Sigurnost u prometu - ideja

Joy Rider

New member
Naletio na ovo http://www.youtube.com/watch?v=zJBjUuKuPyo&feature=related na yubitou. Pitanje i rasprava bi se trebala razviti u pravcu, a potaknuta MUP-ovim ajme majko "reklamama" na državnoj televiziji, koliko možemo mi doskočiti problemu ranjivost nas u prometu? U Puli i okolici je puno nesreća u zadnjih par tjedana a ima i RIP nažalost, al nećemo sad o tome. Dakle interesira me vaše mišljenje, koliko je glupo ili ne, dali bi ste i sami kod kuće napravili nekakvu tablu/znak i okačili je na "crnu točku". Iskreno, jeb* mi se za zakon i ostalo tipa mi to zakonski ne možemo i tra la la.
 
Joy Rider said:
Naletio na ovo http://www.youtube.com/watch?v=zJBjUuKuPyo&feature=related na yubitou. Pitanje i rasprava bi se trebala razviti u pravcu, a potaknuta MUP-ovim ajme majko "reklamama" na državnoj televiziji, koliko možemo mi doskočiti problemu ranjivost nas u prometu? U Puli i okolici je puno nesreća u zadnjih par tjedana a ima i RIP nažalost, al nećemo sad o tome. Dakle interesira me vaše mišljenje, koliko je glupo ili ne, dali bi ste i sami kod kuće napravili nekakvu tablu/znak i okačili je na "crnu točku". Iskreno, jeb* mi se za zakon i ostalo tipa mi to zakonski ne možemo i tra la la.

Ako ti se jebe za zakon onda si uzmi pištolj i pucaj u glavu svakom vozaču automobila za kojeg ti stručno procjeniš da je napravio prekršaj koji tebe izravno ili neizravno ugrožava. Isto je inteligentno kao i ovo a ipak puno zanimljivije.
 
maras said:

Izvrstan post..Čestitam  :bis:

dali bi ste i sami kod kuće napravili nekakvu tablu/znak i okačili je na "crnu točku".

Nemam pametnija posla nego stavljat table i upozorenja ljudima koji svjesno ulaze u nepotreban rizik u naseljenim mjestima.A ako si promjetio većina nesreća se tamo dešava.
Ne genarliziram .. za većinu takav znak bi bio izazov spretnosti.

čuvajmo se sami druge nam nema.. 

(y)


 
Napraviti tablu, simbolično ju postaviti na mjestima gdje je nastradao veći broj motorista i sve to dobro popratiti medijima. Nakon toga slijedi mukotrpan rad s onima koji su zaduženi za postavljanje znakova i možda se što uspije. Uglavnom, meni se neda.
Takve znakove viđao sam po vani. Šteta što ih nema kod nas. Ipak skrenu pozornost.
 
mate said:
Ako ti se jebe za zakon onda si uzmi pištolj i pucaj u glavu svakom vozaču automobila za kojeg ti stručno procjeniš da je napravio prekršaj koji tebe izravno ili neizravno ugrožava...

- mislim da bi svako od nas već imao lijepo groblje iza sebe  :LOL:

on topic:

- nekako mi se čini da je život (promet) toliko nepredvidiv, da bi to sa tabalma ili sl. bilo izvedivo  :?
 
 
za sigurnost u prometu bi trebalo pitati ova dva "velika frajera" na nekim 1000rovima koji semaforase ( cak znaju voziti i na zadnjem ) po ulici savezne republike njamacke po vec peti put u zadnjih 10-tak minuta. vrlo pomazu takvom "sigurnom" voznjom imidzu motorista.
 
Kume a zakaj ti uopće dolaziš u Zagreb ??? vozi se lijepo po Welsu i sve pet..... Smatram da su svi punoljetni vozači motocikala svjesni svojih postupaka te potencijalne opasnosti za sebe i druge, a oni koji se boje motora.....
na bicikl pa polako.....kaj te boli ko se kak vozi....
 
zasto ja dolazim u zgb mislim da nije tvoj problem vec samo moj. gdje cu se ja voziti niti to nije tvoj problem ako se ne varam. i mislim da mi ne trebas za ideje kuda i kako cu se voziti.
a kako se semaforasi voze je vrlo zanimljivo. zasto? pa zato jer "svi" pricaju o sigurnosti u promet, kulturi voznje a bas ti "krivci" nikako da upale mozak . i svojim ponasanjem ( recimo nepotrebnim stvaranjem galame kroz novi zagreb i voznje na zadnjem ) ugrozavaju vec naveliko unisten imidz motorista. i onda se jos uz sve to se oni "jadni i nevini" bune sto policija kontrolira buku auspuha a sami svojim ponasanjem "zovu" serife da ih kontroliraju. lista je podulja koju bih mogao napisati. samo da se nisi osjetio direktno prozvan pa reagiras na taj nacin na koji ne bi trebao ili imas neki drugi ( pametniji ) razlog?
 
cobRRa said:
slovenci...



(Powered by frubar.net)

takvih prometnih znakova sam gledao i u njemackoj, italiji, austriji ........
 
Ukratko, nemam volje se natezat o tome gdje se trebaš i kak se trebaš vozit no pun mi je k.... ljudi koji drugima sole pamet kako se  trebaju vozit, a draži su mi  "semaforaši"  od "forumaša".....vozi se gdje hočeš i kak hočeš... no pusti druge da sami donose odluke o svojoj vožnji a naposlijetku i o životu ili smrti na cesti....  Tko si ti da se osječaš pozvan komentirat vožnju drugih ???? kaj si jalan ( nejde na zadnji ) ili kaj ti je ?????? U Sjevernoj Koreji se vožnja na zadnjem kotaču  zasigurno kažnjiva smrču streljanjem, dok Hrvatska ne donese takav zakon, gasssss......
Živio ti meni.....
 
Shtica said:
Ukratko, nemam volje se natezat o tome gdje se trebaš i kak se trebaš vozit no pun mi je k.... ljudi koji drugima sole pamet kako se  trebaju vozit, a draži su mi  "semaforaši"  od "forumaša".....vozi se gdje hočeš i kak hočeš... no pusti druge da sami donose odluke o svojoj vožnji a naposlijetku i o životu ili smrti na cesti....  Tko si ti da se osječaš pozvan komentirat vožnju drugih ???? kaj si jalan ( nejde na zadnji ) ili kaj ti je ?????? U Sjevernoj Koreji se vožnja na zadnjem kotaču  zasigurno kažnjiva smrču streljanjem, dok Hrvatska ne donese takav zakon, gasssss......
Živio ti meni.....

bas mi je drago sto ne zelis natezati samnom.
a sta se mene to tice je recimo razlog dva pjesacka prijelaza koje ti "vrlo pametni" prelaze. a i ja neki put sa svojom djecom - ako ti nije jasno mogu ti i nacrtati da ti bude puno lakse.
ja niti sam "forumas" a jos manje "semaforas".
mislim da onih 152 ks-a koje imam mogu i to. ali kako je jedan moj dobar prijatelj rekao motore dizu na zadnji oni kojima u gacama fali koji cm. izgleda da je bio u pravu koliko vidim iz tvog posta.
 
kronik said:
bas mi je drago sto ne zelis natezati samnom.
a sta se mene to tice je recimo razlog dva pjesacka prijelaza koje ti "vrlo pametni" prelaze. a i ja neki put sa svojom djecom - ako ti nije jasno mogu ti i nacrtati da ti bude puno lakse.
ja niti sam "forumas" a jos manje "semaforas".
mislim da onih 152 ks-a koje imam mogu i to. ali kako je jedan moj dobar prijatelj rekao motore dizu na zadnji oni kojima u gacama fali koji cm. izgleda da je bio u pravu koliko vidim iz tvog posta.

- e ovo bi bila dobra tema za birtiju  :oops:    :LOL:

 
Joj, joj.... vi sa velikim pimpekima imate valjda mala muda, pa se ne usuđujete na zadnji....  :mrgreen: :mrgreen:
 
za dignuti motor na zadnji je stvarno potrebno iskustvo, znanje i umijece.
meni je ipak draze od voznje po ravom uzivanje po zavojima.