Solo vikend - nekamo & nekamo extended

protector

Well-known member
Zna bit uistinu prekrasnih vikend vožnji/izleta/štaveć ... najbolji rezultati postižu se uz najmanje planiranja. Krenem pa kam stignem. Budem iskoristio priliku da ovdje ukratko dokumentiram poneki od takvih "krenem nekamo, a ispadne nekamo extended" ...

Ovaj cijeli vikend - 8. i 9. rujna - je bio nekamo extended.

U subotu krenuo "samo malo na Vršič" a ispalo Faaker See, Wurzelpass, Vršič ...
O tome sam nešto natuknuo ovdje pri dnu stranice (#20):
Solo ride 2 - Slovenija - Mangart, Vršič ... i svuda okolo

Nedjelja, idem samo malo do Grobnika. Tek da vidim koga ima na današnjem happeningu. Na putu do Grobnika sam - prvi puta od otvaranja autoceste - tankao na onoj Ininoj pumpi prije samog ulaza u Tuhobić (sa ZG strane, jelte).

DSC02103.jpg



Taman bilo oko podne, što će reć da je Lunch Time  :)

DSC02105.jpg


Na Grobniku, ah ... ništa specijalno. Susreo neke stare kompiće, upoznao neke nove. Već sam zaboravio kako izgleda kad je gužva na Grobniku - a da su i neki motocikli u igri.
Ovo je jako tanko ...

DSC02107.jpg


DSC02108.jpg


DSC02109-1.jpg


DSC02111-1.jpg


DSC02112-1.jpg



Nedostatak hladovine - i još ponečega - zahtijevao je pokret. Dođem do onog prvog podvožnjaka ... oću lijevo, oću desno ... ajd idem desno, rano mi za doma, tek je prošlo četiri. Prošao Putnika, obišao Grad Grobnik - krasnog pogleda radi - i spustio se preko Trsata do centra. A u centru idilično nedjeljno kasnopopodne ... skoro da ni ćuke nema.

DSC02114.jpg


DSC02116.jpg



Iz centra opet uzbrdo - mislim da je to Franje Račkoga - meni najdražim putem za ulazak i izlazak iz Rijeke, pa na novu obilaznicu. A sa obilaznice ugledao nešto što sam odmah morao i obići - Bakar. Veliki KTM se čist pristojno ponaša u onim uskim kamenim uličicama, sam se malo teže okrenit uzbrdo kad naletiš na velike stepenice.  :shock:

DSC02117.jpg


DSC02123.jpg


DSC02125.jpg


Istim putem uzbrdo nazad, skroz do Putnika ... zajašio autoban i začas doma. Krasnih skoro 400 km. Sa jučerašnjih 630 ispade baš fini extended vikend.

8)
 
Daj vec ako mozes,ako znas i naravno ako ti se da,kartu s ucrtanim putem kojim si prosao.
Inace sve 5 jedino se ti vozis ovih dana..
 
odlično  (y)

voze se vozimo se vozim se... :wink:
 
vlais ng said:
Daj vec ako mozes,ako znas i naravno ako ti se da,kartu s ucrtanim putem kojim si prosao.
Inace sve 5 jedino se ti vozis ovih dana..

Do Faaker See vjerujem da znadeš doći, al evo kak je to izgledalo (na karti nedostaje đir po Villachu):

Karta_puta_Faaker_See.jpg


Vidi jel ovo radi: http://goo.gl/maps/VwjmK

Od nedjelje - Grobnik, okolica i Bakar - nisam siguran da bih znao ucrtat, al mislim da u tekstu ima dovoljno informacija za rekonstrukciju.
 
e protector, da mi se da pistati putopise, bili bi slični tvojima, skoro pa iste ture, kao da se pratimo od Rumunjske do Rijeke. Lijepi postovi i lijepe slike. Dijelim tvoj entuzijazam prema vožnji motorom, pa može kava da razmjenimo iskustva. :021:
 
SkyRider said:
e protector, da mi se da pistati putopise, bili bi slični tvojima, skoro pa iste ture, kao da se pratimo od Rumunjske do Rijeke. Lijepi postovi i lijepe slike. Dijelim tvoj entuzijazam prema vožnji motorom, pa može kava da razmjenimo iskustva. :021:

Ako može čaj ...
 
Kako spaliti cca 20 litara OMV stotke, a da ti nije žao? Ima, naravno, više od nekoliko načina ... evo jednoga za punjenje baterija.
Hajmo na jug - Mala Mlaka (nikog nije bilo na enduro terenu), Odra, živahnijim tempom do Male Bune ... i prvi makadam. Maknili cestu. Čini se da je rade nanovo.
Pred kraj makadama skužim putokaz desno za Ključić Brdo. Ajde, nisam tu bio ima barem 4-5 godina. Bio tada sa frendom, mi smo se prehranjivali a sitni zubi su laufali po livadi okolo. Sve mi uglavnom izgleda kao i prije. Bilo je još rano za subotnji ručak pa niti nekog naročitog muvinga nije ilo. Ima tamo puno različite živine, kao u malom zoološkom vrtu. Gujdice su kolektivno nešto žvakale, a i bambiji su se bavili sličnom aktivnošću.

DSC02186_zpsf4c82f77.jpg


DSC02185_zps7a408ab0.jpg


DSC02187_zps11ac9c9b.jpg



Od Velike Bune do Kravarskog, pa se prođe kroz ovo ... prva asocijacija je da se ne sjećam kad sam prošao kroz Rijeku  :D

DSC02188_zpsb0929021.jpg



Cesta dalje prema Pokupskom nije loša. Ima puno novog asfalta, a mjestimično će ga biti još - radi se. Nije mi se dalo ići do Pokupskog, pa sam poslje Cvetnić Brda skrenuo desno, prema Pisarovini.

DSC02189_zpsf604f85f.jpg


DSC02190_zpsce995fc5.jpg



Cilj zapravo i nije Pisarovina, nego malo se provozati uz Kupu. Sve do mosta prije Lasinje, i do one razvaline koja ordinira kao birtija. Možete unutra naručiti sve - ako je to kola ili pivo. Kolu toče iz boce. Tako je barem bilo prošle godine kad sam tu bio u prolazu.

DSC02192_zpsf91c1eed.jpg


DSC02195_zps5dc5f0b0.jpg


DSC02197_zps821322cc.jpg


DSC02198_zps14366bb1.jpg


 
Ni sam nisam vjerovao dok nisam probao koliko se lijepo voziti sam  :021: :021: :021:
Super slije  (y) (y) (y)
 
Nakon mosta prvo se prođe Lasinja. Dalje baš i nisam siguran kuda sam sve prošao. Asfalt je uglavnom jako dobar, mjestimice i jako jako dobar ... jodleru je to fest pasalo.
Dakle, pratio sam glavnu cestu - i izašao ovdje:

DSC02199_zps594f4f88.jpg



Za Karlovac mi se nije dalo, a ni za Sisak nije žurba ... budem stigo. Tako da sam otišao ovamo:

DSC02201_zps001154c4.jpg



Temeljito sam obišao Topusko, znam da sam kroz jedno križanje prošao tri puta. Tamo je - na uglu - neka mješovita ekipa kafenisala, skoro da smo se počeli pozdravljat ... "E, bok ... opet vi!"  :D
Vidio sam da se na nekom putokazu spominje BiH, i uputim se u tom pravcu. Prošao sam i Staro Selo Topusko, i još par km, i opet se pojavio onaj dosadni Škot - MacAdam. Nisam bio za takvo društvo jerbo nisam siguran kamo bi me to odvelo. Dok sam se okretao za 180, sjetio sam se da sam ovuda prolazio sa sisačkim kolegom u doba dok smo terali 640_Adv narančice. Cijela ta etapa je bila bez asfalta - koliko mi se čini ...

No, okret i nazad. Opet isto križanje u Topuskom, gas na cestu za Sisak. Prošuljao se kroz Glinu te poznatim putem uzbrdo pa nizbrdo za Petrinju. Kad tamo, maj frend MacAdam. Sređuju onaj "serpentinski" dio ceste - peglaju nekoliko krivina i rade još jednu traku.

DSC02202_zps43d014ed.jpg


DSC02204_zpse56d1c37.jpg


DSC02205_zpsdce65169.jpg



Prošao Petrinju, dohvatio se nekako i Siska. Lunch Time:

DSC02206_zpse67da00b.jpg



Iz Siska se do Zagreba može doći na nekoliko načina: kopnom, zrakom, vodom ... a čak i kopnom se može birati. Za danas, biram donjim putem uz Savu (ima i gornji), što će reć: ulicom Marijana Celjaka do Tišine Kaptolske, i dalje ... Martinska Ves (tamo je onaj jednotračni most)...

DSC02209_zps3d281b00.jpg



... Veleševec, Drnek, Novo Čiče, Črnkovec, Mičevec, Bundek, most, garaža. Dio ove rute od Siska vozi se po nasipu, prolazi se i kroz sela i kroz njive.

DSC02214_zps7d51cf12.jpg


DSC02215_zps0f9763c9.jpg


DSC02216_zps218f5df8.jpg


DSC02217_zpsf9045284.jpg



Tko želi na drugu stranu Save prije Zagreba, ima na raspolaganju skelu u selu Vrbovo Posavsko. Na drugoj strani je Oborovo.

DSC02219_zps54e175da.jpg


DSC02221_zpsde1298e7.jpg


8)
 
Dosadno jesensko nedjeljno podne pretvorio u kraći đir do Siska. Prošao Sava Galdovo minus pet nula i odmah desno ... mislim da sam vidio tablu Topolovac. Da sam se odmah okrenuo nazad bilo bi to prebrzo - a dan je bio ko stvoren za đir - pa se ušlo i na cestu prema Lonjskom polju.
I skužim da je s desne strane silazak na skelu! OK, nije da ga nisam registrirao i ranije, al uvijek u proletu prema Lonjskom polju ... kakti budem drugi puta.

I eto me na skeli ... slike i nisu neke jerbo su sa ajfona ...

IMG_0019_.jpg


IMG_0021_.jpg


IMG_0025_.jpg


IMG_0026_.jpg


Izađe se ispod Sunje, prođe se i neko selo al sam zaboravio kak se zove ... Sunjski nešto, ili nešto sunjski ...
Nastavak i nije bio nešto zanimljiv ... preko Blinjskog Kuta do Siska i klasično do ZG.

No, skele ... između Zagreba i Siska redovito viđam dvije - ona u Oborovu i jedna jako blizu Siska, a nekak se prisjećam da sam tu negdje viđao i treću. Jel zna netko nešto više detalja?
Od Siska do Jasenovca viđam dvije - ova današnja, a ima malo kasnije još jedna.
Ona što je nekad vozila oko Uštice - neposredno prije Jasenovca - ne ordinira otkako su pustili onaj novi most u promet. Tom skelom sam se fest navozio, tamo cca 2004-2005 s nekim drugim KTM-om  :)

 
ova je u kratečkom,tom sam i ja danas presao, a na ovu koju ti mislis ta ti je u lukavcu...mi smo dosli iz pravca kostajnice,preko sunje,trebo si provozit se do kostajnice na kestenijadu
 
črnomerec said:
ova je u kratečkom,tom sam i ja danas presao, a na ovu koju ti mislis ta ti je u lukavcu...mi smo dosli iz pravca kostajnice,preko sunje,trebo si provozit se do kostajnice na kestenijadu

Da ... hvala za info. Malo sam pogledao i na Google Maps. A onda sam i otišao tamo ...  :D
Stavim slike kasnije.
 
Subotnji izlet u okolicu Siska, a koji je uključio i vožnjicu jednom od skela prema Jasenovcu, ostao je malčiceee ... nekako nekompletan. Sreća pa je i nedjelja pokazala izletnički potencijal.

Veći dio jutarnjih resursa utrošen je na traženje onih debljih dugačkih gaća, tako da se fruštuk odradio tek u Sisku, na benzinjari. Po običaju.

DSC02222.jpg



Od benzinjare do ulaza na cestu za Lonjsko polje ... preko mosta pa desno pa nekud okolo ... u tri slike:

DSC02224.jpg


DSC02226.jpg


DSC02227.jpg



Cesta je ispočetka relativno uska, al se brzo proširi. Asfalt bez većih primjedbi. Barem za velikog SM-a. Lijepi krajolici od samog početka.

DSC02228.jpg


DSC02230.jpg


DSC02231.jpg


DSC02233.jpg



Prva skela je u Lukavcu, a nakon 5-6 km pojavi se i službena tabla ... mislim da je to u mjestu Gušće.

DSC02234.jpg


DSC02236.jpg


DSC02239.jpg


DSC02241.jpg


DSC02243.jpg


DSC02244.jpg


DSC02247.jpg


 
Lonjsko polje, Čigoć i rode skoro uvijek su u istoj rečenici. Trenutno nije sezona roda, ali se dade vidjeti pokoji labud. Za one više turistički vudrene, nađe se tu i smještajnih kapaciteta. Vidio sam usput i nekoliko označenih pješačkih staza/ruta.

DSC02248.jpg


DSC02249.jpg


DSC02251.jpg


DSC02253.jpg


DSC02255.jpg


DSC02258.jpg


DSC02259.jpg


 
Druga skela je u Kratečkom, vrlo brzo nakon Čigoća. Dalje prema Jasenovcu milina za vožnju - nekoliko sela povezanih asfaltnim potezima, a sve garnirano riječnim okukama i još uvijek zelenim šumama. Kao da se voziš kroz National Geographic dokumentarac.

DSC02261.jpg


DSC02266.jpg


DSC02267.jpg


DSC02270.jpg


DSC02274.jpg


DSC02275.jpg


DSC02276.jpg


DSC02281.jpg


DSC02287.jpg


DSC02288.jpg


DSC02289.jpg


DSC02292.jpg


DSC02295.jpg


 
Valentino Rossi was here  :D 

DSC02293.jpg



Na ovom mjestu mi je sinulo zašto su u Krapju bili neki crveni znakovi na kojima se spominjao obilazak i Jasenovac. No, ništa što bi velikog KTM-a natjeralo da se zamisli. Prošlo se ...

DSC02296.jpg



Neposredno prije ulaska u Jasenovac - tamo kod onog željezničkog mosta - nekad je bila skela. Pofest velika. Dok nije bilo onog novog mosta u Jasenovcu, skela je ordinirala punom parom.
Zanimljivo da mi skeledžija nikad nije htio naplatit prijevoz kad sam išao motorom na drugu stranu. Jel to inače tako bilo, il je bio slab na velike narančaste ...  :smiley: 
Trenutno se nešto radi oko mosta - s lijeve strane. S desne je prilično zapušteno i zaraslo, al se ipak može prići do vode. Otišao sam preko mosta pogledati malo i drugu stranu.

DSC02297.jpg


DSC02299.jpg


DSC02300.jpg


DSC02304.jpg


DSC02305.jpg


DSC02307.jpg


DSC02308.jpg


 
Vratio se nazad ... za početak istim putem. Kam je nestao tenk koji je bio između mosta i podvožnjaka?

Tao kod onih radova na cesti je bio parkiran i jedan mali plavo ljubičasti bager ... ko da je uteko iz kutije sa Legačima  :smiley:

DSC02310.jpg


DSC02311.jpg


DSC02313.jpg



Istim putem nastavak ... Drenov Bok, Krapje, Puska, Lonja, Suvoj, Mužilovčica ...

DSC02314.jpg


DSC02316.jpg


DSC02318.jpg


DSC02320.jpg



... a onda se iskoristila prilika da se na drugu obalu opet vozimo skelom. Ovaj puta onom u Kratečkom. KTM sam na skeli, za samo 4 kune. Toliko je tarifa za prijevoz motocikla.

DSC02322.jpg


DSC02324.jpg


DSC02325.jpg


DSC02328.jpg



Druga strana, opet Sunja, opet isti rotor, opet isti put do ZG.

290 km čistog gušta.

8)

 
He, to si jucer bio na onoj skeli na Vrbovom? I ja jucer zenki pokazivao ljepote posavine, pa sam joj i skelu pokazao... jos smo mislili preko, al je taman pristajao na drugu stranu pa smo odustali, otisli prema Bukevju.