Skuter putovanja i druzenja

Status
Not open for further replies.
Dan treći
Dal da idem ili ne? Ipak idem, šaljem poruku libertyju da dolazim. Dočekala me magla i ugodna temperatura u dolini Mirne. Prometa nema, sam na cesti...
DSC00153.jpg

DSC00154.jpg

Zabrijao da je Kostrena, Kraljevica pa upao u gužvu u Rijeci. Na kraju se svi našli na dogovorenom mjestu.
P8030318.jpg

Dalje prema Senju, klasika.
Libertyju 70km/h definitivno nije putna brzina, kako je tvrdio negdje na forumu.. 8)
Stižemo u Senj, a malo nakon nas i MBZ i Bobach koji su imali malih problema po putu. Oni će o tome.
Dalje pičimo u Karlobag, gužva za poludit. Neki debil na beverliju500, bez kacige, željan dokazivanja. Mene već umor lagano hvata tak da mi je i vožnja napor.
P8030319.jpg

P8030320.jpg

P8030321.jpg

P8030322.jpg

P8030323.jpg


Stvarno mi je drago što sam upoznao ekipu i nadam se da ćemo još koji put bacit neki đir. Mogli bi se i okupit mi iz kontinentalnog dijela s vama negdje dole.
Krećem prema Zg preko Gospića, Korenice, Plitvica, Karlovca i Pisarovine. Negdje u bespućima između Gospiće i ličkog osika me tako prešao policajac na Bmwu s vanjske strane zavoja da je to za poludit.
P8030326.jpg

P8030325.jpg

P8030330.jpg

P8030332.jpg

P8030334.jpg

Dalje mi se više nije dalo stajat, jer sam jedva čekao doć doma...

Serbus
P8030337.jpg

P8030338.jpg


I to je to...
P8030339.jpg


MAlo poduži izvještaj, ali stvarno je bilo dobro.



P.S. Ako netko oće u subotu na Željavu.... :mrgreen:



 
onaj dio od motovuna pa makadamom do vižinade možda sutra odem vidit čini mi se lijepo, nikad nisam tamo bio nisam znao ni da postoji
lijepe slike (y)
 
Stvarno je prekrasno. A i tamo je ok makadam, tak da nebi trebao imat problema. Ak ništa drugo ispusti malo gume.
 
Lurker said:
Stvarno je prekrasno. A i tamo je ok makadam, tak da nebi trebao imat problema. Ak ništa drugo ispusti malo gume.
Lurker odlično, možda bi ti bilo bolje da si imao društvo, ali po ovom mi se čini da si se dobro proveo i da je Piaggio Lik obavio dobar posao nakon tvoje havarije. (y) (y) BTW sramota za ekipu iz Istre da jedan Zagrepcanec napravi ovakav putopis...  :palacdolje:
 
nama neke stvari koje su ljudima koji ne žive ovdje užasno zanimljive su sasvim normalne i ne uzbuđujemo se na njih tako da ono, nije ok vrijeđat
ja nemam dara za pisanje ičega
 
Lurker said:
Stvarno je prekrasno. A i tamo je ok makadam, tak da nebi trebao imat problema. Ak ništa drugo ispusti malo gume.

Super ti je đir,ali brate nemoj se sam vozat po takvim bespućima, mogao bi ostat u kvaru ili nedaj Bože gore, a solo si u krugu 10 kilometara.. :misli: U buduće samo u društvu (našem naravno)  :mrgreen:
Onaj lagani makadam je taman za ove sa transalpom ili Kle, nisu gromade od kamenja, a opet nije asfalt.
 
Lurker, svaka čast za slike!

izuzetno mi je drago da smo se upoznali i nadam se da će još biti prilika za druženje (y)
 
zanimljivo bilo pogledat tunele i nadvoznjake di je vlak prolazio,nisam ni ja znao za to a inace volim malo vidjeti zanimljivu proslost.svaka ti cast!lijepo si to sve napisao..
 
Svaka cast za slike.  (y) Drago mi je da smo se upoznali. Mogli bi mozda opet baciti neki đir. Bilo mi je super druziti se sa svima sad u nedjelju.  (y) BTW, meni ovo djeluje vrlo lijepo... ovi putovi... mozda bi ja i moj XTX mogli navratiti tamo... slobodno se netko moze pridruziti... samo sto sam preko tjedna bizzy, ali budem vidio... a i budemo se dogovorili ako je netko zainteresiran... :)
 
btw danas sam u Puli sreo jedan XTR koji smo vidjeli u Senju (onaj s bočnim metalnim koferima) :)
 
evo ja sam se tek nedavno učlanio na forum i svida mi se ovo sto sam procitao.ja cesto idem sa svojim sportcity-em zagreb-pag,tako da ako bude zainteresiranih za voznju slobodno,a isto tako u zagrebu vise neznam di da se vozim,nije mi zabavno samome,jer sam vec sve prosao(oko zagreba naravno).Jel bi mi netko rekao dal postoji neki moto klub di se skupljaju skuterasi(skutera vece kubikaze :) ne podcjenjujem 50 ccm),u Zagrebu,da izmjenimo neka iskustva.
 
bcemelji said:
evo ja sam se tek nedavno učlanio na forum i svida mi se ovo sto sam procitao.ja cesto idem sa svojim sportcity-em zagreb-pag,tako da ako bude zainteresiranih za voznju slobodno,a isto tako u zagrebu vise neznam di da se vozim,nije mi zabavno samome,jer sam vec sve prosao(oko zagreba naravno).Jel bi mi netko rekao dal postoji neki moto klub di se skupljaju skuterasi(skutera vece kubikaze :) ne podcjenjujem 50 ccm),u Zagrebu,da izmjenimo neka iskustva.
Ne postoji klub, ali bi se moglo reći da se radi na tome. Inace srodne duse za voznju trazis u meeting pointu (na vrhu stranice) a tu pejstas ak imas kaj zanimljivo, kakav "putopis ili reportazu" ili slicno..
 
mali info
ako neko ide starom cestom do pula-pazina neka pazi jer oko 2km prije klarića je bila neka nesreća, ja vidio samo jedan auto drugi nisam tako da nemam pojma šta se dogodilo možda je lik pio ili zaspo :misli: koliko sam vidio nema teže ozlijeđenih, kad sam doašao u vodnjan sam vidio hitnu i policiju kako idu prema tamo tako da će cesta možda biti zatvorena kraće vrijeme
 
još jedan info . išo preko brinja-otočca-vrhovina do plitvica... cesta je ... :mrgreen: u biti, ceste nema. ev za transalpice ... sve je srokano, asfalta otočac-vrhovine, nema.  :mrgreen:  samo kamenje koje još ni valjak nije utabao, da bi se moglo nazvat makadamom.  (y)
 
eee i danas sam upozna jednog lika sa www.maxi-muppets.co.uk doašo je na ljetovanje iz slovačke sa nexusom500 07' naziva se duky, super je lik baš nekako simpa djeluje, u umagu je odsjeo
on je išao do opatije preko buja-motovuna-pazina-vozilića... pa sam ja s njim iašo do pazina i onda nastavio doma
jadan u bujama je pao :( neka glupa čorava baba se okretala polukružno nasred ceste ja je vidim jedva zakočim a on je malo kasnije vidio i prejako stisnuo koćnicu pa mu je našem istarskom klizavom asfaltu blokirao prednji pa je malo opao, ništa strašno ništa njemu nije malo je poderao hlače i lagano se opekao na aspuh, nexi se malo oderao po boku(oko 30ak km/h)
nakon što smo došli sebi nastavili dalje preko motovuna do pazina jako ugodna vožnja iako nešto sporija nego što sam navikao, eto sutra će možda doći do pule javit će mi, pa ako neko hoče s nama bacit neki đirić oko pule možda u medulin dobrodošao je :D
 
mv_agusta said:
eee i danas sam upozna jednog lika sa www.maxi-muppets.co.uk doašo je na ljetovanje iz slovačke sa nexusom500 07' naziva se duky, super je lik baš nekako simpa djeluje, u umagu je odsjeo
on je išao do opatije preko buja-motovuna-pazina-vozilića... pa sam ja s njim iašo do pazina i onda nastavio doma
jadan u bujama je pao :( neka glupa čorava baba se okretala polukružno nasred ceste ja je vidim jedva zakočim a on je malo kasnije vidio i prejako stisnuo koćnicu pa mu je našem istarskom klizavom asfaltu blokirao prednji pa je malo opao, ništa strašno ništa njemu nije malo je poderao hlače i lagano se opekao na aspuh, nexi se malo oderao po boku(oko 30ak km/h)
nakon što smo došli sebi nastavili dalje preko motovuna do pazina jako ugodna vožnja iako nešto sporija nego što sam navikao, eto sutra će možda doći do pule javit će mi, pa ako neko hoče s nama bacit neki đirić oko pule možda u medulin dobrodošao je :D

Vidim da je i u Bujama vozacka kultura na zavidnom nivou.  :palacdolje: Babi bi trebalo vozacku uzet i opalit joj dvije-tri odgojno-obrazovne  8) , pa da dođe k sebi. Procitaj u mom izvjescu s puta Pula-Senj sta se jednom mom frendu desilo tu u Puli dok sam ja bio away:palacdolje:

A za đir... volio bih ful, jedini zajeb je sto sam ja sutra dvokratno (08.00-13.00 i 17.00-20.00), pa nazalost cisto sumnjam da cu uhvatiti vremena. Mozda se cujemo.

Pozdrav... Pomalo i sigurno...  (y)
 
jbg biker nisam vidio ovaj tvoj post :bonk:
došao je duky malo prije 13h pa si mogao s nama, vozili smo prema valturi pa kroz ta sela do medulina tamo smo prošetali malo je slikao itd. onda smo ošli do premanture i tmao nam je bilo bzvz pa smo ošli nazad u medulin da si duky kupi neki suvenir nije nam bilo jasno zašto ga odma nije kupio ali dobro :misli:
i eto otišao se on još vozikat malo po istri, družili :mrgreen: smo se od kakvih 12:49:23 do nekih 15:27:53 :mrgreen:
sutra piči nazad sa slovačku, eto poželio sam mu sretan put i on je odlučio i slijedeće godine doći ovdje možda i otić malo južnije zapravo dosta južnije skroz u dubrovnik, pa sam mu rekao neka mi obavezno se javi kad ako dođe opet :D
 
mv_agusta said:
jbg biker nisam vidio ovaj tvoj post :bonk:
došao je duky malo prije 13h pa si mogao s nama, vozili smo prema valturi pa kroz ta sela do medulina tamo smo prošetali malo je slikao itd. onda smo ošli do premanture i tmao nam je bilo bzvz pa smo ošli nazad u medulin da si duky kupi neki suvenir nije nam bilo jasno zašto ga odma nije kupio ali dobro :misli:
i eto otišao se on još vozikat malo po istri, družili :mrgreen: smo se od kakvih 12:49:23 do nekih 15:27:53 :mrgreen:
sutra piči nazad sa slovačku, eto poželio sam mu sretan put i on je odlučio i slijedeće godine doći ovdje možda i otić malo južnije zapravo dosta južnije skroz u dubrovnik, pa sam mu rekao neka mi obavezno se javi kad ako dođe opet :D

Never mind, budemo drugi put... ovako sam isao doma spavati od 13.00 do 16.35...  8) Lijep je meni taj đir... kroz ta sela, od Valture do Premanture... ima nekih mozda sat vremena normalne voznje, nema puno prometa (ali ipak treba biti na oprezu - traktori ili istomisljenici koji misle da nema nikog  :mrgreen:). Cesta od Banjola do Premanture je u extra stanju + lijep pogled. BTW, bio ja neki dan od hm, Kavrana do Sisana bijelom cestom, kroz sumu... Ima dobrih 15ak km onuda... a nigdje nikog... Isto zanimljiv pogled i cesta...

E da, sretan mu put nazad u Slovacku...  (y)
 
mv_agusta said:
eee i danas sam upozna jednog lika sa www.maxi-muppets.co.uk doašo je na ljetovanje iz slovačke sa nexusom500 07' naziva se duky, super je lik baš nekako simpa djeluje, u umagu je odsjeo
on je išao do opatije preko buja-motovuna-pazina-vozilića... pa sam ja s njim iašo do pazina i onda nastavio doma
jadan u bujama je pao :( neka glupa čorava baba se okretala polukružno nasred ceste ja je vidim jedva zakočim a on je malo kasnije vidio i prejako stisnuo koćnicu pa mu je našem istarskom klizavom asfaltu blokirao prednji pa je malo opao, ništa strašno ništa njemu nije malo je poderao hlače i lagano se opekao na aspuh, nexi se malo oderao po boku(oko 30ak km/h)
nakon što smo došli sebi nastavili dalje preko motovuna do pazina jako ugodna vožnja iako nešto sporija nego što sam navikao, eto sutra će možda doći do pule javit će mi, pa ako neko hoče s nama bacit neki đirić oko pule možda u medulin dobrodošao je :D
Barem se upoznao sa vozackom kulturom nas Hrvata, odvedi ga i do Zagreba  :D
 
Status
Not open for further replies.