SH 150 iskustva

Tmax

Active member
Apr 30, 2008
1,215
22
38
CE
Uglavnom, uz nekakvu normalnu gradska vožnju potrošnja ne ide iznad 2 litre.

To je jako dobro za gradsku vožnju. Meni starija (2013) troši između 2,2 i 2,6 litara u poslednje 4 godine.

stalker

Active member
Jul 1, 2009
539
41
28
60
Dubrovnik
Evo i ja od nedavno postah vlasnik jedne bijele SH150 iz 2018. g. Dugo sam je tražio po oglasnicma i na kraju pronašao u Splitu. Za četiri godine izgleda odlično očuvana pa me mnogi pitaju je li nova. Prvi dojmovi su više nego očaravajući jer sam mislio da nikad neću guštati u vožnji skutera. Bez imalo teškoća sam doašo iz Splita u Dubrovnik sa samo dva zaustavljanja. Na jadranskoj magistrali sam uglavnom bio najbrži i tek na dugim pravcima bez prometa bi me preteklo po koje auto. Vozio sam prilično brzo i agresivno da stignem kući prje noći jer sam iz Splita krenuo prilično kasno da izbjegnem vućinu.
Potrošnja po BC-u ST-DU je bila na razini 2,6 l/100 km. Uspoređivao sam potrošnju po BC-u i stvarnu izmjerenu potrošnju i zaključio da je vrlo precizna kao i starijoj sestri Hondi NC 750X koju će sada zamijeniti na svakodnevnim kraćim vožnjama.
SH150 je za mene idealan skuter. Udoban, lagan, skromne potrošnje, odličnih kočnica i solidnog ubrzanja. Krajnja brzina po brzinomjeru ne nešto preko 110 km/h što mi je nebitan podatak jer skuter vrlo lako postiže 80-90 km/h što je u gradskom i prigradskom prometu gdje ga uglavnom koristim više nego dovoljno, čak i sa suvozačicom. Kad se poželim prave vožnje i većih brzina u garaži uvijek čeka spremna velika Honda :love:

stalker

Active member
Jul 1, 2009
539
41
28
60
Dubrovnik
Htio bih ugraditi Givi vjetrobran na SH ali on dolazi bez nosača i montira se isključivo na originalne Honda nosače. Hondin vjetrobran mi se ne sviđa a originalni nosači se navodno ne mogu kupiti zasebno...:(

stalker

Active member
Jul 1, 2009
539
41
28
60
Dubrovnik
Najbliži sam opciji da Kappa (Givi) nosače modificiram ali je tenutno problem što ni nosača ni vjetrobrana trenutno nemaju na lageru i ne znaju kad će bit dostupni. Za sada tražim najpovonije primjerke u okolnim europskim zemljama...

stalker

Active member
Jul 1, 2009
539
41
28
60
Dubrovnik
Trebam nove disk pločice i u dvojibi sam koji tip pločica izabrati, organic ili sintered? SH ima odlične kočnice i ne bih volio krivim odabirom materijala pokvariti učinak kočenja. Za cijenu para OEM pločica mogu dobiti prednje i zadnje pločice od poznate marke ali bi htio znati od kojeg materijala izabrati.