Šira guma za Xt660R

Storo

New member
Zanim me dal bi se na yamahu xt660 r koja ima stražnju tvorničku gumu 130/80-17 (65S), mogla stavit malo šira guma ovih dimenzija 150/70R17TL 69H ????? :misli:

Hvala!
 
pročitaj koliko ti je široka felga,ako je 3 po originalu guma će ti stati gore ali će ti gazna površina biti manja.osim vizualno nećeš dobiti nego izgubiti.te gume što misliš staviti imaju veliki enduro motori kao caponord,varadero,bmw 1150 gs,triumf tiger,klv...kako če se ponašati na tvojoj felgi zamisli sam.bolja ideja ti je da vidiš može li stati šira flga u vilicu i na nju stavi širu gumu.
 
Ja sam ostao na standardnoj 130,a lega mi je stavio 140 što smatram da je sasvim dosta za tu felgu i tu težinu motora.Vozio sam njegov motor i nema nikakvih razlika.Sa veličinama guma ne treba pretjerivati,jedan broj još ne kvari vozna svojstva. 8)
 
bakreni said:
Ja sam ostao na standardnoj 130,a lega mi je stavio 140 što smatram da je sasvim dosta za tu felgu i tu težinu motora.Vozio sam njegov motor i nema nikakvih razlika.Sa veličinama guma ne treba pretjerivati,jedan broj još ne kvari vozna svojstva. 8)

ja bih rekao da se jedan broj samo ne osjeti ali zasigurno kvari jer bi tvornica stavila širu gumu da je htjela.nalijeganje na felgu je najvažnije,oblik gume koji dobije napumpana,ganzi sloj...