Sigurno parkiranje motora po Zagrebu

matej123

New member
Bok svima,

Inace nisam iz Zagreba nego iz okolice, no međutim uvijek sam se "bojao" otici na duze u Zagreb ili kod nekog u stan i ostaviti parkiran motor ispred zgrade ili na nekom takvom mjestu jer sam cuo svakakve price, od tog da ljudi znaju sjedati po njima do tog da ekipa parkira kombi i jednostavno unese motor u kombi i ode.

Osobno sam dozivio na bundeku , da su 3 vidno pripite djevojke sjele na moju ninju i krenule se naslikavat dok sam ja bio svega nekih 200m udaljen, dok ovo za krađu sam samo nacuo.

Zanima me kakva su vaša iskustva u vezi toga? Pretjerujem li kada se bojim ostavit motor bez nadzora? I gdje vi ostavljate motore u takvim slucajevima?
 
  • Like
Reactions: Zog
Lanac , vezat za neki stub po mogucnosti od rasvjete da nije u mrakaci..cerada da se nevidi koji je motor na prvu, sreca da bas tad ne naidje majstor..sto vise brava bolje, alarm pomaze
 
Kupiš Hyosunga ko ja i nemaš tih problema :p

Šalim se, ne znam... na moj je jednom sjeo jedan inače redovni posjetitelj kvartovske birtije, nakon verbalnog opisa kaj mu se skoro dogodilo platio je cugu i to je bilo to... Inače, preko noći stavljam ceradu, i do sad ništa... živim kod Britanca, sad kako ti god odlučiš... Ako je neki mirniji kvart bez previše klubova i birtija, mislim da ne bi trebalo bit problema...
 
  • Like
Reactions: matej123
Ako je ikako moguce preferiram zatvorene prostore ili bar veže, haustore, dvoriste... da bas nije na cesti. Nazalost, bez toga mi motor upoce ne bi bio opcija.
 
  • Like
Reactions: matej123
Bok svima,

Inace nisam iz Zagreba nego iz okolice, no međutim uvijek sam se "bojao" otici na duze u Zagreb ili kod nekog u stan i ostaviti parkiran motor ispred zgrade ili na nekom takvom mjestu jer sam cuo svakakve price, od tog da ljudi znaju sjedati po njima do tog da ekipa parkira kombi i jednostavno unese motor u kombi i ode.

Osobno sam dozivio na bundeku , da su 3 vidno pripite djevojke sjele na moju ninju i krenule se naslikavat dok sam ja bio svega nekih 200m udaljen, dok ovo za krađu sam samo nacuo.

Zanima me kakva su vaša iskustva u vezi toga? Pretjerujem li kada se bojim ostavit motor bez nadzora? I gdje vi ostavljate motore u takvim slucajevima?


Bok,

Meni su '09 skuter (zakljucan volan) digli na Jarunu i premjestili ga s parkinga na travu 5m dalje, dok sam bio u Aquariusu na tulumu.
Dosadasnji Enduro trkaci motori nemaju kontakt bravu pa imam sajle (debela ili spiralna) kojima vezem vilice i prednju/zadnju felgu.
Jednom sam budala zaboravio na zakljucan volan pa se unutra pri pomicanju raspao cilindar brave i morao na servis vaditi bravu (gledao sam na You Tube kako lopovi lome brave do kraja s nogom na volanu trzajem ali nisam se usudio).
A spiralnu sajlu sam par puta isto zaboravio ali se odmota iz koluta pa nije steta ako se skuzi na vrijeme.
U ulici na privatnom parkingu pokraj bakinog auta je sada stalno pod ceradom, prije nije bio par noci zaredom, kuca je na brdu (cca. 3. kat) i kvart dosta naseljen mada su navodno uspjeli ukrasti par auta, a baki kopali sa necim po prednjim zmigavcima.
U ulici su Ducati Panigale, Suzuki SV i Kawasaki KLE, svima u garazi i vjerojatno zanimljiviji lopovima od mojih.. ;)
1610376435910.png
1610376458309.png
 
Last edited:
  • Like
Reactions: matej123
Preko dana u krugu 50 metara, preko noći uvijek u nekakvoj garaži, možda sam paranoičan ali ako motor stoji duži period na cesti na istom mjestu, netko će ga "snimiti". Opet, ovisi od kvarta do kvarta, rasvjete, kamera od dućana, birca, kladionice, nema nekog univerzalnog pravila.
 
Možeš sto puta negdje ostavit motor i nitko ga neće dirat,a 101. put ga može netko oštetit ili maznut.Meni je prije par godina neki debil ključem ogrebao motor dok sam ja bio u kafiću,i to lokalni kvartovski kafić par stotina metara od doma.Od onda kad se idem vozit rijetko negdje stajem i ostavljam motor bez nadzora.A kad sam doma,motor stoji u montažnoj garaži/spremištu:
20200527_161423.jpg
 
  • Haha
Reactions: MOONSHIELD
Meni je bed ostavljat skrinju od 125cc.. krade se na veliko. Naravno ako ga jednom ostavis manje su sanse, ali ako ga ostavljas redovno na istom mjestu sanse rastu drasticno. Sto vise sigurnosti (drugo mjesto, lokoti/sajle, prometno/osvjetljeno mjesto, gps) to si mirniji.
 
Planiram kupit tako nešto. Daj neku kratku recenziju te kućice...?
Dostave ti ju u 3 kutije, dosta je lagana za sastavit jer trebaš samo bušilicu s nastavkom za križne šerafe i francuski ključ ili klješta za držat matice s druge strane, možeš ju sastavit u nekih dva-tri dana ovisno koliko brzo radiš, trebaš imat bar još jednu osobu koja će ti pomoć držat dijelove dok ih zašerafiš (meni su sa sastavljanjem pomogla dva frenda i bratić), dolje nema pod pa ju moraš postavit na beton ili betonske ploče, metalna je pa po ljetu zna zagrijat unutra al kad otvoriš vrata izlufta se za par minuta, krov ne prokišnjava, bar za sad na kućici ne vidim hrđu, unutra bi stala vjerojatno dva motora, i ključa se sa velikim lokotom kakvog ja imam gore na slici.Jedini problemi kaj sam imao su kaj su znala zapinjat klizna vrata jer je kotačić zapinjao na šini al to sam sredio sa WD40,i kaj je niska pa se sa svojih 184 cm moram sagnut kad ulazim i bit sagnut unutra osim ak nisam u sredini kućice,al za samo parkirat motor ili uletit stavit nekaj unutra je ok.Ak trebaš kućicu za parkirat motor ili bicikl,spremit alat ili tak nekaj,preporučujem ju,meni je dobra (y)
 
Last edited:
pa ja mislim da se takva kucica,pa i malo vecih dimnezija,moze za manje para napraviti,nekako mi puno 4400kn za to,al dobro,.
 
Planiram kupit tako nešto. Daj neku kratku recenziju te kućice...?

Ako je uzmeš, naoružaj se strpljenjem i flasterima, ima milijun dijelova i oštre rubove. I prije nego bušiš i spajaš provjeri da li baš ta šina ili ta ploča idu baš tamo di je stavljaš, ili ćeš tu i tamo preslagivati. :mrgreen: Meni i frendu je uz par takvih rewind trenutaka za složiti jednu (malo veća od ove, nekih 3.5 x 3.5) trebalo 2 popodneva. Kako ZP kaže, za motor ili lopatu i kramp je OK (i to ako ti je u dvorištu, na oku), ali ne očekuj previše. Lim je smiješno tanak, i za podlogu se drži samo vijcima i tiplama.
 
Dostave ti ju u 3 kutije, dosta je lagana za sastavit jer trebaš samo bušilicu s nastavkom za križne šerafe i francuski ključ ili klješta za držat matice s druge strane, možeš ju sastavit u nekih dva-tri dana ovisno koliko brzo radiš, trebaš imat bar još jednu osobu koja će ti pomoć držat dijelove dok ih zašerafiš (meni su sa sastavljanjem pomogla dva frenda i bratić), dolje nema pod pa ju moraš postavit na beton ili betonske ploče, metalna je pa po ljetu zna zagrijat unutra al kad otvoriš vrata izlufta se za par minuta, krov ne prokišnjava, bar za sad na kućici ne vidim hrđu, unutra bi stala vjerojatno dva motora, i ključa se sa velikim lokotom kakvog ja imam gore na slici.Jedini problemi kaj sam imao su kaj su znala zapinjat klizna vrata jer je kotačić zapinjao na šini al to sam sredio sa WD40,i kaj je niska pa se sa svojih 184 cm moram sagnut kad ulazim i bit sagnut unutra osim ak nisam u sredini kućice,al za samo parkirat motor ili uletit stavit nekaj unutra je ok.Ak trebaš kućicu za parkirat motor ili bicikl,spremit alat ili tak nekaj,preporučujem ju,meni je dobra (y)
Pa to ak treba sklapat se ne isplati... Ako imaš švas aparat i znaš popikat 2 solidna, ne odlična, solidna vara na 3 cm, moreš i sam napravit... obični željezni okviri, povarit ih, premazat temeljnom bojom, na to stavit lim, pop nitne ili šarafi s velikom glavom + gumena podloška, 2 OSB ploče na krov, na njih stavit obični najlon, i zaheftat lim... S time si gotov za 4 dana (sušenje boje uključeno), i onda dolazi najteži posao, a to su vrata... Ako si u gradu, vidi da li ti neki frend može ustupit neku garažu/radionu... A i ima i onaj fora plac pod nazivom "Ler" koji iznajmljuje radionu... Možeš si jednostavno po dimenzijama izračunat koliko kojeg materijala će ti treba, treba ti cca 2-3 deci farbe, i brat bratu, 22 kune šarafa ili 36 kuna nitni...
 
sticky,nemora biti zeljezni okvir,moze se i od drvenih greda napraviti okvir i samo vijcima zasarafiti metalne ploce,ma da se to napraviti,samo treba malo volje i kreativnosti.👍
 
sticky,nemora biti zeljezni okvir,moze se i od drvenih greda napraviti okvir i samo vijcima zasarafiti metalne ploce,ma da se to napraviti,samo treba malo volje i kreativnosti.👍
Može i to... ne znam, moj stari uvijek pribjegne željezu... i da, mala napomena, bilo bi dobro, bez obzira na konstrukciju, sa 3-4 šarafa usidrit u pod i ostavit bočne otvore ispod napusta krovića... A sad kak razmišljam, da, s drvom bi se to dosta brzo moglo riješit... 50x70 mislim da bi bile dosta jake gredice... ne znam kaj bauhaus ovih dana ima u ponudi xD