Skuteri - servis anketa

Pozdrav
Trebao bi na prvi servis s Beverlyom 300 na soma km pa me zanima di da idemu u Zagreb (preporuka) i koliko bi mogao kn biti servis!!
Hvala
 
ekipa iz Splita,

Zna li netko preporuku za servis na 20 000 km, za piaggio 180, u Splitu ?
što je s điđijem, ima li još servis na Mejama ??
I koliki bi se otprilike trošak moga očekivat ??

hvala,
 
Jedno opste pitanje, sta ako je izgubljena servisna knjizica?, da li servis izdaje novu jer na 6 hiljada treba ici redovni servis... kako uopste to ide ?
pozz
 
mirzolini said:
Jedno opste pitanje, sta ako je izgubljena servisna knjizica?, da li servis izdaje novu jer na 6 hiljada treba ici redovni servis... kako uopste to ide ?
pozz
dadu ti novu, ali ti ne pečatiraju prošle servise ako nisi kod njih radio  :misli:
 
baldeks said:
dadu ti novu, ali ti ne pečatiraju prošle servise ako nisi kod njih radio  :misli:

ma ni sam ne znam jer sam je izgubio, a prijasnji vlasnik ne znam gdje je odrzavao, ali ne vjerujem da bi trebao biti problem jer je skuter presao 5200 Km, pa ga mislim na 6000 Km odvesti u ovlasteni servis , pa da izdaju novu i upisu sta su uradili...
Jeli to u redu ?
pozdrav i hvala
 
mirzolini said:
ma ni sam ne znam jer sam je izgubio, a prijasnji vlasnik ne znam gdje je odrzavao, ali ne vjerujem da bi trebao biti problem jer je skuter presao 5200 Km, pa ga mislim na 6000 Km odvesti u ovlasteni servis , pa da izdaju novu i upisu sta su uradili...
Jeli to u redu ?
pozdrav i hvala
mislim da da,
sve šta u njih ti budeš radio trebalo bi bit upisano  :wink:
 
abarth46 said:
Pozdrav
Trebao bi na prvi servis s Beverlyom 300 na soma km pa me zanima di da idemu u Zagreb (preporuka) i koliko bi mogao kn biti servis!!
Hvala
Moja preporuka Moto Horvat...godina sam isao...covjek zna posao i otac mu je radio,nekad davno vespe,zanat samo nastavljen.....mislim isao sam dok mi nisu ukrali mog beverliya.... (y)
 
Mozda sam propustio negdje ali zna li netko nekoga pametnoga tko u Rijeci ili blizoj okolici radi sa remapiranjem ECU-a za Nexusa 500 (460) i stelanjem co2 a usput da provjeri injektor,promjeni variomat...
 
corluka said:
Moja preporuka Moto Horvat...godina sam isao...covjek zna posao i otac mu je radio,nekad davno vespe,zanat samo nastavljen.....mislim isao sam dok mi nisu ukrali mog beverliya.... (y)
Ja sam jučer išao kod horvata samo da mi zamijeni antifriz u cijelom motoru, i on me je otpilio, kaže stari  da neka mi ga zamijene oni kod kojih sam do sada servisirao motor. Da on samo vespe sad slaže...(moš si mislit). Bio sam i u Ami-trade-u i u Moto-mondu ali oni fakat imaju posla preko glave. Fakat ne kužim kaj mu se desilo, ak mu smrde moji novci onda još bolje za mene. Pa nije on jedini u gradu...Rado bi mu dodao pridjeve ali biti ću spam, pa ne ću...
Pozdrav svima..
 
- Gilera Nexus 300
       
- 1.servis na 1000km, servis odraden u Ami Trade-u u Zgb-u
       
- mijenjano: ulje eni i-ride piaggo 5w-40 60L bacva, 1,3 kol.-101,40kn
                motul scooter gear 80w90 150ml 2 kom-88kn     
                filter ulja leader motori 125-200 1kom-94kn
                servis na 1000km 300ccm-225kn
                i potrosni materijal (kaj god da to bilo) 30kn... sve skupa 538,40kn

kaj se dojmova tice, nexus radi malo tise tj nema vibri koje su znale bit pri nekih 40km/h...ostalo neznam kaj bi reko osim tog da sam imo problem sa kazaljkom na brzinomjeru i to tamo napomenuo medutim nisu nis oko tog rijesili...sad pri povratku doma opet je bilo malo zajebancije na kratko kazaljka pala na 0km/h i stajala koji 5min i onda opet sve normalno... servisirao gosp Marko, Josipa danas nije bilo u radioni...
 
neka riješe taj problem oko kazaljke, obisi im se oko vrata

skuter je novi, ako treba neka mijenjaju cijeli sistem u garanciji
 
Marion said:
- Gilera Nexus 300
       
- 1.servis na 1000km, servis odraden u Ami Trade-u u Zgb-u
       
- mijenjano: ulje eni i-ride piaggo 5w-40 60L bacva, 1,3 kol.-101,40kn
                motul scooter gear 80w90 150ml 2 kom-88kn     
                filter ulja leader motori 125-200 1kom-94kn
                servis na 1000km 300ccm-225kn
                i potrosni materijal (kaj god da to bilo) 30kn... sve skupa 538,40kn

kaj se dojmova tice, nexus radi malo tise tj nema vibri koje su znale bit pri nekih 40km/h...ostalo neznam kaj bi reko osim tog da sam imo problem sa kazaljkom na brzinomjeru i to tamo napomenuo medutim nisu nis oko tog rijesili...sad pri povratku doma opet je bilo malo zajebancije na kratko kazaljka pala na 0km/h i stajala koji 5min i onda opet sve normalno... servisirao gosp Marko, Josipa danas nije bilo u radioni...
Za drugi put preporučam ti da odeš u auto krešo i kupiš si sve od ulja, filtera, rolica, remena. Kod njih litra ulja dođe nešto ispod 80k filter ulja oko 40 i zraka oko 40 itd. ako plačaš u kešu imaš popust. Pa samo dođeš u servis sa svojim materijalom i dečki ti to slože. Osobno imam loše iskustvo sa uljem iz bačve, jednom su mi ulili ulje iz bačve IPON, nakon 1000 km trebao sam ga nadolijati oko 1,5 dcl. I nače nisu loši dečki u Ami Trade-u... :shock:
 
Prošle godine mene ispalo na bevu cca 100kn manje! Isto ami! Sad se spemam ici na 5 t km! Jel netko zna dal je isto sve ko i na soma il nekaj vise rade?
 
baldeks said:
neka riješe taj problem oko kazaljke, obisi im se oko vrata

skuter je novi, ako treba neka mijenjaju cijeli sistem u garanciji

problem je taj da kazem tamo kaj je na stvari, isto ko i sa magljenjem farova, tj kupio sam nexusa u 12.mj prosle god (nisam mogo vozit nekaj zbog vremena a i nisam polozio jos) no znao sam ga isfurat van pustit ga da malo radi da ulje procilkulira i provozo se po ulici i bio je problem kaj su se maglili farovi... i to sam napomenuo i rekli mi posto sad nije nis zamagljeno da nemogu nis reklamirat jer bi oni to kao trebali slikat i slat kaj ja znam kaj...reko ajd jbte farovi rekli mi da oko tog nema kaj bit problema, da je mozda bila promjena u temperaturi il nekaj...a kaj se kazaljke tice kao neznaju kaj bi bilo da sve izgleda ok i da je ovaj tamo malo to promrdo i da nebi trebalo bit beda... a i meni je to malo onak..za sad je sve ok, radi normalno, al dode mu tu i tamo da se izblesira malo, e sad neznam dal je moguce do tog da bude nekaj prasnjavo ili kaj, mada perem nexusa svaki drugi, treci dan... nemam pojma...bilo mi je samo bzvze kaj nije bilo Josipa tamo jer su me svi upucivali drito da trazim njega medutim nije bio tamo taj dan i mos ga jeb... e sad ima jos nekaj kaj sam opce zaboravio napomenut tamo a to je nekaj oko kocnica, tj kad kocim najvise prvom cuje mi se neki zvuk onak... konstantno i isti zvuk... cim stisnem prvu onak lagano trrrrrrr...(bas mi ide za rukom objasnit zvuk  :shock: ) neznam dal oko tog moze bit kakvih problema ili je to normalno... za druge tamo osim Josipa neznam..znam da je on bog i batina kaj se servisa tice... a ovo bi onda mogo napravit oko ulja i tak to...valjda nece bit ono: "pa to si mogo i kod nas uzet"... na 5000km idem tamo i nema da neko mrda osim Josipa... ako ne i prije...
 
Gle, tebe nebi trebalo interesirati jel kazaljku treba promrdati ili ne
platio si ga 40t kn i ima da radi, tu je važnost dobrog servisa,
meni je na runneru 10 dana nakon kupovine počela blicati temperatura, ispalo da je senzor iskočio, oni promijenili i senzor i cijeli sat za svaki slučaj

hoću reći da moraju to riješiti pod garancijom i ti ustraj u tome, tuži ih, mijenjaj servis, prijeti šta god ali dođi do onoga što si platio

što se tiče kočnica treba provjeriti da li je to do pločica, pošto proizvode vrlo loše pločice, iste sam imao na runneru i škripe se nikad nisam riješio

sada na nexusu su tihe, tj. ne škripe ali mislim da su spremni na promjenu, čak mislim da ni bivši vlasnik ih nije nikad mijenjao
 
baldeks said:
Gle, tebe nebi trebalo interesirati jel kazaljku treba promrdati ili ne
platio si ga 40t kn i ima da radi, tu je važnost dobrog servisa,
meni je na runneru 10 dana nakon kupovine počela blicati temperatura, ispalo da je senzor iskočio, oni promijenili i senzor i cijeli sat za svaki slučaj

hoću reći da moraju to riješiti pod garancijom i ti ustraj u tome, tuži ih, mijenjaj servis, prijeti šta god ali dođi do onoga što si platio

što se tiče kočnica treba provjeriti da li je to do pločica, pošto proizvode vrlo loše pločice, iste sam imao na runneru i škripe se nikad nisam riješio

sada na nexusu su tihe, tj. ne škripe ali mislim da su spremni na promjenu, čak mislim da ni bivši vlasnik ih nije nikad mijenjao

imas pravo al ono totalno  (y)  (y)  (y) vidit cu jos sad kaj ce bit s brzinomjerom pa cim pocne opet lamantat zove ove, a ako ni tad nikaj onda zovem u karlovac pa ako bas moram i gosp Armela... nemam nista lose za rec na decke u ami-u ali bas kak kazes 5soma eura nije mala para i nije para za koju dobijes nekaj kaj nemres provjerit, popravit ili neznam kaj.. u svakom slucaju picim za zgb/karlovac...
 
Marion said:
imas pravo al ono totalno  (y)  (y)  (y) vidit cu jos sad kaj ce bit s brzinomjerom pa cim pocne opet lamantat zove ove, a ako ni tad nikaj onda zovem u karlovac pa ako bas moram i gosp Armela... nemam nista lose za rec na decke u ami-u ali bas kak kazes 5soma eura nije mala para i nije para za koju dobijes nekaj kaj nemres provjerit, popravit ili neznam kaj.. u svakom slucaju picim za zgb/karlovac...
(y)

sve se to može riješiti