Sindrom spuštene noge u vožnji

Os biker

Member
Sorry ako je tema već bila, ali zanima me vaše mišljenje oko spuštanja noge sa odmarača na skuteru ili motoru u vožnji. Naime, ne kontam što to znači dotičnim bikerima i kako se ne boje da bi im ista mogla zapeti o asfalt, otrgnuti se sa tijela, a i automatski izazvati pad. Znam da se to događa više na skuterima nego na motorima, ali viđao sam na utrkama ubrzanja, kako uglavnom poslije starta desna noga ostaje visiti nekih par cm od poda. Vozači skutera to uglavnom rade na kružnim tokovima gdje se vjerojatno boje da ne bi proklizali i pali, ali ih i dalje ne razumijem. Vjerujem da takvi sjedaju na motore pomalo ukočeni i da im je tijelo u grču zbog nekog nesvjesnog straha, ili ...
 
moj razlog je taj da me ponekad uhvati grč u kuku (stara rana), pa nemam izbora nego istegnuti nogu koliko god mogu da grč nestane.

ponekad (kad se malo oznojiš u odijelu), ispružiš nogu da si hlače oko bedara i koljena malo vratiš na mjesto.

 
Neki si hlade unutrašnje organe,neki dobivaju učestale grčeve  :mrgreen:
Ma rastežem se i ja a nekad i obe ruke dignem kao Nacisti kad su Sovjeti ušli u Berlin  :wink:
 
Os biker said:
Sorry ako je tema već bila, ali zanima me vaše mišljenje oko spuštanja noge sa odmarača na skuteru ili motoru u vožnji. Naime, ne kontam što to znači dotičnim bikerima i kako se ne boje da bi im ista mogla zapeti o asfalt, otrgnuti se sa tijela, a i automatski izazvati pad. Znam da se to događa više na skuterima nego na motorima, ali viđao sam na utrkama ubrzanja, kako uglavnom poslije starta desna noga ostaje visiti nekih par cm od poda. Vozači skutera to uglavnom rade na kružnim tokovima gdje se vjerojatno boje da ne bi proklizali i pali, ali ih i dalje ne razumijem. Vjerujem da takvi sjedaju na motore pomalo ukočeni i da im je tijelo u grču zbog nekog nesvjesnog straha, ili ...

- ne stignu dići nogu od stravičnog ubrzanja  :misli:
 
DADO+ said:
- ne stignu dići nogu od stravičnog ubrzanja  :misli:
ha,ha,ha primijetil sam od kad sam spal s motora na skuter, razlike li derasticne  :LOL: :LOL:
 
vladof said:
ha,ha,ha primijetil sam od kad sam spal s motora na skuter, razlike li derasticne  :LOL: :LOL:

- pa znam, zato i kažem to je samo kad si na skutu  (y)
 
Os biker said:
Sorry ako je tema već bila, ali zanima me vaše mišljenje oko spuštanja noge sa odmarača na skuteru ili motoru u vožnji. Naime, ne kontam što to znači dotičnim bikerima i kako se ne boje da bi im ista mogla zapeti o asfalt, otrgnuti se sa tijela, a i automatski izazvati pad. Znam da se to događa više na skuterima nego na motorima, ali viđao sam na utrkama ubrzanja, kako uglavnom poslije starta desna noga ostaje visiti nekih par cm od poda. Vozači skutera to uglavnom rade na kružnim tokovima gdje se vjerojatno boje da ne bi proklizali i pali, ali ih i dalje ne razumijem. Vjerujem da takvi sjedaju na motore pomalo ukočeni i da im je tijelo u grču zbog nekog nesvjesnog straha, ili ...
Kad god krećem od kad znam za sebe uvijek zadnje što stavim na motor bilo kad krećem sa semafora ili od doma
            sa 0,5 na sat je desna noga - zašto -puno razloga od navike do mjenjača koji je na lijevoj strani,ubaciš u prvu,
            kreneš i dižeš desnu nogu -lipše mi je i to viditi nego kad neko krene pa drži obe noge raširene 20-tak metara
            kao žabac  (y)
 
 :misli: ovdje je jedino diskutabilno koliko metara je OK, da noga visi na skutu, a koliko na motoru?  :LOL:


 
na motoru mi je to bilo nekak normalno, ali na skuteru kad sam sebe uhvatim da mi noga visi, dignem  ju i odvrnem gas do daske njiiiittt  :mrgreen: da me niko ne vidi
 
kad sam u djiru i ak mi pase onda si noge malo ispruzim pazeci na to da nebi za nekaj zapeo,kad sam na semaforu obje noge na podu,kad cekam,kad znam da ce brzo zeleno il tak neke normalno desna na podu a kad kocim ljevom stajem na pod...
 
damir_zgb said:
kad sam u djiru i ak mi pase onda si noge malo ispruzim pazeci na to da nebi za nekaj zapeo,kad sam na semaforu obje noge na podu,kad cekam,kad znam da ce brzo zeleno il tak neke normalno desna na podu a kad kocim ljevom stajem na pod...

Puno zadnju koristis?
 
Brckach said:
Puno zadnju koristis?

paa...po potrebi...u gradu vecinom ne kad su male brzine..al kad se zaustavljam pri nekoj vecoj brzini onda naravno..obje..pa sam to tak napisao..
 
Brckach said:
Pitam samo, jer imam neki osjecaj da zadnja i nije nesto previse od koristi, mozda 10-20 posto.
a kad je gusto pomogne i ona,ali samo opušteno  :mrgreen:
 
To mi i nije tako čudno, ali kad se dlan spušta po tleju...e to je poso. :LOL: