Sirina zadnje!

Saki

New member
Imam pitanje: Da li je ko cuo, video, uradio slijedece:
Kawasaki er5 zadnja guma sirina 130 da li je moze i se ugurati sira
i koja sirina a da ne nasteti u voznji!!!!!????
 
Zar niko ne zna?????
 
Trazijooo vec jesam ali nisam nasao bas sto mi treba!!!!! Pa me zanima bas konkretno!!!
 
Daj smiri malo uzbuđenje i čekaj da ljudi pročitaju. Ovim uskličnicima nećeš ništa postić.
 
moje mišljenje je da ti se neisplati stavljat širu gumu na istu felgu,jer ako ti je felga za gumu 130 a ti staviš 150 neces dobiti na voznosti motora,a neces ni dobiti efekt vece gume.tako da nevidim zasto stavljat širu od propisane
 
nije er5, al mozda pomogne.. ja sam na kle-u mijenjo i prednju i zadnju, komplet s felgama. prednja je 120/65/17, zadnja 150/60/17. ne znam napamet koje je dimenzije zadnja felge, al mogu ti i to provjerit. uz to sam otvrdnio i ovjes tako da je motor druga prica (bar na asfaltu  :wink: ). inace 150 je maksimalno sto mozes ugurat na kle-a, da je jos 2 milimetra sira sa svake strane, strugala bi...

ovdje mozes pogledat kako to izgleda http://www.bikepics.com/pictures/589486/
 
Pogledao sam; super mi izgleda! i ja bi ugurao 150 ali me zanima da ce pasati
na njegovu felgu, ili i to moram mjenjati :wink:
 
Ma znam da necu dobiti na voznosti ni ovako ne rijetko vozim
iznad 150km/h nego cisto vizuelno da malo popuni rupu,
jer stvarno je preuska, znaci samo vizuelno da dobijem! Hvala na savjetu (y)
 
Dobiš vizuelno. Ja sam svoj kupil sa 120 felgom i gumom 140 i onda dobiješ lijepi oštri meki rub preko kojeg cijeli motor skaće dok se nagneš. Moj savjet  :no:
 
e hebiga pa valjda necu ga toliko sabijat dolje i ovako nije predvidjen za to nego
cist vizuelno da dobijem jer je stvarno preuska i pomalo me nervira, prednja je ok
samo da ima jos dva diska tj tri! al bar tu gumu da zamenim :misli: ali motor je
skroz ok, cijena=motor (y)Hvala, svaka informacija i iskustvo je dobro doslo :wink:
 
Saki said:
Ma znam da necu dobiti na voznosti ni ovako ne rijetko vozim
iznad 150km/h nego cisto vizuelno da malo popuni rupu,
jer stvarno je preuska, znaci samo vizuelno da dobijem! Hvala na savjetu (y)

stavljanjem veće gume na istu felgu će rezultirati promjeni profila gume u neprirodan tj. profil koji nije zamišljen od strane proizvođača tj. deformirani profil koji će ti škoditi u vožnji...ako misliš vizualno dobiti kupi novi motor...
 
Saki said:
e hebiga pa valjda necu ga toliko sabijat dolje i ovako nije predvidjen za to nego
cist vizuelno da dobijem jer je stvarno preuska i pomalo me nervira, prednja je ok
samo da ima jos dva diska tj tri! al bar tu gumu da zamenim :misli: ali motor je
skroz ok, cijena=motor (y)Hvala, svaka informacija i iskustvo je dobro doslo :wink:

ne govorim o nekom sabijanju ali kako ko voli...
 
ma motor je ok, jedino ta guma :misli: ne smeta mi ni bubanj nit taj jedan disk nego samo guma,
al bitno da on pali i da imam taj osjecaj voznje da dva tocka to mi je broj 1, bar meni.
i da goriva bude, piva, i dobrih treba (y)
 
krco said:
barem ce bolje izgledat,nece biti kao ta hrenovka 130

:rofl:
 
i koji koji top da stavim jer dosta je prigusen ajd sto mu je zvuk prigusen nego mi motor teze dise
pa koji se isplati stavit? i koliko kunica to dodje kovanica?
 
Saki said:
e hebiga pa valjda necu ga toliko sabijat dolje i ovako nije predvidjen za to nego
cist vizuelno da dobijem jer je stvarno preuska i pomalo me nervira, prednja je ok
samo da ima jos dva diska tj tri! al bar tu gumu da zamenim :misli: ali motor je
skroz ok, cijena=motor (y)Hvala, svaka informacija i iskustvo je dobro doslo :wink:

Kolko si ga coltal?