Shacal na Nexusa 250?

sven54 said:
meni je pozicija taman jer se cijelim topom prekrije onaj ruzni veliki nosač.

A sto se tice selni...to mi je minus i to veliki. Ne izgleda mi fiksno bas a i decki koji znaju imat deake i sakale svako malo se zale da mi se odsarafljuje itd..

Pozicija se određuje i ocijenjuje u odnosu na siluetu skutera. Nosač je nešto što se vidi samo u statici, al kut koji je bliži podlozi, nego kutu stražnjeg kraja skutera baš i nije skladan sa estetske strane.

Obujmice, odnosno šelne i jesu na racing ispusima, sa velikim vibracijama da bi amortizirale iste, zato se i odšarafljuju (a potom ih je potrebno zašarafiti  :mrgreen). Da se na njihovom mjestu nalaze fiksni nosači, vjerovatno bi brzo pukli
 
što se tiće auspuha iz "kućne radinosti" rekao bi da zaboravite na to bacanje love :wink:
ni leo vinci nije isti čas imao u ponudi za 4 taktne mašine ispuhe...s razlogom valjda... ispusi se zagrijavaju i preko 700° C, tako da je upitno koliko bi ti i takvi "kućni" auspusi izdržali. :)
 
Ma ovo moje govno je od 150 kubika, 12 konja, nebi triba bit preveliki problem... :?

A šta mislite da kad dođe vrime za minjat, dan nekome ko radi te stvari da ga raskopa, i po njemu onako odokoativno napravi drugi...? :misli:
 
sven54 said:
meni je pozicija taman jer se cijelim topom prekrije onaj ruzni veliki nosač.

Primjerice ovo sto je jandro stavio sliku meni je to ruzno jer se pola nosača vidi..k tome on je jos masan i prljav. nije mi bas to nekak lijepo

A sto se tice selni...to mi je minus i to veliki. Ne izgleda mi fiksno bas a i decki koji znaju imat deake i sakale svako malo se zale da mi se odsarafljuje itd..

svakak sam ga stavio i ovako mi je najbolje! volim da je visoko i da prati liniju motora,a ovaj nosać mi nesmeta!
a i ćist je,nije ni mastan ni prljav!

a ove šelne su zakon,imo sam prije onaj s nosaćem privarenim na njega i motor se puno više trese i puco je top,ovo sad je super! makar izgleda slabo,top nemožeš tako šale sklimat! drži ga dosta! i imam one matice koje se nemogu rašarafit tako danema šanse da ga gdje putem izgubim!
 
bluRun said:
Zašto bi dava 1500 kn kada ima shacala kojega može doradit! Njega ja samo interesiralo bi li to šta štetilo motoru :misli:

aha! ja sam mislio da misli kupit sad neki auspuh!
pa nek ga stavi,sam napravi granu,a ćak ju ni nebi moro radit,nabije ga na original granu
 
@joke-ako cemo gledat kako spuh prati siluetu skutera (repa) onda se primjerice 1000RR isto moze nazvat losim proizvodom jer spuh doslovce viri iz repa a ne prati liniju repa kao kod R1

no to je druga prica...


Sto reci za ovaj spuh...samo mi fali neki graf i onda bi se dalo raspravljati dalje jel se isplati to uzet ili ne..
 
kaj si zapeo s tim dijagramima pa nebu ti skuter radi spuha išao 50km brže tako da to ni nema puno smisla, po meni taj spuh ima najviše vizualnog smisla i ništa više!
 
ma netrebaju meni nikakvi dijagrami nego samo time zelim reci kako bilo tko tko ozbiljno radi to i ima a svi home made shitevi to nemaju.

sakal, deak..ovaj onaj...

velika ti mudrost treba da komad lima sfrčes u krug i nabis na granu.  :shock:
 
Dear sir,

Unfortunately for your scooter we don't have any exhaust developed.

To put  exhaust on your scooter is something that we can’t recommend.

Best regards,
Akrapovic R&D team


Ovo je odgovor na pitanje postavljeno Akrapoviću što misli o stavljanju auspuha na četverotaktni skuter od 250ccm,
mislim da je tratko i jasno sve rečeno!
 
To je definitivno bacanje novaca, a predstavlja i problem za uši.

Meni je moj skuter dovoljno glasan i ovako na otvorenoj cesti pri 100 kmh