Sigurnost u prometu - ideja

Iber said:
i ja se osjecam direktno prozvan, kao sto vidis po avataru koji je uslikan u novom Zg  :mrgreen:

covjece pricas o nekom ''imageu'' motorista i kazes da ga mi kvarimo, a kaj je s onima kaj idu pijani sa moto susreta s onim tutama na glavi i pun ih je rip podforum? ja osobno cijenim sve motoriste i nacine na koji uzivaju u motoru ali da mi konstantno hrackanje vas koji stopate promet po nama koji to ne radimo dize tlak, definitivno dize

sada si stvarno ispao cool - da je meni barem biti kao sto si ti  :LOL:
i da zivo me zanima koliko bih ti ja stopao promet. kao da si ikada vozio iza mene pa imas pojma o cemu pricas.
o pijanima sa moto susreta sa tutama na glavi nemam sta reci. za njih obicne kazne nisu dovoljne.
 
mate said:
Ja bi mogao reći da se osjećam direktno prozvan jer to mi je u kvartu i tako se vozimo već preko 30 godina od kad je nova cesta napravljena. Već sam u zalasku ali se nadam da će doći mlađi koji će nastaviti tradiciju. Semaforašenje i divljanje uvijek, pogotovo kroz Novi Zagreb. 8)
U ovih sad već dosta godina na forumu primjećujem da nikad niti ja niti moji istomišljenici ne seremo i ne plačemo zbog sigurnosti u prometu, ne plačemo zbog policijskih kontrola, ne plačemo zbog auspuha... jednostavno nas boli kita i dalje radimo ono što hoćemo. I da, gadi nam se kad nas se stavlja u isti koš s "bajkerima". :jesus:

kod prvog se slazem sa tobom uz jednu malu primjedbu: nije potrebno u gradu. pogotovo pokazivati svima kako je voziti motor nesto dobro. ionako nece shvatiti a njih je puno vise ( kao i u ovoj temi! ). stoga jednostavno izadjem iz naseljenog mjesta i uzivam u onome sto radim. a radim to sto volim i hocu. u naseljenom mjestu mi to sve zajedno ( semaforasenje i divljanje ) nema nikakvog smisla. pravi uzitak u je u zavojima - zar ne?

kod drugog i meni se gadi kada me netko proziva bikerom ili me pita da postanem clan nekog moto kluba. pa kada kazem "ne hvala" onda mi pokusavaju objasniti mane biti free rider na sta mi tek padne mrak na oci. no to sada spada u off topic ili pak za neku drugu temu tipa: za i protiv jednom mc/mk i free rider  :evil:  ili kako se vec zvali.
 
2 Joy Rider: A zakaj već to nisi napravil, poslikal/objasnil kaj to je i onda metnul na forum/web/novine? Ovak ne bu ošlo dalje toga ko može više nasrati na forumu.
 
Joy Rider said:
Naletio na ovo http://www.youtube.com/watch?v=zJBjUuKuPyo&feature=related na yubitou. Pitanje i rasprava bi se trebala razviti u pravcu, a potaknuta MUP-ovim ajme majko "reklamama" na državnoj televiziji, koliko možemo mi doskočiti problemu ranjivost nas u prometu? U Puli i okolici je puno nesreća u zadnjih par tjedana a ima i RIP nažalost, al nećemo sad o tome. Dakle interesira me vaše mišljenje, koliko je glupo ili ne, dali bi ste i sami kod kuće napravili nekakvu tablu/znak i okačili je na "crnu točku". Iskreno, jeb* mi se za zakon i ostalo tipa mi to zakonski ne možemo i tra la la.


Ajd samo zamisli da postave takove znakove i u jedan mazne netko sa motorom i R.I.P. :misli:
 
loudpipes said:
morao sam :LOL: :LOL: :LOL:
http://www.youtube.com/watch?v=ByomKsJ3Jt4&feature=related
da nije to kronik s prerađenom klavijaturom? :LOL:

e kronik a jel se smijemo vozit s ovim malim pocketima po zadnjem? :lolcry:
 
Incredible said:
da nije to kronik s prerađenom klavijaturom? :LOL:

e kronik a jel se smijemo vozit s ovim malim pocketima po zadnjem? :lolcry:
mozes ali od sad da znate da voznja na zadnjem poteze pitanje velicine penisa  :shock: :shock:
mene boli k.... jer ja znam da mi je mali  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Street Illegal said:
2 Joy Rider: A zakaj već to nisi napravil, poslikal/objasnil kaj to je i onda metnul na forum/web/novine? Ovak ne bu ošlo dalje toga ko može više nasrati na forumu.

razmišljam o tome da se pokrenem sam ali u grupi je lakše i ostavlja bolji echo, a uz to me interesira mišljenje javnosti  :mrgreen: ....

megadon said:
Ajd samo zamisli da postave takove znakove i u jedan mazne netko sa motorom i R.I.P. :misli:

Razmisli prije nego što odgovaraš....  :shock:

:LOL: :LOL:
 
tl1000 said:
mozes ali od sad da znate da voznja na zadnjem poteze pitanje velicine penisa  :shock: :shock:
mene boli k.... jer ja znam da mi je mali  :LOL: :LOL: :LOL:
meni je tolko mali da bi se non stop trebal vozit po zadnjem, al jebiga nemam tolko slobodnog vremena :mrgreen:
 
problem sigurnosti u prometu i same vožnje je dosta kompleksan,
naime ako se motociklist vozi po propisima tada ga izguraju oni s autima, ako se vozi malo brže nije dovoljno da bude siguran jer se uguravaju divljaci s autićima, ako je prebrz tada je ugroza za sve, jer se nestigne reagirati na vrijeme, ionako je dosta riskantno voziti po zagrebačkim ulicama, zbog sveopće nervoze svih sudionika u prometu.
Ljudi ajde se scoolirajte, pa bude sve OK. 8)
 
Ajd samo zamisli da postave takove znakove i u jedan mazne netko sa motorom i R.I.P. :misli:
[/quote]


Prošli tjedan je pokojni Kizo maznuo u sličan rekvizit koji je bio umotvorina poduzetnog trgovca pa smo ga sahranili
sa razmišljanjem šta bi bilo da nije bilo reklame uz cestu..
 
Trideset godina vozim motore, u tom periodu sam naučio da nije pametno davat savjete o vožnji i solit pamet drugima. Vozite se kako hočete no molim vas da me poštedite glupih komentara o brzini i opasnosti....
Prijedlog moderatorima: takve teme odmah u off....... pa će na forumu biti mir...
 
Shtica said:
Trideset godina vozim motore, u tom periodu sam naučio da nije pametno davat savjete o vožnji i solit pamet drugima. Vozite se kako hočete no molim vas da me poštedite glupih komentara o brzini i opasnosti....
Prijedlog moderatorima: takve teme odmah u off....... pa će na forumu biti mir...

Godinama ih brišem ali se uvijek nađu novi dušebrižnici i njihovi istomišljenici tak da nema kraja. Meni osobno se to gadi jer u svim tim kvazi pokušajima vidim prvenstveno neku vrstu dizanja ega samosažaljenjem jer mi je nepojmljivo da se netko baš tako požrtvovno brine za druge. To jednostavno nije prirodna ljudska karakteristika. Osim eventualno onim poremećenim pedofilima u tamnim haljinama.  :mrgreen: Od svih članova foruma koje poznajem, mislim da je jedini Vito iskreno i naivno vjerovao u dobrobit takvih sranja pa je nešto konkretno i napravio. Ali sad je i on stariji i iskusniji. :mrgreen:
 
Možda bi trebalo otvarati teme poput ove: šatorašu se ugasio motor na semaforu, resičar sporiji od Dacie logan...

Kak ostali ne kuže da se vozači RR-ova voze brzo jer je položaj za kičmu strašno neudoban te da žulja za guzicu, a jedini način za ispružit ruke je vozit se po zadnjem....
 
Shtica said:
Možda bi trebalo otvarati teme poput ove: šatorašu se ugasio motor na semaforu, resičar sporiji od Dacie logan...

Kak ostali ne kuže da se vozači RR-ova voze brzo jer je položaj za kičmu strašno neudoban te da žulja za guzicu, a jedini način za ispružit ruke je vozit se po zadnjem....
a o kakvoj ti pričaš vožnji po zadnjem? zadnji put kad sam se ja vozil na tvom drlogu su ti retrovizori otpali :LOL:
 
Incredible said:
a o kakvoj ti pričaš vožnji po zadnjem? zadnji put kad sam se ja vozil na tvom drlogu su ti retrovizori otpali :LOL:

dobro si napisal zadnji put ti možeš na moj motor jedino ak deda garantira da bu podmiril štetu !!!
 
Shtica said:
Možda bi trebalo otvarati teme poput ove: šatorašu se ugasio motor na semaforu, resičar sporiji od Dacie logan...
Šatoraša prestigao kamion na cesti od Grobnika prema Jelenju (bila je i takva tema na forumu) :lolcry:
Shtica said:
... a jedini način za ispružit ruke je vozit se po zadnjem....
Ili da se rodiš sa božjim darom: hobitovskim dimenzijama  8)
:LOL:
 
sada mi stvarno nije jasno da li se pravite blesavi ili to stvarno i jeste. ili mozda ne citate moje postove sa razmisljanjem u pozadini. ja prvi nisam protiv voznje na zadnjem. ako ti se to radi onda se slobodno tako i vozi. taj dio mi je potpuno svejedno. ja samo postavljam pitanje mjesta gdje se vozi na zadnjem/prednjem ili kako god vec. smatram da takva voznja po gradu niti malo nije potrebna. zbog toga nece se sigurno pokupiti vise komada, zaraditi veca lova ili biti vise cool. ali se zato javnosti sa takvim akcijama vrlo lako moze potvrditi ona ustaljena pretpostavka da smo svi mi koji vozimo motore buduci donatori organa ( i svojih i tudjih). a kod tudjih organa je javnost posebno osjetljiva. kada se cita crna kronika hrv. novina i kada se u njima nalazi text o nekom poginulom kolegi uvijek se postavlja pitanje da nije mozda ( citaj: sigurno je !!! ) vozio prebrzo / divljao po cesti. takav imidz nikome nije potreban. barem se meni tako cini. a takav imidz se upravo postize tim akcijama. ako zelis voziti na zadnjem onda i vozi. to radim i ja ali definitivno van grada. sa normalnom kacigom, koznim odijelom, protektorom za ledja i svemu sto mislim da mi je potrebno. pod kacigom ne smatram ono u sto mala djeca vrse nuzdu a neki stavljaju na glavu.

npr - akcija mjerenja buke auspuha. koliko se o tome pisalo i sto se sve pisalo. pa zar stvarno mislite da se ta akcija provela zbog prevelike tisine koja ljudima smeta?!?!

samo da ponovim za lakse razumijevanje: vozi kako hoces ( na zadnjem, prednjem, po boku, na ledjima ...... ) ali sve to tamo gdje nije naseljeno mjesto.
 
Hej kume,  kaj nisi ti prije vozio Hondu ???? ako je odgovor " DA "  mislim da si obolio od Yamahitisa koji nastaje kao posljedica udisanja benzinskih para koje isparavaju kroz brtvu čepa rezervoara goriva te dirktno utiječu na ljudski mozak, odlazi dihtung na glavi te se počinje miješat drek sa mozgom što dovodi do pisanja gluposti.

Pa gdje se možeš sigurnije vozit negu pa Aveniji SR Njemačke ????? po Welsu valjda,  kakvi zavoji ? kakve mrtve ceste van grada, ajde samnom po staroj Riječkoj do Grobnika pa da vidiš morona i kretena po cesti šta rade, oči mi izlaze iz očnih duplji i dodiruju vizir od kacige..... skoro RIP 100 puta na zavojitoj cesti van grada.....

U Dugavama sam živio 25 godina, na toj cesti su se uvijek ganjali motoristi i ne sječam se da je ijedan stradao, a pogotovo da je stradao neki pješak ili biciklista.....

Pitanje bez ljutnje.... koliko dugo si biker ?????
 
A što se tiče davatelja organa mani se tih Njemačkih fora. A biti će mi izrazita čast da te upoznam sa članovima QQL ekipe koji posjeduju kartice davatelja organa, jer su svijesni da svaki dan mogu poginut na Aveniji SR Njemačke a možda poneki preostali iskoristivi organi mogu spasit nečije dijete............


Zatvaram raspravu sa svoje strane, živio mi ti.......