Sindrom spuštene noge u vožnji

papillon said:
Kad god krećem od kad znam za sebe uvijek zadnje što stavim na motor bilo kad krećem sa semafora ili od doma
            sa 0,5 na sat je desna noga - zašto -puno razloga od navike do mjenjača koji je na lijevoj strani,ubaciš u prvu,
            kreneš i dižeš desnu nogu -lipše mi je i to viditi nego kad neko krene pa drži obe noge raširene 20-tak metara
            kao žabac  (y)

onda sam po tom pitanju ja prava žabetina  :LOL: :LOL: :LOL:

samo pri maloj brzini, npr. prilikom ulaska u skretanje ulivo na semaforu kad je riječ o zaustavljanju ili prije semafora ak se nađem u koloni di se ide mic po mic nema mi smisla dizat noge pa ih za sekund spuštat.... pa onda vozim raširenih nogu  :LOL:
u vožnji (normalnoj) to ne radim i trudim se ne mahati puno rukama jel kolko sam ja spretna prilikom mahanja odvalim retrovizor  :(
 
Bob Rock said:
Meni je još čudniji sindrom držanja nogu na nogarama suvozača ?? Često to vidim kod skuteraša...Od toga mi se :fuj:...

Ma tako se dobije na ubrzanju i snazi :LOL: :LOL:
 
Bob Rock said:
Meni je još čudniji sindrom držanja nogu na nogarama suvozača ?? Često to vidim kod skuteraša...Od toga mi se :fuj:...
Neznam za druge, al imala sam malog Zip-a. Položaj nogu napred na platou mi jednostavno nije bio prirodan i ulijevao mi je manje sigurnosti. Uhvatila sam se par puta da držim noge otraga naslonjene na stup od sica, samo prsti su mi bili na podu. Nisam imala suvozačke fuziće pa neznam kak je kad na njih metneš noge, no meni je bilo nekak prirodnije u tom položaju.  :misli:
 
Os biker said:
Sorry ako je tema već bila, ali zanima me vaše mišljenje oko spuštanja noge sa odmarača na skuteru ili motoru u vožnji. Naime, ne kontam što to znači dotičnim bikerima i kako se ne boje da bi im ista mogla zapeti o asfalt, otrgnuti se sa tijela, a i automatski izazvati pad. Znam da se to događa više na skuterima nego na motorima, ali viđao sam na utrkama ubrzanja, kako uglavnom poslije starta desna noga ostaje visiti nekih par cm od poda. Vozači skutera to uglavnom rade na kružnim tokovima gdje se vjerojatno boje da ne bi proklizali i pali, ali ih i dalje ne razumijem. Vjerujem da takvi sjedaju na motore pomalo ukočeni i da im je tijelo u grču zbog nekog nesvjesnog straha, ili ...
kruzni tokovi se voze u lijevo....bar tamo di se ja vozim :)...tako da tamo spustanje desne noge nema smisla...neznam koga si ti vidio da u lijevom nagibu spusta desnu nogu :misli:
 
cdawg said:
moj razlog je taj da me ponekad uhvati grč u kuku (stara rana), pa nemam izbora nego istegnuti nogu koliko god mogu da grč nestane.

ponekad (kad se malo oznojiš u odijelu), ispružiš nogu da si hlače oko bedara i koljena malo vratiš na mjesto.

ili to ili se dignem na štafne i stojim..... pogotovo kad  omudina uskuva pa da se malo prozrači  :mrgreen: :mrgreen:
 
lunjo said:
Neznam za druge, al imala sam malog Zip-a. Položaj nogu napred na platou mi jednostavno nije bio prirodan i ulijevao mi je manje sigurnosti. Uhvatila sam se par puta da držim noge otraga naslonjene na stup od sica, samo prsti su mi bili na podu. Nisam imala suvozačke fuziće pa neznam kak je kad na njih metneš noge, no meni je bilo nekak prirodnije u tom položaju.  :misli:

Tebi tvoje tijelo sugerira da se rješiš skutera i pređeš na motor :wink:



(y) za potpis
Live long and prosper! :mrgreen:
 
Riješila to već.  :mrgreen:
Što se tiče dizanja noge s poda- malo sam lijena pa to sporo ide.  :jesus:
 
Svi dižu  noge samo neki veoma usporeno, očekujući da će morati ponovo spustiti dole ..malo je  i protegnu..sve u svemu navika koja nije bitna!
 
Jednom sam bio u situaciji da su me noge na asfaltu spasile, uglavnom kišno vrijeme, mokra cesta, grad i gužva, odjednom auto ispred mene nagazi na kočnicu, ja kočim prvom i zadnjom, prva kliže na mokrom masnom asfaltu pa je bilo bacaj sidra oko sebe. Ispružio sam obje noge i s njima kočio po asfaltu, mada nisam time baš nešto zakočio nego više održao stabilnost i uspio sam stati prije nego sam se sprakirao u prtljažnik auta  :D U redovnoj vožnji mi je to nezamislivo.
 
mac said:
kruzni tokovi se [size=10pt]voze u lijevo[/size]....bar tamo di se ja vozim :)...tako da tamo spustanje desne noge nema smisla...neznam koga si ti vidio da u lijevom nagibu spusta desnu nogu :misli:

Di to?  :misli: :misli:
 
IHHIihih... a ja mislila......... Kad ulazim u kružni tok skrećem desno  :jesus: :jesus: ........... a onda..... hmmmmm... sve lijevo.....
My mistake..... :oops: :oops: :oops:
 
start sa spustenom desnom nogom koliko se ja sjecam bio je popularan pocetkom osamdesetih a mozda i prije ta fora nije nastala na ovim prostorima vec je dosla iz vana , moram priznati da prilikom laganog starta i sada mi dode gust pa to izvedem ali rijetko  8)  
 
osobno OBAVEZNO noga gore
jedino razumijem ekipu na tourerima s gomilom opreme..ostale ne

 
A spuštanje noge pred zavoj u Rossi stilu? Da'l to netko prakticira?. Probao sam, ali ne kužim prednosti.
 
zokx said:
A spuštanje noge pred zavoj u Rossi stilu? Da'l to netko prakticira?. Probao sam, ali ne kužim prednosti.
probaj više puta mozda skontaš zašto :misli: :misli: :misli:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
zokx said:
A spuštanje noge pred zavoj u Rossi stilu? Da'l to netko prakticira?. Probao sam, ali ne kužim prednosti.
Užassssss... :palacdolje: