Situacija sa carinom

Loki9

New member
Poštovanje!
Uvalio sam se u problem kupio motor koji je uvežen iz Njemačke na ime čovjeka koji nije platio carinu. Pri pokušaju da ja platim potrebnu carinu zahtjev je odbijen jer oib podnositelja zahtjeva i obveznika nije isti. Pokušajem razgovora sa čovijekom od kojega sam kupio motor dobijem odgovor pa prekopiraj njemački kupoprodajni ugovor samo na svoje ime i rijesio si carinu kao da ja nisam imao s motorom nista. Da li je tako nešto pametno napraviti? Može li se to uopće? Apsolutno sam nov u svijetu motora i 1. Kupovina za koju sam smatrao da je uredu ispada da se lako zakomplicira kad se zaletis sam bez potrebinh informacija u kupnju.
 
I on ,a sada i ti si u težem carinskom prekršaju.
1.prekoračen vremenski rok za plaćanje davanja
2.izbjegavanje plaćanja davanja od strane osobe koja je motocikl dovezla ,a to može biti bilo tko
3.ako ti je poznato ime osobe koja ti je motor prodala s tim dokumentima za carinjenje tj.plaćanje poreznih obaveza ,možeš ju teretiti za namjernu prijevaru ,što tebe ,što države ,a to već zahtjeva vremena i ponešto novaca.
Gdje je motor kupljen?😎
 
  • Like
Reactions: PeSti0018
To je čista prevara.Lako je dokazivo da si motor kupio u najboljoj namjeri,a ako ovaj ne će pristati na vraćanje novca onda je sve jasno .😎
Ime ,prezime junaka.?Da čujemo .🛴
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DacMan
Nevjerovatno,- pa napravi papire koda si ga sinoc uveza - ...
 
Da li je vozilo prijavljeno Carini?
Ako je on prijavio vozilo Carini, onda on mora platiti PPMV.
 
Vrati motor.
Ako ne želi dat novce dođi ti sa netjakom.
U stvari daj netjaku jednu koverticu i adresu nesretnika koji ti je prodao taj motor.
Stvar riješena.
 
čarobna informacija bi bila da li je i šasija ušla u sustav carine ili sam OIB lika po kojem su te otkantali?
Ak vozilo nije evidentirano onda igra friškiji ugovor.
 
Tako sam i ja gledao Panigalea u Slunju, isto mi lik kaze pa napisi ugovor na sebe. Dok se nisam raspitao da je teoretski on mogao kupiti motor i voziti se na njem tablicama, opljackati npr pumpu ili napraviti x prekrsaja i onda ti registriras pa hop pusiona. Bjez od toga, a i treba takvim likovima da nauce da nemogu vise samo tako raditi prekrsaje.
 
  • Like
Reactions: Igor28 and enduro
Tako sam i ja gledao Panigalea u Slunju, isto mi lik kaze pa napisi ugovor na sebe. Dok se nisam raspitao da je teoretski on mogao kupiti motor i voziti se na njem tablicama, opljackati npr pumpu ili napraviti x prekrsaja i onda ti registriras pa hop pusiona.
To ne moze ni James Bond, osim ako Goldfinger i Dr. No ne vide broj šasije rendgenskim očima.😂
 
  • Haha
Reactions: DacMan and Spori