Signalizacija na asfaltu

mate

Administrator
Brižni specijalizirani ljudi ucrtali su na asfalt trokut s oznakama nedalekog pješackog prelaza i sve bi bilo super da jedan od dva komada nije na vrlo nezgodnom mjestu ulaska u S zavoj na nizbrdici i fino motor klizne. Malo kiše i malo jače kočenje lako će dovesti do pada i udara u zid preko puta. Pitanje je znate li kome da pišem ljubavno pismo, komunalcima ili cestama? Ili netko treći...
 
Mslm da je jedino rjesenje uzet pikamer i dobro izbužat sve te boje na opasnim mjestima kao i sva oštećenja. Jedino će tako sve to popravit jer će bit prisiljeni. Znači preko noći pikamer i izbužat sve to.
 
Ne moze pikamer, prejak je a nakon potresa brijem da bi onoga tko ga upali rastrgali zubima. Ovo moze i Hiltica.
 
Brižni specijalizirani ljudi ucrtali su na asfalt trokut s oznakama nedalekog pješackog prelaza i sve bi bilo super da jedan od dva komada nije na vrlo nezgodnom mjestu ulaska u S zavoj na nizbrdici i fino motor klizne. Malo kiše i malo jače kočenje lako će dovesti do pada i udara u zid preko puta. Pitanje je znate li kome da pišem ljubavno pismo, komunalcima ili cestama? Ili netko treći...
Sigurno mislis na onaj iznad Cmroka.... kliznuo jebacki po suhom dan nakon "oslikavanja" s oba kotaca cijelom sirinom znaka koji je valjda 1 metar sirok. Od tada malo sporije i s unutarnje strane da ga izbjegnem. Onaj par metara dalje u suprotnom smjeru nije problem.

A zavoj je bas lijep, obozavao sam ga :D
 
Da, upravo taj. I vidim da nisam jedini. To je kvartovksi Cork screw, bacilo me sa Bevom pa sam isao probati sa Diavelom i potpuno novim gumama. Isto. Sutra cu zvati komunalce za redarstvo pa neka me upute dalje.
 
Samo su namaljali, nikakav "pijesak" pomijesan s bojom. A sloj takav da ce trajat stoljecima. Sjaji se ko da ga ulje svaki dan.
 
Brižni specijalizirani ljudi ucrtali su na asfalt trokut s oznakama nedalekog pješackog prelaza i sve bi bilo super da jedan od dva komada nije na vrlo nezgodnom mjestu ulaska u S zavoj na nizbrdici i fino motor klizne. Malo kiše i malo jače kočenje lako će dovesti do pada i udara u zid preko puta. Pitanje je znate li kome da pišem ljubavno pismo, komunalcima ili cestama? Ili netko treći...
Javi se Bobetku s foruma, čovik zna šta i kako. 👍🏻
 
Znam da zna, vec mi je davao neke savjete u gradnji. Ovdje je samo stvar pritiska na sluzbe da ga maknu.
 
Mate, u ova dva materijala imaš skoro sve odgovore. Ostalo je na Eu stranicama sa standardima. Taj koji tebe zanima Eu je donijela 2008 a mi 2010 u pretpristupnim ugovorima potpisali da ćemo ga implentirati.. Već se neko vrijeme spremam zasoliti nekom pogotovo po gradovima.
Onima kojima se ne da čitati: postoji propis/standard s kojim prometnica mora biti usklađena u svakom trenutku korištenja koji kaže da su sve površine na cesti, bile to horizontalne oznake, šahtovi ili asfalt moraju biti jednako hrapavi.
 

Attachments

  • Metodologija_za_identifikaciju_opasnih_mjesta.pdf
    1.9 MB · Views: 0
  • SMJERNICA RSI 18-08_17.pdf
    1 MB · Views: 0
Procitam danas.👍

Ujutro saljem na procelnika komunalniog redarstva, mislim da me vec zna.😂
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Ja za takve stvari (npr. ograničenje brzine i signalizacija pred školom) prcam grad i komunalno... :mrgreen:
 
To preko veze ako te koji glavonja zna ok..obicni sljaker koji se ode zalit rece mu prilagodi voznju uslovima na putu...da odsklize auto ok..motor..ko te tjera da se vozas..a skuter ako spomenes samo ce se nasmijat
 
Brižni specijalizirani ljudi ucrtali su na asfalt trokut s oznakama nedalekog pješackog prelaza i sve bi bilo super da jedan od dva komada nije na vrlo nezgodnom mjestu ulaska u S zavoj na nizbrdici i fino motor klizne. Malo kiše i malo jače kočenje lako će dovesti do pada i udara u zid preko puta. Pitanje je znate li kome da pišem ljubavno pismo, komunalcima ili cestama? Ili netko treći.
Oni su nadležni.
Budi spreman da ćeš naletiti na bahate uhljebe sa kupljenom diplomom Prometnog fakulteta.
 
Hvala, bas sam njima i mislio poslati a nacelnika, ako sad nije smjenjen😂 u kopiju.
 

Attachments

  • 20210711_163250.jpg
    20210711_163250.jpg
    5.7 MB · Views: 0