Slovača.Poljska..Češka..2011

max23pig

Member
Ovo je moje prvo  pisanje  i objavljivanje  putopisa...pa imajte mal00  obzira  na t0.. tnx. 

  Stoga  krenimo nekim redom.. 

1.Dan...    Lagano oko 8 sat  napuštam Zg . te hvatam auto-put ZG-VŽ-ČK...  U Čakovcu stajem  u MOTO-OPREMA AMD .  kupujem neke stvari za put..  sprej za lanac, lokot i još neke stvari . Bacam to u kufer  te picim prema granici s  Mađarskom.. PlAn mi je  bio doc do  Banska Bystrica u Slovačkoj...Taj dan sam odvozio nekih 600 km.....


IMG_2838 by ivek mali, on Flickr


IMG_2839 by ivek mali, on Flickr
na auto puta prema Mađarskoj


IMG_2840 by ivek mali, on Flickr
MAđarska...a i vidi se kaj ne  :wink:


IMG_2844 by ivek mali, on Flickr
Ulazak u Slovačku... 


IMG_2842 by ivek mali, on Flickr


IMG_2879 by ivek mali, on Flickr

nalazim smještaj za 30 eur + 3 E doručak( koji sadrži djece radosti ,čaj,te par šnitica salame) inace sve cisto i uredno 


IMG_2875 by ivek mali, on Flickr

Taman kad sam se spramio u razgledavanje grad dolazi ekipa bikera iz Belgije i Nizozemske. na velikim mašinama...  :021:  :021: 


IMG_2850 by ivek mali, on Flickr


Par slika grada Banska Byistrica...  Trg.. jako velik Trg,, fontana ..spomenit borcima 2 svjetskog rata....


IMG_2851 by ivek mali, on Flickr


IMG_2854 by ivek mali, on Flickr 


IMG_2855 by ivek mali, on Flickr

Muzej  .. djeca skacu  igraju se slobodno oko tih topova i tenkova


IMG_2857 by ivek mali, on Flickr


IMG_2859 by ivek mali, on Flickr


IMG_2862 by ivek mali, on Flickr


IMG_2860 by ivek mali, on Flickr


IMG_2865 by ivek mali, on Flickr


IMG_2871 by ivek mali, on Flickr

...  pivo je 1.20 E ... kebab 2.60 E.... 

  2 dan... Idemo prema Poljskoj.. tocnije 0swiecim. al prije toga par uspona  evo slika Slovačkog zelenila.....


IMG_2883 by ivek mali, on Flickr


IMG_2886 by ivek mali, on Flickr



IMG_2888 by ivek mali, on Flickr


IMG_2892 by ivek mali, on Flickr


IMG_2885 by ivek mali, on Flickr


IMG_2894 by ivek mali, on Flickr

prva stanica u P0ljskoj ... :)



IMG_2895 by ivek mali, on Flickr

0swiecim  nalazim bez problema ali zloglasni l0gor baš i ne... stoga lutam okolnim putevima i tražim.. moram rec da Poljaci dosta puno grade ceste i kopaju na sve strane.. sve to zbog nogomenog ludila koje krece 2012 godine ... 


IMG_2921 by ivek mali, on Flickr


IMG_2920 by ivek mali, on Flickr
frišk0000

tako lutajući  cestom dolazim do male trgovine mješovite robe  i odlućujem tu kupit nešto za pojest i popit.. ulazim unutra te na eng. pitam dali mogu kupit nesto za jest  placam Eur.. pokazujem 10 eur,, kao primjer.. kad tamo  žena me gleda i odgovara na Poljskom nešto i odmahuje glavom  i kaj sad.. probam ja opet na s eng... ali ništa pokazujem  obicnu karticu tekućeg dali može to ... opet Poljski ali ovaj put klima glavom.. da..da... superiška ..na konju sam ... nakon par min.. prilazi mi žena  koja tamo kupuje i pita me na engleskom.. dali imam problema  i odakle sam... sav sretan .. objašnjavam joj šta trebam i odakle sam .Naravno da je cula za Hrvatsku i bila kod nas na moru.posjetila otok Krku  i Dubrovnik.  ona mi pokazuje sta je dobro  od hrane i na poljskom objašnjava  trgovkinji  ...koliko čega .. Uredno se pozdravljamo  i svatko na svoju stranu .. Tako ja trpam stvari u  tank torbu kad tam  prilazi mi mladi bračni par i  govore kako je njihova majka susrela stranca u trgovini iz Hrvatske, koji  traži 0swiecim museum.. oni su tu da mi pokazu put.. I et0 objašnjavaju.. muž na poljskom a žena prevodi na eng.. a ja sebi na hrvatski..heheh .. nakraju vele oni da ih pratim da ce me odvest do tamo. jer  imaju vremena.. naravno da prihvacam ponudu.. te ih pratim .. odveli su me pred sam ulaz ..  na kraju su mi rekli da se nađemo kod trgovine  i da ako želim mogu kod njih prespavat.. free.. malo šokiran ponudom  .. ali prihvacam ponudu .. i nije bilo nikih problema .. još danas se cujemo preko  facebook .. tako da sam našo  jako dobre  prijatelje  u p0ljskoj.. još jedan dokaz da ima dobrih ljudi .. pa slijede slike .. 


IMG_2898 by ivek mali, on Flickr


IMG_2900 by ivek mali, on Flickr


IMG_2902 by ivek mali, on Flickr


IMG_2904 by ivek mali, on Flickr


IMG_2907 by ivek mali, on Flickr


IMG_2909 by ivek mali, on Flickr



IMG_2914 by ivek mali, on Flickr

P0ljska neko jezero  neplanirani  izelt... 


IMG_2916 by ivek mali, on Flickr


IMG_2915 by ivek mali, on Flickr


IMG_2917 by ivek mali, on Flickr

jedan dio Poljske obitelji koji me udomi i zna pričat engleski  :mrgreen: 


IMG_2918 by ivek mali, on Flickr

njih0va kuća....


IMG_2923 by ivek mali, on Flickr

posljednje tankanje u p0ljskoj.. slijedi Češka...  :021:
 

IMG_2929 by ivek mali, on Flickr

Češka ...  pravac  KUtna Hora 


IMG_2932 by ivek mali, on Flickr

Traženje smještaja u Kutno Hora ...  Našo mali simpa hotelćić "U Ruže" za 33 Eur sa doručkom i motor parkiran u njihovom vrtu .. na sigurnom  (y)
Inaće mali gradić sa 20.000 ljudi. Postoji mnogo ljepih gotičkih crkava za vidjeti kao St. Barbara´s Cathedral  jedna od najljepših Čeških gotičkih zgrada, Italian Court sa svojim Royal Mint, gdje su poznate Pragove  groschen  iskovane Stone House, i St. James Church itd. Samo kaj u vrijemE mog posjeda pola toga je bilo zatvoreo,, restauracija na dijelu...  U godini 1995. Kutná Hora je bila obilježena kao svijtsko nasljeđe i od tada je bila zastićena od UNESCO-a. . Sjeverno od Kutná Hora je Sedleč, gdje, u 19. stoljeću je Cistercitska kosturnica pretvorena u jeziv umjetnički rad František Rinta. 
Kada je Schwarzenberg obitelj kupila Sedleč samostan u 1870 dopustili su lokalnom obrađivaću drva da bude kreativan sa kostima koje su bile sakrivene stoljećimal. Ali ovdje se ne radi o maloj količini kostiju: ovdje se nalaze ostatci 40,000 ljudi. Rezultat je bio spektakularan-vijenci od lubanja su bili nanizani tako da su izgledali kao Božični ukrasi Addamove obitelji, dok je u središtu nalaze sviječnici od kojih svaki sadrži neku kost ljudskog tijela. Četiri ogromne piramide kosti se nalaze u svakom kutu kapele, i križevi, kaleži, i pokaznice krase oltar. Čak postoji Schwarzenberg grb napravljen od kostiju-primjetite da je gavran kljuca oči Turkove glave, to je užasan motiv  obitelji Schwarzenberg....

  Evo par slika ...


IMG_2935 by ivek mali, on Flickr


IMG_2936 by ivek mali, on Flickr


IMG_2938 by ivek mali, on Flickr


IMG_2940 by ivek mali, on Flickr


IMG_2945 by ivek mali, on Flickr


IMG_2944 by ivek mali, on Flickr


IMG_2943 by ivek mali, on Flickr


IMG_2949 by ivek mali, on Flickr


IMG_2954 by ivek mali, on Flickr


IMG_2956 by ivek mali, on Flickr

ovak to izgled iz vana..cijena ulaznice je bila 60 kč... 2.40 Eur.. 


Saint Barbara Church by ivek mali, on Flickr
St. Barbara Cathedral –jedinstven primjer visoke i kasne gotik arhiktekture. Izgradnja je počela na kraju 14. stoljeća. Unutra se nalazi galerija kasnih gotičkih i renesansnih slika.Kaj nisam vidio unutrašnjost jer su bili radovi... 


IMG_2975 by ivek mali, on Flickr


IMG_2976 by ivek mali, on Flickr


Saint Barbara Church 9 by ivek mali, on Flickr


IMG_2980 by ivek mali, on Flickr


IMG_2982 by ivek mali, on Flickr


IMG_2962 by ivek mali, on Flickr

i na kraju pivo 1Eur ... 



 
Ovaj sa kostima je stvarno kreativan. Ima ovako nešto i u Austriji. Jednom smo prilikom to tražili u okolici Salzburga ali nismo našli..
 
zokx said:
Ovaj sa kostima je stvarno kreativan. Ima ovako nešto i u Austriji. Jednom smo prilikom to tražili u okolici Salzburga ali nismo našli..
 

M0žda ...Hallstatt..      između okomite stijene Salzberga i Hallstattskog jezera. točnije podno Dachsteina...80 km od Salzburga. .... evo  GPS ... N47°33’0’’, E13°39’0’’
 
  nakon Kutne H0re krecem prema Saska Švicarska t.j ...Dečin..  Hrensko... mjesta na samoj graici sa NJemačkom... 


IMG_2987 by ivek mali, on Flickr




IMG_2988 by ivek mali, on Flickr


IMG_2991 by ivek mali, on Flickr

Slikano u kanjonu rijeke Labe... Rijeka Laba izvire u Republici Češkoj i ulazi u Njemačku kroz dubok kanjon usječen u planine Ercgebirge- Rudna gora, i zatim teče prema Sjevernom moru. Većim djelom svoga toka dugog 1160 km rijeka djeluje impresivno....



IMG_2996 by ivek mali, on Flickr


IMG_3070 by ivek mali, on Flickr


IMG_3073 by ivek mali, on Flickr

Stižrm u Hrensko i nalazim smještaj za samo 15 Eur + 3 Eur doručak..  :mrgreen: 
Hotel Hubert 
Mezna 7640717 Hrensko .. Brzo se rasakiravam te krecem u malo planinarenje..
Nakon današnjih 200 km vožnje slijedi pješačenje 7 kilometara do Pravčicke Brane..
pa slijede slike....


IMG_2998 by ivek mali, on Flickr


IMG_3004 by ivek mali, on Flickr


IMG_3015 by ivek mali, on Flickr


IMG_3026 by ivek mali, on Flickr


IMG_3029 by ivek mali, on Flickr


IMG_3030 by ivek mali, on Flickr


IMG_3043 by ivek mali, on Flickr

evo je  najljepša  prirodna  kamenita  vrata u EuropE, Pravcicke brane..  naravno ulaz placate 3 Eur...  :wink:


IMG_3045 by ivek mali, on Flickr


IMG_3048 by ivek mali, on Flickr


IMG_3049 by ivek mali, on Flickr


IMG_3058 by ivek mali, on Flickr

naravn00  treba  nazdravit ..  :mrgreen:


IMG_3061 by ivek mali, on Flickr ..


IMG_3062 by ivek mali, on Flickr

.. povratak u Hotel... 


IMG_3066 by ivek mali, on Flickr

soba za 15 Eur.... nije loše.... čisto bez kilime .tv. i ostalih tehničkih čuda...  Wc zajednicki u hodniku .. sa tušem.. 


IMG_3065 by ivek mali, on Flickr

Drugi dan pičimo za Brno ,plan je bio stat i prespavat u Brno. ali vrag mi nije dal mira pa sam odvozio skroz doma u Zg..  :021:


IMG_3067 by ivek mali, on Flickr


IMG_2984 by ivek mali, on Flickr

posljednje tankanje u Češkoj...


IMG_3080 by ivek mali, on Flickr

Austria...


IMG_3082 by ivek mali, on Flickr

Domeka . oko ponoći...  daj dan sam odvozi  komadu 878 KM.... Hrensko..Odr.strmec .. sa jednog malog mjesta  na drugo malo mjesto...  :wink:  i to bih bilo to ukratko... 5 dana puta,4 spavanja ,3 placeno ,1 besplatno u Poljskoj.. hrana jedino doručak u hotelima ostalo kebab i sendvići ...0k0 2500 km... 350 Eur.. tako nekako...   
                                            .................THE  END..........   

                                                                                                                                  Ivek Mali
 
Za prvi put - k'o zmaj!  (y)
 
super putovanje.
obećao svojoj ekipi ako prođemo na europsko prvenstvo da idem motorom na koju utakmicu,a ćemo daj božr sličnim putevima voziti (y)
 
vlais ng said:
super putovanje.
obećao svojoj ekipi ako prođemo na europsko prvenstvo da idem motorom na koju utakmicu,a ćemo daj božr sličnim putevima voziti (y)

.. A rijeci ti se p0zatile .. al moj ti savjet bez obzira na rezultat nase repke... otiđi  tamo... P0ljska je stvarno ljepa zemlja  i dobri ljudi..u razgovorima sa domacinima receno mi da  moram posjetit Krakow i Waršavu... Rudnik soli Vielička... Stari grad Torun....Nacionalni park Białowieża.... velika zemlja...  :D