Smirglanje diskova

3alfa3

Well-known member
Pokusavam brusnim papirom (220) uklonit materijal disk plocica sa diskova,  ali, jedini rezultat je unistavanje brusnog papira.

Kaj postoje brusni papiri i po tvrdoci, a ne samo "gradaciji"?



Btw, diskovi su debelo u toleranciji, cak skoro ko novi sto se toga tice, ali, na manjim brzinama pri odredjenoj sili kocenja, imam efekt da kao da plocice uhvate, puste, uhvate..... rrrrrrrrr je zvuk na maski oko fara koja vibrira tada. Nisu spigani diskovi, u toleranciji novih. Samo me zanima cime uklonit ostatke disk plocica sa diskova bez da ih skidam s kotaca i nosim na "pjeskarenje".

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
67d12f1946656d61cbb5b93c6234ed1f.jpg
 
3alfa3 said:
Pokusavam brusnim papirom (220) uklonit materijal disk plocica sa diskova,  ali, jedini rezultat je unistavanje brusnog papira.

Kaj postoje brusni papiri i po tvrdoci, a ne samo "gradaciji"?



Btw, diskovi su debelo u toleranciji, cak skoro ko novi sto se toga tice, ali, na manjim brzinama pri odredjenoj sili kocenja, imam efekt da kao da plocice uhvate, puste, uhvate..... rrrrrrrrr je zvuk na maski oko fara koja vibrira tada. Nisu spigani diskovi, u toleranciji novih. Samo me zanima cime uklonit ostatke disk plocica sa diskova bez da ih skidam s kotaca i nosim na "pjeskarenje".

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
67d12f1946656d61cbb5b93c6234ed1f.jpg
Scotch brite

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 
vila said:
Scotch brite

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
To je agresivnije od brusnog papira (barem ovog kojeg imam)?  Gdje u ZG kupit i koji tocno?

Pomalo mi postaje jasno gdje je problem: mirkopore (zljebovi) u kojima je materijal plocica pa brusni papir ne moze doc do toga prije nego ukloni malo diska, a disk je jaaaaako tvrd. Jel razmisljam u dobrom smjeru?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
3alfa3 said:
To je agresivnije od brusnog papira (barem ovog kojeg imam)?  Gdje u ZG kupit i koji tocno?

Pomalo mi postaje jasno gdje je problem: mirkopore (zljebovi) u kojima je materijal plocica pa brusni papir ne moze doc pruje neko ukloni malo diska, a disk je jaaaaako tvrd. Jel razmisljam u dobrom smjeru?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Ja koristim generic, ali vidi koji je mekši. ima u bilo kojoj željezariji. Malo brake cleaner i primiš tom spužvicom i rotiraš kotač. Ponavljaš postupak dok nisi zadovoljan i namači brake cleanerom. Samo nemoj pretjerivat jer nikad neće i nemora bit savršeno čist

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 
da bi bio pravi okp-ovac treba ti ovo 8)

Diamantschleifpad_mittel__3006.jpg
 
najaši na prednju par puta pošteno, i ne brini niš se nebu pokvarilo :mrgreen:
 
picasso said:
najaši na prednju par puta pošteno, i ne brini niš se nebu pokvarilo :mrgreen:
Jesam, neki dan, 200-50 (najjace sto sam mogao/znao) par puta unutar 10tak min. Nis koristi (ali ni stete).

Problem je na 40tak i manje kmh, skoro do trenutka zaustavljanja i to kad su diskovi malo zagrijani (na hladno, kad ispeljam motor iz garaze, a imam dugacku nizbrdicu na raspolaganju da to provjerim se to ne desava), a sila kocenja srednje jaka. Ako malo jace stisnem kocnicu, ili malo popustim, problem nestane, ali, to nije ono sto zelim.


Vidi fotku koju sam stavio: ne mogu se rijesit tih fleka smirglom (220), koliko god dugo trljao po disku i to povrsinu od par cm kvadratnih - smirgl se zagladi, a disku nista [emoji23]

Brazde na diskovima postoje, vidi se na slici, ali jedva ih se da napipat prstom/noktom. Zato mislim da mi treba nesto sto nije toliko kruto kao brusni papir jer on ne moze doc do materijala kojeg zelim uklonit.  Probao maloprije vileda spuzvicom (zelena strana) i brake cleanerom. Nis koristi, a u zeljezariji u kvartu nemaju scotch brite da probam s njim


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Trebalo bi ici dole sa glaspapirom, struzes pod kutem od 90stupnjeva (otprilike) naspram rotaciji diska. Dugotrajan i dosadan posao.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Probao, ali pod 45 stupnjeva (kao prva metoda) u oba smjera. Probao i pod 90, a i okomito na smjer rotacije. Ni makac. Ali smirgl koji imam je genericki, a ne kuzim se u njih i da li postoje jaci, slabiji (a iste gradacije). Nekako mislim da skinem ispupcene dijelove, ali ne mogu doc do toga da disk bude gladak (ima brazde, koliko god male bile) jer je materijal diska jedostavno pretvrd za smirgl kojeg imam. Neko abrazivno sredstvo koje bi moglo u smjeru rotacije diska pristupit cijeloj povrsini, to mi pada na pamet kao rjesenje, ali vileda za sudje to ocito nije [emoji23]


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Bog te mazo stavio sam ti fotku alata čija je jedina svrha i namjena to za što ti pišeš da ti treba

75€ plus poštarina s Alpha racing i mirna Bosna

imaš u par gradacija

 
tibor said:
Bog te mazo stavio sam ti fotku alata čija je jedina svrha i namjena to za što ti pišeš da ti treba

75€ plus poštarina s Alpha racing i mirna Bosna

imaš u par gradacija

Lijepo od tebe, al malo mi skupo  :mrgreen:
 
Kad smo kod diskova zašto mi nikad ne žare crveno svaki put kad idem u grad napravit počasni krug držim prednju brenzu zadnja 3 semafora kao da kad dođem u centar da mi disk svijetli al ništa

Ima ko neku ideju
 
3alfa3 said:
Lijepo od tebe, al malo mi skupo  :mrgreen:

nemožeš napravit omlet a da ne razbiješ jaje :mrgreen:

probaj sa finijim brusnim i stavi ga tj omotaj oko komada drva ili par puta omotaj tj presavini sam šmirgl da bude krući

opcija dva ti je šmirgl koji je na tvrdoj spužvi, tog je bilo za kupit u šumoopskrbi i pevecu ali nisam to godinama uzimao pa neznam jel još imaju

treća opcija ti je scotch brite ili pandan toga imaš u svakoj malo boljoj trgovini boja i lakova ili u trgovini inbus iza karting staze špansko ali isto i spužvicu moraš par puta presavinut... finoća ti je po boji kod njih je najgrublja bijela čini mi se
 
Danijel 23 said:
Rucno se to ne može odradit. Tokarski + šmirgl. Skini diskove i bumo to odradili.

itekako se može ručno :wink:

al treba dat 75€ :mrgreen:
 
uplata isključivo u kovanicama  :mrgreen: