Sigurno parkiranje motora po Zagrebu

ništa novo :mrgreen:

no u vezi te tvoje "izbe":

:unsure: to ti nije ništa sigurno, a upit je bio u vezi sigurnosti
ta tvoja "garaža", je samo za zaštitu od atmosferilija (valjda),
nema ni vrata

BTW
kad već pišete o tome; ja sam prije tražio za kupiti
furgon prikolicu ili onu s montažnom ceradom, za
prebaciti motor dalje od kuće, kad mi treba i auto,
zbog obitelji, pa naletio na ovo:


npr. tko ima nešto dalje od doma, a još nije napravio garažu,
za postaviti/fiksirati u sezoni, par šarafa i par min. :)

samo što sam ja gledao to s neprozirnom ceradom,
ali sad mi to više ne treba

41bnNZ-tT1L._AC_.jpg

Ideja je bila radi lakše izrade, inače stoji mi i materijal za vrata ali nema potrebe, barem zasada, parking je daleko od "očiju"!
 
  • Like
Reactions: DADO+
Vidim da nitko nije napisao, ali disc lock screamer od oxforda je za sad meni odlicno rjesenje..cca 300kn, netko pipne motor, oglasi se upozorenje..ako ga nastavi dirati, probusi usi alarm..
 
Platit osiguranje koje pokriva kradju i to je to. Naravno lanci, lokoti, disk lock i mozda alarm povrh toga.
 
Vidim da nitko nije napisao, ali disc lock screamer od oxforda je za sad meni odlicno rjesenje..cca 300kn, netko pipne motor, oglasi se upozorenje..ako ga nastavi dirati, probusi usi alarm..
Bio sam i ja takve disk lockove kupio pa kad krene bura derati svira od jutra do sutra 😆
 
  • Haha
Reactions: hondimir
Upravo sada puse jaki sjeverni vjetar, nije kao bura ali dovoljan da zaljulja motor.😄
 
Posto nemam garažu, ja sam si prošle godine preko Sava uzeo osiguranje protiv krađe, Vigo. Mali gps lokator koji se spoji na bateriju, i ukoliko netko dirne motor stiže SMS poruka i samo aplikacija ti šalje obavijest.
 
Tko ga hoće ukrasti samo dođe do motora s ometačem signala kao i kod auta, to se sve lijepo poslije demontira u nekoj garaži, nisu ni lopovi kaj su nekad bili. Šefovog Golfa nikad nisu našli u Bosni bez obzira na lokator. To je više zaštita od "poštenih lopova".
 
Bio sam i ja takve disk lockove kupio pa kad krene bura derati svira od jutra do sutra 😆
Meni bura nije nikad aktivirala, ali grmljavina obavezno. Kad grmi, mora doli s diska.
 
U danasjnje vrime kupit novi motor, ili dobar polovni, a o skuterima ne triba pricat( oni se kradu leva leva). I drzat ga isprid kuce, jednostvano nema smisla. Nestat ce kad tad. sad ce neko napisat drzim ga vec 1 g pa niko nista. Jedan dan ga nema i to garntiram. volim motore, ne volim se vozit po gradu u guzvi, tako da ako ne bi ima garazu ,kupija bi nesto skutera do 2000 e ili manje,tj do cifre za kojom neces plakat. Al da kupim nesto drugo skuplje od 5000 e, a da stoji vani, nema sanse. Rade bi iznajmija neku garazu, makar bila na drugoj strani grada. Pa dva puta dnevno mora ici po motor( oatavim auto), pa opet tako navecer, nego da ga drzim isprid kuce. Ukrast ce ga kad tad!

ps: bez obzira na kradu, bilo sta novijeg , da ne govorim skupo/ novo, ne bih drza da stoji na kisi ili suncu.
 
  • Like
Reactions: Nino777
U danasjnje vrime kupit novi motor, ili dobar polovni, a o skuterima ne triba pricat( oni se kradu leva leva). I drzat ga isprid kuce, jednostvano nema smisla. Nestat ce kad tad. sad ce neko napisat drzim ga vec 1 g pa niko nista. Jedan dan ga nema i to garntiram. volim motore, ne volim se vozit po gradu u guzvi, tako da ako ne bi ima garazu ,kupija bi nesto skutera do 2000 e ili manje,tj do cifre za kojom neces plakat. Al da kupim nesto drugo skuplje od 5000 e, a da stoji vani, nema sanse. Rade bi iznajmija neku garazu, makar bila na drugoj strani grada. Pa dva puta dnevno mora ici po motor( oatavim auto), pa opet tako navecer, nego da ga drzim isprid kuce. Ukrast ce ga kad tad!

ps: bez obzira na kradu, bilo sta novijeg , da ne govorim skupo/ novo, ne bih drza da stoji na kisi ili suncu.
Ne kuzim,a sve si opisa...
 
Ljudi jel ovaj motor na slici nepropisno parkiran?
slika.PNG

Pitam zato što na tom mjestu trenutno stoje 2 motora jedan iza drugoga, a jedan od njih je moj.
Međutim danas me navodna "predstavnica stanara" na prepad uhvatila sa pitanjima tko sam ja, gdje ja živim, zašto ja tu parkiram itd. Znate sve...nedojebana baba. Sve što sam joj rekao je da živim ulaz do i da sam pričao sa vlasnikom tog drugog motora i njemu nije bio problem što sam stao iza njega. Parkirao sam tu, a ne ispred svog ulaza, jer ispred mog ulaza nema baš prikladnog mjesta za parkirati motor, a ovdje već jedan stoji pa sam išao sa tom premisom da neće nikome smetati. Naravno baba kaže da ja tu ne smijem parkirati jer ne živim u tom ulazu, na šta joj ja odgovaram da to nema nikakve veze jer sam stao na javnu površinu (vlasništvo grada Zagreba). Naravno prijeti se policijom i zahtjeva da se parkiram negdje drugdje. Ja sam joj rekao da nema problema, da ću naći drugo mjesto, ali tek kada se i ovaj drugi motor premjesti. Ali taj je od njenog stanara i taj može biti tu 🤣. Malo je reći da je taj drugi motor tamo cijelo vrijeme parkiran, ali eto sada kada je i moj tamo parkiran, moj smeta :)
Ponekada dođe i treći motor koji bude na mjestu bicikla kojem se vidi stražnji kotač na slici.
Kaže isto baba da parking za vozila ima, te pokazuje na parking za aute, međutim u kvartu je kroničan manjak parkirnih mjesta i jako puno auta je parkirano uz nogostup odmah nakon znaka zabranjenog parkiranja (lijevo od ovog pješačkog sa slike je znak) i idućih 100 metara su auti parkirani nepropisno skroz do kraja ulice.
slika2.PNG

I sad da ja sa motorom zauzimam parkirno mjesto autu, pa da mi svi u kvartu jebu mater i ne daj bože demoliraju motor. Pa ne pada mi na pamet.
Eto zanima me vaše mišljenje. Kako vi parkirate svoje motore u gradu i imate li problema sa nedojebanim babama?
 
Ljudi jel ovaj motor na slici nepropisno parkiran?
View attachment 731896
Pitam zato što na tom mjestu trenutno stoje 2 motora jedan iza drugoga, a jedan od njih je moj.
Međutim danas me navodna "predstavnica stanara" na prepad uhvatila sa pitanjima tko sam ja, gdje ja živim, zašto ja tu parkiram itd. Znate sve...nedojebana baba. Sve što sam joj rekao je da živim ulaz do i da sam pričao sa vlasnikom tog drugog motora i njemu nije bio problem što sam stao iza njega. Parkirao sam tu, a ne ispred svog ulaza, jer ispred mog ulaza nema baš prikladnog mjesta za parkirati motor, a ovdje već jedan stoji pa sam išao sa tom premisom da neće nikome smetati. Naravno baba kaže da ja tu ne smijem parkirati jer ne živim u tom ulazu, na šta joj ja odgovaram da to nema nikakve veze jer sam stao na javnu površinu (vlasništvo grada Zagreba). Naravno prijeti se policijom i zahtjeva da se parkiram negdje drugdje. Ja sam joj rekao da nema problema, da ću naći drugo mjesto, ali tek kada se i ovaj drugi motor premjesti. Ali taj je od njenog stanara i taj može biti tu 🤣. Malo je reći da je taj drugi motor tamo cijelo vrijeme parkiran, ali eto sada kada je i moj tamo parkiran, moj smeta :)
Ponekada dođe i treći motor koji bude na mjestu bicikla kojem se vidi stražnji kotač na slici.
Kaže isto baba da parking za vozila ima, te pokazuje na parking za aute, međutim u kvartu je kroničan manjak parkirnih mjesta i jako puno auta je parkirano uz nogostup odmah nakon znaka zabranjenog parkiranja (lijevo od ovog pješačkog sa slike je znak) i idućih 100 metara su auti parkirani nepropisno skroz do kraja ulice.
View attachment 731897
I sad da ja sa motorom zauzimam parkirno mjesto autu, pa da mi svi u kvartu jebu mater i ne daj bože demoliraju motor. Pa ne pada mi na pamet.
Eto zanima me vaše mišljenje. Kako vi parkirate svoje motore u gradu i imate li problema sa nedojebanim babama?
Sorry da ja zivim u toj zgradi i da parkiram tu motor, reka bi ti odjebi , ipak je moja zgrada :mrgreen:
 
Aahahaha.. Nema do babe..ima ih par opakih kod mene u zgradi i sve su na nož jedna protiv druge..i nema zajebancije..mislim da "kompa" nećeš tamo parkirati :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
To je prilaz smećarniku. Što se tiče policije samo parkiraj, što se tiče babe, morat ćeš servisirat. :mrgreen:
 
Jbt,te Karen babuskare kaj se uvuku u kojekakve mjesne zajednice ili na mjesta predstavnika stanara pa misle da mogu susjedima nametat svoju diktaturu bi streljao kao Čeušeskua.Imao sam i ja problema s jednom takvom,nakon tko zna koliko desetljeća kaj su ljudi parkirali aute na ulici pred svojim kućama (puno kuća ima prizemlje, kat i tavan,i po nekoliko kućanstava i po 2, 3 ili čak 4 auta po kući,pa ne stanu svi u dvorište) i auti normalno prolazili kroz ulicu,njoj je to odjednom počelo smetati pa je iskopala neki zakon kak se u uskim ulicama ne smije parkirat na cesti i pozvala komunalne redare da cijeloj ulici podijele kazne,dok je ona u susjednoj ulici koja je još uža svoj auto parkirala tako da ne samo da se jedva moglo proći nego je i blokirala ulaz u jedno dvorište.Onda su ljudi koji nisu imali mjesta u dvorištima par mjeseci parkirali na parkiralište jedne lokalne zgrade,zbog čega stanari zgrade nisu imali mjesta i bili nezadovoljni,a wannabe Vin Dieseli po praznoj ulici jurili stotkom.Kasnije se malo smirila,pa su ljudi opet počeli normalno parkirat.
U tvom slučaju,čisto sumnjam da ti može bilo kaj osim eventualno oštetit motor (a onda ak imaš dokaz ili svjedoka možda možeš ti nju tužit),tak da mislim da joj slobodno možeš reć da se goni u onu stvar.
 
Sreo sam susjeda iz tog ulaza i kažem mu da me napala baba i kaže on...ma nije ona normalna, i sa mnom se htjela svađat pa je vidila da ne može i odustala. Uglavnom baba nije normalna i kaže da se ne obazirem na nju. Kaže da nikome motor ne smeta i neka slobodno tamo parkiram
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Samo joj hladno i kulturno reci aj baba razguli :mrgreen: