Sigurnost u prometu - ideja

kronik said:
za dignuti motor na zadnji je stvarno potrebno iskustvo, znanje i umijece.
meni je ipak draze od voznje po ravom uzivanje po zavojima.

  (y)

  to je bit motociklizma po meni, jer nije isto u autu i na motoru, kad prkosiš zakonima fizike  8)

 
Frende, bez ljutnje, tu na forumu ima ljudi koje poznajem preko 25 godina i stari su bikeri, neki od njih si mogu priuštiti najdugoviječnij način vožnje ( kombi - Grobnik - kombi ) no ima i drugih koji nemaju dovoljno novaca za takvu vožnju pa si u ljetnim mjesecima ( manji promet ) uzmu slobodu voziti se brzo.  Svatko od nas ima svoje vlastito viđenje motora i vožnje te netko uživa u krajoliku i polakoj vožnji, netko u off roadu, a moraš kužit i vozače RR-a, pa i oni imaju svoje viđenje vožnje, naki nažalost kratko i kobno, no kao što sam rekao to je njihov odabir.

 
Shtica said:
Ukratko, nemam volje se natezat o tome gdje se trebaš i kak se trebaš vozit no pun mi je k.... ljudi koji drugima sole pamet kako se  trebaju vozit, a draži su mi  "semaforaši"  od "forumaša".....vozi se gdje hočeš i kak hočeš... no pusti druge da sami donose odluke o svojoj vožnji a naposlijetku i o životu ili smrti na cesti....  Tko si ti da se osječaš pozvan komentirat vožnju drugih ???? kaj si jalan ( nejde na zadnji ) ili kaj ti je ?????? U Sjevernoj Koreji se vožnja na zadnjem kotaču  zasigurno kažnjiva smrču streljanjem, dok Hrvatska ne donese takav zakon, gasssss......
Živio ti meni.....

:misli:
Pješaci su dosadni, pješaci su spori....ZATO IH OBORI!  :mrgreen:



 
DADO+ said:
  (y)

  to je bit motociklizma po meni, jer nije isto u autu i na motoru, kad prkosiš zakonima fizike  8)

e bas o tome i ja pricam. samo tesko je nekima to objasniti
 
Shtica said:
Frende, bez ljutnje, tu na forumu ima ljudi koje poznajem preko 25 godina i stari su bikeri, neki od njih si mogu priuštiti najdugoviječnij način vožnje ( kombi - Grobnik - kombi ) no ima i drugih koji nemaju dovoljno novaca za takvu vožnju pa si u ljetnim mjesecima ( manji promet ) uzmu slobodu voziti se brzo.  Svatko od nas ima svoje vlastito viđenje motora i vožnje te netko uživa u krajoliku i polakoj vožnji, netko u off roadu, a moraš kužit i vozače RR-a, pa i oni imaju svoje viđenje vožnje, naki nažalost kratko i kobno, no kao što sam rekao to je njihov odabir.

kuzim ja jako dobro vozace rr. ali ne kuzim idiote koji svoje "znanje i iskustvo" pokazuju na ulicama gradova i mjesta. da svatko ima pravo na vlastito vidjenje motora i voznje ali samo uz sigurnost ostalih u prometu. a pjesaci, biciklisti i mopedisti imaju jednako tako pravo na to, ili?
 
Predajem se, umoran sam..... zadnja rasprava sa resičarkom me koštala 45 dana odmora od foruma, a tema je bila pretjecanje kolone resičara koji se voze sporije od dozvoljene brzine na tom mjestu ( stara Riječka ) " zašto vozači RR-ova prestižu resičare u zavoju koji se onda prestraše !!!
 
Shtica said:
Predajem se, umoran sam..... zadnja rasprava sa resičarkom me koštala 45 dana odmora od foruma, a tema je bila pretjecanje kolone resičara koji se voze sporije od dozvoljene brzine na tom mjestu ( stara Riječka ) " zašto vozači RR-ova prestižu resičare u zavoju koji se onda prestraše !!!

- ovo je isto dobra tema, ali nisam je pratio, no vezana je upravo za ovu:

tj. - tko tu narušava sigurnost u prometu? R ili RR :neznam:

a i ovo je sl. tema: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,187297.msg2820964.html#new

 :misli: večeras mi se neš sve pomiješalo  :LOL:

 
kronik said:
kuzim ja jako dobro vozace rr. ali ne kuzim idiote koji svoje "znanje i iskustvo" pokazuju na ulicama gradova i mjesta. da svatko ima pravo na vlastito vidjenje motora i voznje ali samo uz sigurnost ostalih u prometu. a pjesaci, biciklisti i mopedisti imaju jednako tako pravo na to, ili?

Cesta je da se vozi  :jesus:

Btw : nemaju li u ZG-u oni koji primaju plaću da vode brigu o tome semaforaši li tko, vozi na zadnjem tko, loče li tko i  :blahblah: :blahblah: :blahblah:
A imaju  :wink: to su ti oni dečki u plavim odorama i bijelo plavim autićima sa roto svjetlom  :jesus:  nekužim šta to onda tebe dira  :misli: pa ZG je to, a ne neka pripizdina u kojoj se već u 20,00 poslje dnevnika gasi svjetlo i bude grobna tišina da bi baba mogla uvatit sna za misu u pol šest, wtf, pa kod nas u bRRodu se gazi do neko doba ujutro, a kamoli u ZG-u, ajme svašta  :eek:hne:
 
KING RR said:
Cesta je da se vozi  :jesus:

Btw : nemaju li u ZG-u oni koji primaju plaću da vode brigu o tome semaforaši li tko, vozi na zadnjem tko, loče li tko i  :blahblah: :blahblah: :blahblah:
A imaju  :wink: to su ti oni dečki u plavim odorama i bijelo plavim autićima sa roto svjetlom  :jesus:  nekužim šta to onda tebe dira  :misli: pa ZG je to, a ne neka pripizdina u kojoj se već u 20,00 poslje dnevnika gasi svjetlo i bude grobna tišina da bi baba mogla uvatit sna za misu u pol šest, wtf, pa kod nas u bRRodu se gazi do neko doba ujutro, a kamoli u ZG-u, ajme svašta  :eek:hne:

nisam niti ja rekao da cesta nije za voziti. pitanje je samo kako i gdje se vozi.
tebi je sigurno uzitak kada te par puta po noci budi galama motora.  :LOL:
 
kronik said:
nisam niti ja rekao da cesta nije za voziti. pitanje je samo kako i gdje se vozi.
tebi je sigurno uzitak kada te par puta po noci budi galama motora.  :LOL:

E to je prava mužika za moje umorne uši  :mrgreen:

"Japanska mašina od 500 kubika kad je vozi balkanac pravi mačo muškarac.."   :lolcry: :lolcry: :lolcry:
 
kronik said:
nisam niti ja rekao da cesta nije za voziti. pitanje je samo kako i gdje se vozi.
tebi je sigurno uzitak kada te par puta po noci budi galama motora.  :LOL:

sta ima veze,i budilica mi tako zvoni  :mrgreen:
 
kronik said:
zasto ja dolazim u zgb mislim da nije tvoj problem vec samo moj. gdje cu se ja voziti niti to nije tvoj problem ako se ne varam. i mislim da mi ne trebas za ideje kuda i kako cu se voziti.
a kako se semaforasi voze je vrlo zanimljivo. zasto? pa zato jer "svi" pricaju o sigurnosti u promet, kulturi voznje a bas ti "krivci" nikako da upale mozak . i svojim ponasanjem ( recimo nepotrebnim stvaranjem galame kroz novi zagreb i voznje na zadnjem ) ugrozavaju vec naveliko unisten imidz motorista. i onda se jos uz sve to se oni "jadni i nevini" bune sto policija kontrolira buku auspuha a sami svojim ponasanjem "zovu" serife da ih kontroliraju. lista je podulja koju bih mogao napisati. samo da se nisi osjetio direktno prozvan pa reagiras na taj nacin na koji ne bi trebao ili imas neki drugi ( pametniji ) razlog?

Ja bi mogao reći da se osjećam direktno prozvan jer to mi je u kvartu i tako se vozimo već preko 30 godina od kad je nova cesta napravljena. Već sam u zalasku ali se nadam da će doći mlađi koji će nastaviti tradiciju. Semaforašenje i divljanje uvijek, pogotovo kroz Novi Zagreb. 8)
U ovih sad već dosta godina na forumu primjećujem da nikad niti ja niti moji istomišljenici ne seremo i ne plačemo zbog sigurnosti u prometu, ne plačemo zbog policijskih kontrola, ne plačemo zbog auspuha... jednostavno nas boli kita i dalje radimo ono što hoćemo. I da, gadi nam se kad nas se stavlja u isti koš s "bajkerima". :jesus:
 
i ja se osjecam direktno prozvan, kao sto vidis po avataru koji je uslikan u novom Zg  :mrgreen:

covjece pricas o nekom ''imageu'' motorista i kazes da ga mi kvarimo, a kaj je s onima kaj idu pijani sa moto susreta s onim tutama na glavi i pun ih je rip podforum? ja osobno cijenim sve motoriste i nacine na koji uzivaju u motoru ali da mi konstantno hrackanje vas koji stopate promet po nama koji to ne radimo dize tlak, definitivno dize
 
kronik said:
nisam niti ja rekao da cesta nije za voziti. pitanje je samo kako i gdje se vozi.
tebi je sigurno uzitak kada te par puta po noci budi galama motora:LOL:

... meni je - osobito kad po zvuku pogađam tko je prošao  8)

BTW
kako je naziv teme: Sigurnost u prometu - ideja ===> eto vidiš to je dobra ideja:

propisati pod obavezno skidanje DB-a u gradu kako bi se bar malo povečala sigurnost u prometu  (y)

stjecajem okolnosti (nije bio još proizveden ni Ak. ni Leo ni ...) vozio sam sadašnji bike na serijskom auspuhu
već 2 mjeseca - radi ko fen, a ja:  :evil:
 
Mislim da onima koji ne obračaju pažnju na druge vozače(2 ili 4 točka),ovakvi znakovi neće puno pomoći,tj njihovim eventualnim žrtvama.

Moje metode su jednostavne,a donekle učinkovite.

Kričava kaciga,nikako crni kombinezon/jakna/odjeća u kombinaciji sa malo glasnijim ispušnim sistemom
 
kažem "ideja" jer sam mislio da bi bilo dobro da se motoristi pobrinu sami o sebi. ako već ministarstvo neće. za mene je ona reklama MUP-a bila uvredljiva, i ima totalno krivu poruku. pazi na sebe jer ovi u "limenim urnama" rade što ih je volja. e neš majku ti.... tema nisu semaforaši, samoprozvani street reJseri, pravi rejseRRi itd. ako netko voli odčepit gas po zavojitoj cest (a tko ne voli hehehe) svejedno ne smije dozvoliti da se ponaša kao pale sam na svijetu. Dakle ideja tabli je obostrana i nama motoristima i njima u limenim teglicama  s vodiljom da ne zaboravimo jedni na druge. Respect motorista prema vozačima auta i obratno. Kažu neki "ne da mi se jeb.. s tablama", ma nitko ne uvijetuje da kod kupnje motora si dužan izradit par tabli...  :LOL:

ako već suvremene i razvijene zemlje svijeta i E unije imaju odavno tako što, pitanje je vama kolege koliko nas još mora nestati da se nešto napravi/pokrene? i još nešto, iz osobne perspektive, nisi nikakav rišpektovac ako ganjaš po gradu, jurcaš pored škola i vrtića, dižeš na zadnji i sve to skupa u zonama smirenog prometa... neš naći bolju pi*ku nit ćeš dobiti na lotu... možeš samo razbit motor ubit sebe ili drugog, a onda se svi ucvile i ripaju na sve strane (pogotovo ovi kojima je sve glupo i najjači su na cesti... :wink:)

ajmo dalje... :mrgreen: :mrgreen:
 
Angie said:
Mislim da onima koji ne obračaju pažnju na druge vozače(2 ili 4 točka),ovakvi znakovi neće puno pomoći,tj njihovim eventualnim žrtvama.

Moje metode su jednostavne,a donekle učinkovite.

Kričava kaciga,nikako crni kombinezon/jakna/odjeća u kombinaciji sa malo glasnijim ispušnim sistemom

slažem se ali kad te strefi baba i kaže "ja vas nisam vidjela".....ma moš ti svjetlit u mraku rođo. kakve table je postavio HAC kad su ljudi počeli se ukrcavat na autoput u krivim smjerovima? ma odma table 4x4 m kričave reflektirajuće i šta ti ja znam... pa to je isto kao i ovo s moto tabelama da ih tako nazovem. i gle čuda HAC ipak sačuvao nekoliko života i cijelih obitelji...

Vojo Šiljak je imao emisiju : "Preventivom do zdravlja"....  :wink:
 
Iber said:
i ja se osjecam direktno prozvan, kao sto vidis po avataru koji je uslikan u novom Zg  :mrgreen:

covjece pricas o nekom ''imageu'' motorista i kazes da ga mi kvarimo, a kaj je s onima kaj idu pijani sa moto susreta s onim tutama na glavi i pun ih je rip podforum? ja osobno cijenim sve motoriste i nacine na koji uzivaju u motoru ali da mi konstantno hrackanje vas koji stopate promet po nama koji to ne radimo dize tlak, definitivno dize

morao sam :LOL: :LOL: :LOL:
http://www.youtube.com/watch?v=ByomKsJ3Jt4&feature=related
 
ja sam osobno postavljao te table za krivi smjer po cijeloj hrvatskoj, sad koliko su imale uspjeha neznam, voznja po krivom smjeru je kod nas redovita pojava, na vijesti dodu samo oni ekstreminiji slucajevi  :palacdolje: preventivu treba uvesti jos u auto skole, postroziti ljecnicke, odraditi stroze ispite i naravno ponavljati ljecnicke svakih 5-10 godina
 
francuzi ti na mjestima di poginu ljudi,takozvane crne tocke...stavljaju njihove siluete uz cestu...
tako da se zna dogodit da na razmaku od stotinjak metara naletis na dvije tri crne siluete,,,
to ti bude dovoljno da se zamislis...normalnom....