Skuter mi ostaje bez gasa

outrager

Member
Otkako sam ga uzeo se dešava da u vožnji jednostavno ostane bez gasa, ponaša se kao da ostane bez goriva, i nakon što je jedan dan stao i nije htio primiti ponovo gas, nego samo radi u leru, rastavio sam ga i tražio šta bi moglo biti, a nema šta drugo biti nego karburator. I tako tražeći skužim da je crijevo od vakuma sa donje strane malo puklo, napravim to i kao drugi je (prije toga je išao dobro do 25-30, a onda dalje jedva, nakon ovoga dobro ubrzava i malo bolje ide) a opet se dešava da ostane bez gasa, iako jaako rijetko, al desi se. Sad po zimi opet jako često, pa ga ujutro ostavim da odradi 5 minuta, i onda se manje to dešava, al čim vani malo ugrije odmah ide bolje i ne gubi gas.
Al od svega toga, naj čudnije mi je (i nikako ne mogu shvatiti zašto) što kad izgubi gas, držim ga i dalje do kraja, i on onako kao da je ostao bez goriva "boooooooooo" i usporava, i kad se skuter skoro skroz zaustavi (bilo da ga pustim da sam usporava, ili da stisnem kočnicu), onda odjednom primi gas i poleti kao sam vrag  :?  :shock: i dalje ide normalno i više ne gubi gas. KAKO???
Btw nedavno sam provozao isto nekog Suzukija, malo stariji model, al mislim da su to iste mašine i karburatori (moj je 2001. godina) i kod njega se to isto desilo  :misli:

Edit: šta da radim? da ga zapalim i kupim nešto normalnije? ili postoji neko rješenje za ovaj problem?
 
ima rijesenje.....veca dizna maksimuma...ili mu probati smanjiti dovod zraka u airbox...nekom vrstom redukcije. Nis opasno...to je cest slucaj na peugeot speedfight-ima...to ti se pogotovo desava kad zahladi...jer...zrak je gusci...i hladniji..te ga motor dobija u vecim kolicinama....
 
eto m5 ti je odgovorio, sada ti je presiromasna smjesa.  (y)
 
Imam i jas slican problem pa ako moze neko pomoci da ne otvoram druge teme. Skut je Aprilia SR50 2005 ima 24 000 km. I motor nekad isto ovako kada stojim na semafor na primer kad probam startovati gubi gas i ponasa se kako da nema goriva,sila, tako nesto. Bio sam u servis i lik mi je zamenuo celu lamelu sa federom ali sad pak je isto sranje. Neke mi govore da je moze do auspuha da je zatnut da probam da ga ocistim ali neznam. Ali mislim da moze da je to jer ovo ljeto skut je bio vozen od brat mi a on vozi jako sporo pa...
Ej i zaboravio sam napomenuti motor je bez katalizatora, izvadeni su od auspusa i pred to je imao komplet federcica Polini, sad je sve standard. A i karburator su mi postelovali tako da ne verujem da je to
 
Još nisam uhvatio vremena to napraviti, a kasnije sam se sjetio da sam jednom prao filter zraka, i zaboravim zašarafiti vijke od kućišta, i pređem možda 50 metara i stane, i neće uopće primiti gas, samo radi na leru, i kasnije skužim da to nisam pošarafao, i kad sam zašarafio, sve je dalje bilo normalno.
 
outrager said:
Još nisam uhvatio vremena to napraviti, a kasnije sam se sjetio da sam jednom prao filter zraka, i zaboravim zašarafiti vijke od kućišta, i pređem možda 50 metara i stane, i neće uopće primiti gas, samo radi na leru, i kasnije skužim da to nisam pošarafao, i kad sam zašarafio, sve je dalje bilo normalno.

ccccccccccccccccccccccccccccccc :palacdolje:
 
Evo napravio danas. U kućištu filtera ima cjev koja viri unutra, na nju sam stavio komad krpe koju sam sve više prorezivao dok nije počeo dobro ići i prestao gubiti gas. Sad je odlično.
 
makedonac....eto momak sa suzukijem je rijesio....probaj i ti tako....imate iste probleme. Mogu oni tebi stelat karburator koliko hoce...ako je glavna dizna premala...odnosno da motor dobiva previse zraka... :(
 
Probao sam i to stegnao sam sve saragfe, ali nije bog zna sta je. jel mozda auspuh zato sto nekako po drucije zvuci sad nego li prije 3-4 mjeseci kako prigusen je sad
 
da je auspuh...nebi vukao konstantno..cijelo vrijeme. Ne sarafe...nego DIZNA OD MAXIMUMA..probaj nabaviti za pet brojeva vecu.. :mrgreen:
 
Pa ne ni vuce konsatno. Odkat ke primi do kaj 50-60 vude dobro i nakon to kako da gubi snage opet. Vuce ali nije to to kao da se maci cjeli motor tako neso
 
ona probaj otpustiti sarafe auspuha na cilindru...skoro do kraja...i probaj ga u paliti i napraviti stotinjak metara....da vidis razliku(ako je bude)....