SLOVAČKA & TATRE

Easy rider

Member
Planiramo izlet prema Slovačkoj i Tatrama  :021:
Svaki korisni savjet je više nego dobrodošao (y)

Unaprijed hvala
 
Imaš već temu.
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=256983.0

A i netko je radio putopis po Slovačkoj, znam da sam to čitao.

 
https://www.hoteltatran.com/sk/

Preporuka smještaja... vec sam jednom pisao, gazda prica hrvatski, dobra hrana,  normalne cijene.
 
Sretno se vratili iz Slovačke. Obišli Bratislavu, niske i visoke Tatre, ukupno 2100 ugodnih kilometara....
Puni pozitivnih dojmova a Slovačka je u cjelini jedno jako ugodno iznenađenje sa spoznajom da su nas dobrano prepišali u gotovo svim aspektima  :sad:

Bit će i nešto fotki kad se nađe vremena za sortiranje....
 
Easy rider said:
Sretno se vratili iz Slovačke. Obišli Bratislavu, niske i visoke Tatre, ukupno 2100 ugodnih kilometara....
Puni pozitivnih dojmova a Slovačka je u cjelini jedno jako ugodno iznenađenje sa spoznajom da su nas dobrano prepišali u gotovo svim aspektima  :sad:

Bit će i nešto fotki kad se nađe vremena za sortiranje....
Kako je sa policijom, kamerama i to?  :mrgreen:
 
fawlty82 said:
Kako je sa policijom, kamerama i to?  :mrgreen:

Nisam uočio ni jednu fixnu kameru uz cestu, nekoliko policijskih patrola u redovnoj kontroli i dvije sa laserom/kamerom. Općenito se vozi smireno i više manje po ograničenjima (čitaj : kulturno) i nema puno prometa, čak i u Bratislavi nismo imali neku gužvu. Možda zato jer je bio blagdan i produženi vikend.
Autoceste su im u rangu sa našima a lokalne ceste dosta dobre, nema milion zakrpa kao kod nas, tek tu i tamo nešto lošiji asfalt. Izuzetno je čisto i uredno, u 4 dana nismo vidjeli ni jedan papirić niti bilo kakvo drugo smeće u mjestima ili na cesti, uključujući i privatne okućnice !! Nema neobrađene zemlje, sve je obrađeno do ruba ceste, isto kap npr u Italiji. U manjim mjestima po lokalnoj cesti vidi se još tragovi komunističkih vremena no sve je uredno....npr. nema za vidit kuće bez fasade....kakva, takva ali nema kuće u cigli bez fasade....Gdje god smo bili u kontaktu sa lokalcima bilo je više nego korektno.
Cijene su tek nešto jeftinije nego kod nas, možda oko 10-20%. Hrana izuzetno dobra i korektne porcije u svim restoranima. Sve u svemu, vrijedilo je vidit i posjetit. Malo je dosadnjikav autoput do gore i nazad no to nam je karma na udaljenim destinacijama :biker:
 
Easy rider said:
Nisam uočio ni jednu fixnu kameru uz cestu, nekoliko policijskih patrola u redovnoj kontroli i dvije sa laserom/kamerom. Općenito se vozi smireno i više manje po ograničenjima (čitaj : kulturno) i nema puno prometa, čak i u Bratislavi nismo imali neku gužvu. Možda zato jer je bio blagdan i produženi vikend.
Autoceste su im u rangu sa našima a lokalne ceste dosta dobre, nema milion zakrpa kao kod nas, tek tu i tamo nešto lošiji asfalt. Izuzetno je čisto i uredno, u 4 dana nismo vidjeli ni jedan papirić niti bilo kakvo drugo smeće u mjestima ili na cesti, uključujući i privatne okućnice !! Nema neobrađene zemlje, sve je obrađeno do ruba ceste, isto kap npr u Italiji. U manjim mjestima po lokalnoj cesti vidi se još tragovi komunističkih vremena no sve je uredno....npr. nema za vidit kuće bez fasade....kakva, takva ali nema kuće u cigli bez fasade....Gdje god smo bili u kontaktu sa lokalcima bilo je više nego korektno.
Cijene su tek nešto jeftinije nego kod nas, možda oko 10-20%. Hrana izuzetno dobra i korektne porcije u svim restoranima. Sve u svemu, vrijedilo je vidit i posjetit. Malo je dosadnjikav autoput do gore i nazad no to nam je karma na udaljenim destinacijama :biker:
Pozdrav! Ajde molim te nabaci kakvu sliku rute, kad uloviš vremena. Mislim odvoziti nešto slično, ali moja ruta je rastegnuta na 6 dana i s 0 km autoputa. Mislim da je kilometražom tu negdje iako ja ne planiram do Bratislave. Još me zanima tvoje iskustvo s vremenom u Tatrama, tj. da li je slično kao u Alpama, ono tipično, od jutra sunce, a onda od podneva polako kvarenje vremena? Hvala!
 
Harkonnen said:
Pozdrav! Ajde molim te nabaci kakvu sliku rute, kad uloviš vremena. Mislim odvoziti nešto slično, ali moja ruta je rastegnuta na 6 dana i s 0 km autoputa. Mislim da je kilometražom tu negdje iako ja ne planiram do Bratislave. Još me zanima tvoje iskustvo s vremenom u Tatrama, tj. da li je slično kao u Alpama, ono tipično, od jutra sunce, a onda od podneva polako kvarenje vremena? Hvala!

Vrijeme može biti prevrtljivo kao i u svim planinskim predjelima. Mi smo imali podosta sreće, tek dvije kratkotrajne kiše bez većih posljedica  :0648:

Okvirna ruta u privitku
 

Attachments

  • Slovačka - prvi dan.JPG
    Slovačka - prvi dan.JPG
    178.4 KB · Views: 351
  • Slovačka - drugi dan.JPG
    Slovačka - drugi dan.JPG
    175.8 KB · Views: 314
  • Slovačka - treći dan.JPG
    Slovačka - treći dan.JPG
    180.6 KB · Views: 315
  • Slovačka - četvrti dan.JPG
    Slovačka - četvrti dan.JPG
    171.8 KB · Views: 280
...malo su ti se slike pomiješale :), ali nema veze. Kao što sam i napisao, moje putovanje je podijeljeno u 6 dana, ali kako su u pitanju lokalne ceste opet ispada da se dnevno vozim 5 do 7 sati. Uglavnom, ako to odvozim, javim dojmove. Hvala!
 
Easy rider said:
Nisam uočio ni jednu fixnu kameru uz cestu, nekoliko policijskih patrola u redovnoj kontroli i dvije sa laserom/kamerom. Općenito se vozi smireno i više manje po ograničenjima (čitaj : kulturno) i nema puno prometa, čak i u Bratislavi nismo imali neku gužvu. Možda zato jer je bio blagdan i produženi vikend.
Autoceste su im u rangu sa našima a lokalne ceste dosta dobre, nema milion zakrpa kao kod nas, tek tu i tamo nešto lošiji asfalt. Izuzetno je čisto i uredno, u 4 dana nismo vidjeli ni jedan papirić niti bilo kakvo drugo smeće u mjestima ili na cesti, uključujući i privatne okućnice !! Nema neobrađene zemlje, sve je obrađeno do ruba ceste, isto kap npr u Italiji. U manjim mjestima po lokalnoj cesti vidi se još tragovi komunističkih vremena no sve je uredno....npr. nema za vidit kuće bez fasade....kakva, takva ali nema kuće u cigli bez fasade....Gdje god smo bili u kontaktu sa lokalcima bilo je više nego korektno.
Cijene su tek nešto jeftinije nego kod nas, možda oko 10-20%. Hrana izuzetno dobra i korektne porcije u svim restoranima. Sve u svemu, vrijedilo je vidit i posjetit. Malo je dosadnjikav autoput do gore i nazad no to nam je karma na udaljenim destinacijama :biker:

Kako niste vidjeli ni jednu kameru?  Kamera ima u svakom selu i to je razlog zašto se baš svi voze po ograničenju i to 50 km/h, ne 60 km/h, već strogo 50km/h!  Izvan naselja je suprotna situacija, svi poprilično ubrzaju preko 80 km/h.
 
platio "pokutu" (kaznu) 10 ojra za brzu vožnju naseljem u srpnju.
ograničenje 50 vozio 66, pokuta 50. riječ po riječ i došli do 10.
slovačka s tatrama vrlo ugodna za vožnju motorom.
tko ide predlažem posjet makar jednoj ("jaskina") špilji.
prekokrasne su i jako lijepo uređene.