Skidanje hrđe iz rezervoara - princip elektrolize

Jeli nekp prova sa smolom za brodove. I to je isto epoksi samo.jeftiniji a on kad se stisne pretvori se u plastiku. Jel ko prova :misli: mislin da bi to tribalo moc a kosta 50kn
 
Ne može, previše se skruti, pa ispuca i počne se ljuštit, pa uđe benzina između smole i stjenke rezervara, i sve razbuca, pa nastane paprikaš koji začepi sito od filtera... na kraju te ispadne skuplje, jer moraš ponovo sve čistit.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Koliko para te kostalo. Kako si izlia unutra ?  I bilo bi dobro vdit nakon misec dva kako se drzi unutra jel ima promjene.
 
nakir said:
Koliko para te kostalo. Kako si izlia unutra ?  I bilo bi dobro vdit nakon misec dva kako se drzi unutra jel ima promjene.
to mi je posla kum iz njemačke,on je to platija 23 eura. sastoji se od dvi komponente koje pomišaš i dobro triba izmišat. otvore od pipe i plovka sam zalipija sa papirnom trakom onda sam ulija tu smjesu u tank (pari ko temeljna boja al bolje puca-šala mala) i zalipija trakom i otvor za čep. pola ure sam muća,vrtija u svim smjerovima, onda odlipija trake i izlija višak-malo manje od deca. oko pola litre smjese je bilo prije nego sam je ulija u tank. onda sam ostavija u jednoj prostoriji i upalija grijalicu. danas je treči dan da sam to napravija i izgleda skroz suvo ali u uputstvu piše da se mora sušit 5 dana na temp.od 20 stupnjeva.  :D
 
Budimo jednostavni!
Ne znam kakve vi to imate rezervoare, ali recimo da su stajali. Imao sam pčele na zastavi 615, 1971 godina, pocinčani rezervoar, majka. Kamion Torpedo iz sedamdesetih, naftaš. Nisu vozili redovito, nije bilo problema. Jugić, no problem.

Jedini tank s problemom bio mi je na skuteru Sanli, Kinezu. Očistio sam lancom, i dodao do 1 % ulja u gorivo za malog četverotaktaša. Takav naprstak ulja sam dolijevao svakih nekoliko tankova, jer je rezervoar najobičnije gvožđe. Čep koji propušta vodu na bravici Sanlija poklopio sam skraćenim poklopcom spreja.

Na YBR 125 i KLE 500 tankovi su ko špigl. Ako se vozilo koristi, treba ga filati do vrha, a najbolji je zaštitni premaz naprstak dvotaktola pri tankiranju, ako je baš toliko loš materijal rezervoara. Motor voziti ili koji puta protresti motor. Svakako, ne protresti ako je tank prazan.

A onaj fini soc za kavu koji se nakuplja u karburatoru, (hvala bogu, sve ga je manje,) potječe od distributera. Kod mene na HŽ-u dizel se prevozi u željeznim cisternama bez premaza. Dizel mastan, ok. Ali i benzin se prevozi u cisternama bez premaza. Evo samo jednog mjesta gdje se stvara velika količine "soca." Današnje kamionske cisterne za benzin su od inoksa. Soc se generira i u lošim podzemnim spremištima itd... Vozila veće snage to popapaju da niti ne znamo za problem. Naprstak dvotaktola je najbolji xkomponentni premaz rezervoara.  :cool:
 
Evo i ja se ulovio ciscenja rezervara, na struji je vec skoro 2 dana. E sad me zanima kak skuzim da je gotovo postupak, po cemu to skuzim. U pocetku je lagano pjenio onak boje hrdje, a sad pjene vise nema, cuje se da sumi onak lagano i na flahu ima nesto nakupina crne boje, pa sad jel to gotovo?
 
Dosta ti je to. Skidaj ca (y)
 
Pozz

Evo i ja radim elektrolizu, moj je hrđav ko sam vrag. Eh sad radim to dan i pol i već se jako puno toga nakupilo.
Eh sad ja sam to zaustavio i očistio sa katode i vratio nazad u istu otopinu i opet se je kroz 10 min nakupilo toga dosta.
Dakle imam teoriju da se to može i ubrzati da ne traje vječno.

Staviti punjač 24 V i staviti malo više elektrolita, i naravno očistiti svakih par sati katodu.  :evil:
 
gile noćna mora said:
Odlično to je to! Koliko te koštala ta zaštita?

Uzeo sam kit za 40 lit posto imam dva rezervoara. 56 eura u njemackoj. Vrhunska stvar, to je to. Visak boje ove zavrsne sam namjerno malo izlio po travi i pustio da stvrdne....kamen, ali doslovno. Zanimljivo je da ova prethodna dva sredstva nemaju apsolutno nikakvog mirisa, ko voda su, a i ispiru se toplom vodom.
 
Medic said:
Uzeo sam kit za 40 lit posto imam dva rezervoara. 56 eura u njemackoj. Vrhunska stvar, to je to. Visak boje ove zavrsne sam namjerno malo izlio po travi i pustio da stvrdne....kamen, ali doslovno. Zanimljivo je da ova prethodna dva sredstva nemaju apsolutno nikakvog mirisa, ko voda su, a i ispiru se toplom vodom.
super,nije preskupo i bez velike zajebancije odrađen posa  (y)
 
..........jedino sto traje. Prije boje se mora potpuno osusiti od vode, a sama boja sušiti min 36 sati, ali ok, isplatilo se (y)