SH 150 iskustva

Molim vas za komentar tko ima iskustva sa Hondom SH 150 (u bilo kojoj verziji) u smislu vožnje po gradu (Split, Rijeka ...) ...

Posebno me zanima kako se ponaša na startu na semaforu, vožnji u dvoje (cca težina putnika i vozača 150 kg ... je li ga previše usporava i slično) ... može li se s njim normalno proći brzom cestom par kilometara (npr do Stobreča i nazad ) i održavati na laganom usponu brzinu  cca 90-100km/h ...

Tnx
 
ako je do 150 kg na 150ccm...to je idealan odnos.
200 ccm bi bilo vec prejako za tu kilazu.


 
Vidio sam par ženskica na tom skuteru. Ne gone ga previše, ispod ograničenja brzine.
 
infinity said:
ako je do 150 kg na 150ccm...to je idealan odnos.
200 ccm bi bilo vec prejako za tu kilazu.
Inga jesi ga prova ili ću ja radit skuter testove i otvorit temu svoju??
 
SH 150 je u samom vrhu prodaje u Italiji ali je možda kod nas konfiguracija terena po gradu (Split) drugačija, pri tome mislim na to da za otići do npr. City Center-a trebaš ići dole i natrage gore Vukovarskom kojom se zna voziti brzo ... ne bi bilo ugodno da sam neki sporać kojeg se zaobilazi ...

Možda bi bilo idealno uzeti SH 300 ali mi je ona još uvijek cijenovno nedostupna a i teža je od SH 150 pa mi se čini nezgodnija za česte mikro manevre po gužvama ...
 
Zog said:
Uzmi 250 :misli:

Gledao sam ... ali
ravna podnica, 16" kola, što manje težina i  barem 1 kaciga pod sjedalom su mi idealni uvjeti ... ne znam koji skuter 250 cc ima to sve ...

(nova SH 300  ima to sve al košta brate ... a polovnih nema)
 
trazia sam ovi u hrc bojama...ali to nema u ponudi.
 

Attachments

  • sh150.PNG
    sh150.PNG
    409.1 KB · Views: 312
Prije par tjedana na krizanju kod higjenskog, vukovarska ulica u smjeru city-a (dakle lagana uzbrdica) bio je tip na sh 150, novi model, skuzio sam po onom dugmetu umjesto kljuca .... krenio je valjda namjerno zesce da se pokaze i dojam je da ga je prilicno dobro povukao ... (zapravo izvrsno, otprilike kao i beva 300 do njega)

E sad kako bi to izgledalo da je vozac tezi ili da ih je dvoje ....

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

 
ivicaivica25 said:
Prije par tjedana na krizanju kod higjenskog, vukovarska ulica u smjeru city-a (dakle lagana uzbrdica) bio je tip na sh 150, novi model, skuzio sam po onom dugmetu umjesto kljuca .... krenio je valjda namjerno zesce da se pokaze i dojam je da ga je prilicno dobro povukao ... (zapravo izvrsno, otprilike kao i beva 300 do njega)

E sad kako bi to izgledalo da je vozac tezi ili da ih je dvoje ....

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk

... to je zato jer je lagana, dosta lakša i od sh300... ja sam je probao vozit i to je po meni idealan skuter za grad...
 
Zna li netko nešto o povijesti skutera sa njuškala ...
https://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/honda-sh-150-oglas-26383913

... je li unos, originalna kilometraža i sl ....
 
Ne znam povijest...samo mi se to cini dosta love. Samo 10tkn manje od novog iz salona koji je aktualan novi model s abs-om i keyless sistemom, dok dodatno ovaj vec ima 20tkm iza sebe [emoji848]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Hvala na napomeni [emoji106]
A s druge strane kad gledas, to je trecina manje novaca. No opet, tu je 5g i 20000km....

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
infinity said:
Vidim po Brazilu, nova sh150 dode 2870 eura

A nas deru sa 4000 i kusur :mrgreen:

Koliko sam čuo skuteri ( i motori pretpostavljam) su jedino skuplji u Švedskoj ili Norveškoj u odnosu na Hrvatsku ... deru nas junački ....

Gledao sam cijene polovnih SH u Njemačkoj (mobile.de), prilično su povoljni .... ali .... kada platiš homologaciju i trošarinu ode cijena u nebo
 
Vrhunski skuter. Najbolje motorno vozilo koje sam ikad ima. Nikad kvara na njemu u 40 000 km. Dobro vuce, udoban, pouzdan. Ja i zena, zajedno 160 kg, bez problema po 100 km bi odvalili.
Ne triba ti se mislit.
 
sanchez said:
Vrhunski skuter. Najbolje motorno vozilo koje sam ikad ima. Nikad kvara na njemu u 40 000 km. Dobro vuce, udoban, pouzdan. Ja i zena, zajedno 160 kg, bez problema po 100 km bi odvalili.
Ne triba ti se mislit.
(y)
Zakaparao zadnjeg u Šage prije par dana :)