram izmirit ubrzanje dok sam još stock.
 
Danas završen test potrošnje u gradu.
Litara 7.0
KM 190.0
Potrošnja: 3.68 l/100km
Način vožnje: Same gas!
Vozija san dok se nije ugasila, sa pomoćnih 1 lit pod sicem.
 
Toliko troši i moja CRF

Poslano sa mob

 
cosmic said:
Danas završen test potrošnje u gradu.
Litara 7.0
KM 190.0
Potrošnja: 3.68 l/100km
Način vožnje: Same gas!
Vozija san dok se nije ugasila, sa pomoćnih 1 lit pod sicem.
To je, u stvari, odlična potrošnja, obzirom na stalni puni gas

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

 
Iskreno, I ja san zadovoljan. Da znam sporije, vjerovatno bi bilo dosta manje.