Skidanje hrđe iz rezervoara - princip elektrolize

imaš jako dobre upute koje su priložene i vrijeme kako se što radi tako da ti to nije problem,Riješi zaštitu prije pituranja !
 
grafit said:
imaš jako dobre upute koje su priložene i vrijeme kako se što radi tako da ti to nije problem,Riješi zaštitu prije pituranja !

(y) (y) (y) (y)

Koji gušti doči s posla i ići malo zaprljat ruke u garažu...ufff :0648:
A i TDM mi je sva rastavljena i ide drugi tjedan kod Dr.Ervina na tretman..malo se uljepšat, tako da mi nije dosadno  :mrgreen:
 
grafit said:
imaš jako dobre upute koje su priložene i vrijeme kako se što radi tako da ti to nije problem,Riješi zaštitu prije pituranja !

Stigao paketic POR15, i upute stoje. Jasno je sta staviti prije..koliko drzati itd. Nego razmisljam kako aplicirati tu boju na unutrasnjost rezervara...kantica je mala pa cini mi se da cu moci to samo s pistoljem pospricat unutra.. Dali je razrijediti malo?
Kako si ti to odradio?
 
toecutter said:
Stigao paketic POR15, i upute stoje. Jasno je sta staviti prije..koliko drzati itd. Nego razmisljam kako aplicirati tu boju na unutrasnjost rezervara...kantica je mala pa cini mi se da cu moci to samo s pistoljem pospricat unutra.. Dali je razrijediti malo?
Kako si ti to odradio?
maš inbox
 
Evo slikice
Ova zavrsna boja je full malena..113ml..
 

Attachments

  • Screenshot_20180205-183813.png
    Screenshot_20180205-183813.png
    530.7 KB · Views: 185
pikacu88 said:
Bez beda bit ce ti i viska za iscijedit van .

I ti si s time eksperimentirao? Samo natankat nutra i mijesat onda..
Sad po treci put cistim s limunskom...nikako sve ocistit. Pribat cu i malo sljunka stavit unutra i muckat. Prao sam i s karcherom..i uvijek ostane.
Pa na krajubcu s ova tri preparata i valjda ce bit ok.
 
toecutter said:
I ti si s time eksperimentirao? Samo natankat nutra i mijesat onda..
Sad po treci put cistim s limunskom...nikako sve ocistit. Pribat cu i malo sljunka stavit unutra i muckat. Prao sam i s karcherom..i uvijek ostane.
Pa na krajubcu s ova tri preparata i valjda ce bit ok.
ako ti se da, škicni malo na V strom forum. Forumas "Brum" je odradio barem 10 rezervoara sa tim pa mislim da bi ti on mogao dati koji savjet (y)

Evo link http://v-strom.hr/teme-o-odrzavanju-motora/por15-kit-za-zastitu-unutrasnjosti-rezervara/
 
Evo istankao sam van limunsku kiselinu (to je treći put da sam je stavio unutra i svaki put sam držao po 3 dana i svako toliko promučkao), i tek sada je došlo čisto. Rezervar je bio stvarno pun hrđe i nakon prvog puta s limunskom bilo je bolje...nakon drugog puta sam čak s karcherom oprao iznutra i svejedno je još bilo poznat hrđe pod prste. Nakon trećeg puta s limunskom došao je ful čist....bez tragova hrđe. Svaki put sam u limunsku stavljao toplu vodu, 15 litara vode i 1 kg limunske kiseline.
Danas sam krenuo s POR15 sredstvima, najprije sam oprao s preparatom br.1  i zatim obradio s preparatom  br.2 po uputama. Sada se rezervar suši u hodniku i sutra bi trebao ubaciti preparat br.3 odnosnu tu boju i time završiti proces.
Uglavnom odužilo se ....ali izgleda će će ispasti to OK na kraju. (y)
 
Evo da kažem svoje iskustvo, napravio sam isti postupak ko ti, osim što sam umjesto limunske kiseline radio elektrolizu, 2 puta ponovio postupak, a nakon tretman s POR 15. Nemogu reći koliko će to držati, ali ovako na prvu ruku čini mi se kao jako dobar postupa, ovaj zadnji preparat radi novu ovojnicu rezervara, uglavnom zanimljiv proizvod  (y)
 
I, kakva su iskustva s tim POR 15 sada, nakon par godina??  :misli:
 
bez greške :D

ako ćeš radit po propisu i bez žurbe
inače ima slučajeva koji su žurili i pravili se pametni pa su ponavljali a onda je problem
 
Napravljeno mi je plastificiranje sa por 15 na tanku ali nisam zadovoljan pa me zanima tko radi plastificiranje tankova u zagrebu i okolici, molio bih za broj telefona. Hvala