Sonic Monza 2021 kvar na kilometar satu

sscarfacee

New member
nedavno sam uzeo motor ko nov je trenutno ima 1130km na satu uzet sa 840km na satu prva zamjerka mi je bila sto nije htio primit gasa a do tad je normalno radio i nije htio upalit na taster jer zahtjeva gasa, rezervar je bio pun tkd do goriva nije, zatim je neko dosao i na kurblu ga upalio, i sad druga zamjerka sto mi se desila je ta da mi kilometar sad radi kada nema kontaka, znaci iskljucen kill switch kljuc kod mene u dzepu motor uopce nije upaljen ali sat jeste i samim tim trosi mi akumulator tako, trenutno sam iskopco akumulator da se nebi trosio bezveze ali kilometar sat radi normalno u voznji jedino sto ne svijetli, no kad je u mjestu da kazem pobudali prikazuje random neke brzine i tako to, neki kazu da mi je voda usla sto je veoma moguce jer sam ga keherom bio oprao a do tad nisam nikad keherom ga prao vec predem krpom samim tim sam i po kablovima onim pa mi dosta govore da se vjv tu nesto zeznulo, ako ko zna u cemu je problem i kako ga rijesiti neka molim vas napise bio bi mnogo zahvalan
 
Koliko vidim slike na netu, nisi mogo doć baš vodom po kablovima, moraš vidjeti da li se sat pogoni sajlom ili je senzor neki digitalni !
Ako je sajla, moraš samo bolje zavidati jack na satu (pretpostavka ) !
 
To ne objašnjava zakaj dela dok ne dela, mislim na dio sa sajlom ak je na sajlu 😂
 
Koliko vidim slike na netu, nisi mogo doć baš vodom po kablovima, moraš vidjeti da li se sat pogoni sajlom ili je senzor neki digitalni !
Ako je sajla, moraš samo bolje zavidati jack na satu (pretpostavka ) !
U redu drug, hvala svakako bi trebo on ic na servis ali posto nemam jos vozacku ne mogu ga otjerati ali vidit cu da odem obliznjem mehanicaru da vide mozda znaju u cemu je problem
 
Po tom tvom opisu, ko zna koliko je to kilometara prešlo...oli kako je dobro sastavljen... :unsure:
 
Po tom tvom opisu, ko zna koliko je to kilometara prešlo...oli kako je dobro sastavljen... :unsure:
ma nije nista preslo 2021godina je skuter kupljen s predenih 840km a i sve u svemu da je vracano izbacilo bi na kompjuteru jer sat je digitalni
 
Trenutno je motor kod majstora nece nikako upalit pa sumnjaju da je uslo vode negdje od kako sam ga keherom oprao ne ponasa se skuter normalno