Škola vožnje

Malo da spamam.
Hej djete ploloži B na automatiku.
To mi se upiše u vozačku i ako ga zaustavi policija da vozi auto sa manualnim mjenjačem isključi ga iz prometa oduzme vozačku na neko vrijeme i kazna,...o_Oo_O
Mislim da je isto na motoru. Tipa ako polazes do 125ccm na skuteru. A ima toga. Onda samo skuter mozes vozit.
 
prijatelj polaže A2 kategoriju za skuter.... i da, kad položi samo skuter (automatski mjenjač) SMIJE voziti.
ako položiš A2 za motor, možeš voziti i skuter. ja mu govorio, pa ajd na ful A kategoriju, pa vozi šta god želiš, a i lakše ćeš i proći sa motorom poligon nego sa skuterom... neće on...
glupost ne od škole ili države, nego od mog prijatelja.
 
Sta onda treba napraviti da bis vozio auto sa manualnim nakon sto si polozio za automatik ?
 
Sta onda treba napraviti da bis vozio auto sa manualnim nakon sto si polozio za automatik ?
Moraš položiti vožnju sa automobilom sa ručnim mjenjačem, ukratko sve je jasno i piše u zakonu, samo malo čitanja.
U praksi to izgleda uglavnom tako da kandidati koji nakon nekoliko sati vožnje auta sa ručnim mjenjačem nisu savladali korištenje spojke i gasa itd, pa se prebacuju na polaganje na automatiku, nakon položenog ispita u vozačku se upisuje napomena da imate položenu B kategoriju na automatiku i sa tom vozačkom ne smijete voziti automobil sa ručnim mjenjačem.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
a triba valjda nešto položit, šta ja znam... znam samo da ti stave napomenu da imaš položeno za automatski mjenjač i ako te zaustavi da može opičit kaznu. slično kao i ako imaš A2, a voziš motor jači od 35 kW...
 
i na sve ove filozofije mozes sjesti na nikena ili mp3 i voziti sa B kategorijom?? 😂😂😂
 
  • Haha
Reactions: Dene
Kaos sa katgorijama.
Iako se ponekad zapalim za A, ali ipak bolje ne, budu bile kazne i glava u torbi.
 
dakle s B kategorijom po novom mozes voziti baotianera i nikena (al nemres ybr125 :ROFLMAO: )
ovo mora da je marusic pisao
 
  • Haha
Reactions: pikacu79
Zanima me da li danasnja djeca uopce to idu polagat.
Već kad sam ja bio tinejđer su uvedene te sve AM, A1, A2 i A kategorije,mislim negdje 2008.Većina mojih frendova su tada bez dozvole vozili kojekakve skutere, Tomose, kojekakve motoriće od 125 ccm, jedan frend je čak imao ETZ250 u srednjoj.Ja osobno sam vozio nekakav električni skuter sa 12 godina (brijem da za to nije ni trebala bilo kakva dozvola ni rega,kad ne treba ni za ove električne romobile danas),onda sam dobio AM sa B kategorijom i kupio motorić od 50 ccm sa mjenjačem da naučim vozit motor,i na kraju položio punu A kategoriju kad sam za to bio dovoljno star.
Za današnje klince ne znam jel uopće polažu,koliko vidim po par tinejđera koje poznam (svojim bratićima i mlađem bratu od frenda iz kvarta),ne primjetim da ih uopće zanimaju motori.
 
Pa i nedavno je tu u temi o starosti motocikala i vozača istih u Njemačkoj pokazano da je prosječni bajker star između cca 55 i 59 godina... kako i sam spadam u tu "klasu", znam da kada smo mi bili klinci takvi stari "čilageri" nisu ni imali ili vozili motore, publika i prosjek su bili ziher skoro duplo niži, no taj današnji prosjek jasno potvrđuje tvoje tvrdnje da motocikli nemaju baš neku masovno svijetlu budućnost... fama sa negativnom aurom oko motocikala je prevelika, a pederaste bedastoće u obliku kojekakvih osobnih transportnih sredstava tipa romobila, biciklića i sličnih izuma su za te tupave klince preveliki izaziv, možda i zato jer su tehnološki sve tupaviji, a ta sranja sve dostupnija...