Skuter auspuh

Sturm

Member
Dakle, zanima me da li da na svom skuter peugeot vivacity (50 ccm) zamjenim auspuh (razmisljam o leo vince zx) ili ostavim serijski? Hocu dobit na ubrzanju i krajnjoj brzini ili ne?
I jos jedno Tehnicko pitanje, kad dosegne brzinu od 80 kmh, cuje se ko da je na izmaku svojih mogucnosti i da nebi mogel postici nekaj vecu brzinu od navedene, ko da bude se svaki cas pretiral, hocu reci da zvuci ko da je dal sve od sebe. Kaj mogu napravit da povecam krajnju brzinu, sta bi mu moglo povecati snagu, a da ne moram stavljati kit??
Jedanput mi se desilo dok sam vozil malo duze punim gasom, naci bila je full brzina od 80kmh, da mi se u jednom trenutku culo ko da sam ga pretiral i bil je onaj neki cudan zvuk, odmah sam se zaustavil i ugasil ga i za minutu ponovno upalil i krenul je normalno.. To je bilo prosle god i od onda mi se to vise nije desilo jer se ne usudim ga duze vrijeme voziti pod full gasom.. Sta je to moglo biti i kak to sprijeciti ubuduce??

Hvala na odgovorima!
 
stvarno ne znam sta ti ocekujes od tog motorica od 50 ccm....i to jos vivacity....zracnjak koji je apsolutno nepovljan za bilokakvu vrstu tuninga....Ostavi ga tako kako je....jer jedino tako on ce ti davati solidne perfomanse uz trajnost.... :wink:
 
Pa misio sam ak mogu oni kinezi moze i moj pežo. :)
Slozili su liku na vivacity kit i isao je 115 kmh, pa sam mislio da mozda zamjenom auspuha, remena i ak stavim nesto lakse rolice mogu dobit kakvih 5 do 7 kmh vise :/
 
http://www.youtube.com/watch?v=oKMQN2yHzKk   Kaj fali motoru? Takav ja imam.
Brina mu je 92 kmh, nek mu i laze urica pa nek bude i 85, moj i dalje ide 80 jebo ga bog.
 
mozes ti stavit auspuh,obit ces nesto sitno na ubrzanju i krajnjoj brzini ali to je sitno,nema boljih performansi bez ozbiljnijeg tuninga,a tuning kosta,e da je to samo stavit auspuh i gas

btw. peugeot niti jedan nije dobar za tuning kao piaggio i minarelli masine,a tvoj je jos zracnjak,ako zelis ozbiljnije performanse onda prvo razmisli o promjeni skutera,pa onda dalje

zao mi je,znam kako je to i da bi ti htio da to leti,ali nije to bas tako jednostavno,dat cca 150e za auspuh i dobit par kmh bas i nije nesto,a ako ti je samo auspuh dovoljan,onda potrazi polovni zx za 50-60e i gas,pripazi da nije izudaran,da nista ne zvecka u njemu i da nije vuna skroz izgorila u prigusivacu :wink:
 
Sturm said:
Kupio bih ja novi.. a neznam vidit cu..  :(
dobro razmisli,za cijeni novog auspuha mozes kupit polovni auspuh u jako dobrom stanju,novi variomat i set rolica/sustica za sve lijepo postelati

novi zx cca 1200kn,nisam siguran tocno,nisam vise toliko u tome
polovni zx,dobar 500kn
novi variomat cca 400kn
rolice cca 100kn
sustice 60-80kn
 
Jel bi dobio onda sta vise na preformansama? Nije meni problem dat za nove dijelove.
Nego i za pitanje ispod ovoga za auspuh me zanima ako tko zna? Dal je remen u pitanju ili?? Motor ima 6500 kilometara.
 
Sturm said:
Jel bi dobio onda sta vise na preformansama? Nije meni problem dat za nove dijelove.
Nego i za pitanje ispod ovoga za auspuh me zanima ako tko zna? Dal je remen u pitanju ili?? Motor ima 6500 kilometara.
e a sta mislis da okacis novu masinu uzmalo kemije mozes okacit sr150  :misli: nades polovnu dobru za 1500 kn  samo je lijepo slozi nemoj fusat nista i trajat ce ti
 
Sturm said:
Jel bi dobio onda sta vise na preformansama? Nije meni problem dat za nove dijelove.
Nego i za pitanje ispod ovoga za auspuh me zanima ako tko zna? Dal je remen u pitanju ili?? Motor ima 6500 kilometara.
a cuj sa auspuhom i variomatom bi to ipak bilo bolje

stage_6 said:
e a sta mislis da okacis novu masinu uzmalo kemije mozes okacit sr150  :misli: nades polovnu dobru za 1500 kn  samo je lijepo slozi nemoj fusat nista i trajat ce ti
tesko naci takvu dobru masinu za 1500kn,a treba jos kompletna struja+felga+auspuh,kemijanje oko nosaca/selena,ima tu posla a i troska,nije to tako jednostavno,ali svakako dobra ideja :wink:
 
malaga said:
a cuj sa auspuhom i variomatom bi to ipak bilo bolje
tesko naci takvu dobru masinu za 1500kn,a treba jos kompletna struja+felga+auspuh,kemijanje oko nosaca/selena,ima tu posla a i troska,nije to tako jednostavno,ali svakako dobra ideja :wink:
nek prvo momak krene s kitom pa nek vidi sretno  :D i sam si reko da peugeot nije neki skuter za tuniranje zato bi ja okacio piaggio jer mu je nosac dole a u peugeoata je nedje izmedu pa uz malo volje i truda bi se to dalo izvest  :)
 
Kakav auspuh mi je naj isplativije stavit na bt 49 qt9 ? Frend je napravio neku foru sa svojim tako da je uzeo najveci borer sto je nasao kod kuće i isčupao onu unutarnju cijev. sad motor super zvuči al nije s tim ništa dobio. Jel postoji kakav rezonantni za njega ili nešto?