Sindrom spuštene noge u vožnji

zokx said:
A spuštanje noge pred zavoj u Rossi stilu? Da'l to netko prakticira?. Probao sam, ali ne kužim prednosti.

Uglavnom je izraženo kod snažnih kočenja prema oštrijim zavojima a ovisi tipu motora i uvjetima asfalta.  Što se tiče R motora trebalo bi pitati profesionalce ali svakako ima veze sa pomicanjem težišta koje vjerovatno pomaže efektivnijem kočenju i boljem osječaju za prednji kotač, barem je tako kod SM vožnje.
 
Spuštene noge (mi) dokazuju nesigurnost vozača.

Protezanje i SM stil je nešta drugo.

Noge na mjestu suvozača mi pokazuju sa kolikim frajerom imam posla  :mrgreen:

... i da... bez obzira na brzinu teško da će se noga odvojiti od tijela (odgovor na prvi post)  :LOL:
 
Meni je veća frka ak se zaboravim pa na fuziću ne držim nogu na prstima neg na sredini stopala pa kad u jačem nagibu zagrebem s prstima po podu...onda se sav zaserem i scimam cijeli motor  :shock: 
 
Spustit đon u vožnji ja koristim za ispipat klizavost asvalta, ili za istegnut nogu na dužim relacijama.

Kad krećem sa semafora, vraćam lijevu nogu na fuzić onako lijeno...to sam vidio kod nekih i svidilo mi se. Dobro izgleda ako se ne pretjeruje.

A kad vozim skuter, nekad držim noge na suvozačevim fuzićima jer je to navika s motora, prirodniji mi je položaj, a i zbog dugih nogu mi je tako zgodnije.  :paper:
 
Zavisnost pruža i model motora....Na Africi od 250kg, visokoj kao soliter, gde se sedi totalno uspravno, noga može slobodno ostati spuštena neko kraće vreme s'obzirom da nije startna (leva mora biti podignuta jer se šalta brže, nešto kao kod dizel auta)!
Po nekom pisanom pravilu sve je to pogrešno jer desna bi uvek trebalo da je blago naslonjena na kočnicu...za svaki slučaj ali navika je navika.
 
vladof said:

Prva liga, jos da me tko ima uslikati tako lijepo  (y)

Inace za trke i ubrzanja bitnije sto prije dici nogu... Neki cak dignu obe noge dok je na semaforu crveno neposredno prije kretanja kako bi izvukli maksimum  (y)
 
cRuNk said:
Prva liga, jos da me tko ima uslikati tako lijepo  (y)

Inace za trke i ubrzanja bitnije sto prije dici nogu... Neki cak dignu obe noge dok je na semaforu crveno neposredno prije kretanja kako bi izvukli maksimum  (y)

:LOL: :LOL: :LOL:


:wink:
 
nexus said:
Meni je veća frka ak se zaboravim pa na fuziću ne držim nogu na prstima neg na sredini stopala pa kad u jačem nagibu zagrebem s prstima po podu...onda se sav zaserem i scimam cijeli motor  :shock: 
Ja upravo namjerno tak držim nogu na zavojitim cestama, prsti su graničnik naginjanja , kad s njima taknem cestu, onda još malo nagiba, prste u zrak i znam da sam na fuziću (recimo stara Rijećka je u dosta lošem stanju, tak da struganje fuzićem baš ni pametno, mogel bi zapet u neku pukotinu na cesti makar ima kuglicu), ipak su prsti i čizma fleksibilniji !? :misli:
 
DADO+ said:
- u kružni tok se ulazi udesno, ali se poslije vozi ulijevo   :LOL:

misliš izlazi se udesno  :misli:
 
DADO+ said:
- može i to, ali na kraju  :LOL:

a čekaj.... zar se u kružnom toku ne vozi ukrug  :LOL: :LOL:
 
DADO+ said:
- pa ja nekad skrenem već na "prvu", a sad ak se ti vrtiš stalno bezveze :neznam:  :LOL:

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/15/Zanimljivosti/50444/Ko+izmisli+ovaj+kru%C5%BEni+tok%3F.html

 
Jelky said:
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/15/Zanimljivosti/50444/Ko+izmisli+ovaj+kru%C5%BEni+tok%3F.html

 :shock: i ti tako isto, i još motorom :zid:


  :LOL:
 
DADO+ said:
 :shock: i ti tako isto, i još motorom :zid:


  :LOL:

u mom gradu nema vakih kružnih tokova  :jesus:
 
Jelky said:
u mom gradu nema vakih kružnih tokova  :jesus:

- odi trenirati malo gdi ima  :jesus:

BTW
ja te ipak ne bih volio sresti  :misli:, (barem ne u kružnom toku  :wink:)

  :mrgreen:
 
DADO+ said:
- odi trenirati malo gdi ima  :jesus:

BTW
ja te ipak ne bih volio sresti  :misli:, (barem ne u kružnom toku  :wink:)

  :mrgreen:

otra ja u zg  :mrgreen:

p.s. u totalnom smo offu, navrni u birtiju  :wink:
 
Jelky said:
otra ja u zg   :mrgreen:

p.s. u totalnom smo offu, navrni u birtiju  :wink:

(y)
ma nema veze - ova tema je po meni trebala biti davno u birtiji, ali tko sam ja  :bojimse:



BTW

-  :shock: čuo sam da u tom velikom gradu (ZG) ima "par" kružnih tokova  :wink: