Speed sensor Bandit 1200

pikacu79

Well-known member
Da li se može staviti speed sensor koji je sa motora koji pokazuje u miljama? je u pitanju elektronika u satovima ili je nešto drugo ??
 
pikacu88 said:
Da li se može staviti speed sensor koji je sa motora koji pokazuje u miljama? je u pitanju elektronika u satovima ili je nešto drugo ??
pa koliko je meni poznato bandit ima analogne satove...dakle razlika je samo u izvedbi skale..koja je izrazena u miljama...dok kazaljka uvijek pokazuje isto...100 km/h je uvijek ista brzina....dali u miljama ili u metrickoj skali... :misli:
 
treba usporediti sa satom od drugog bandita...

treba vidjeti kut koji zatvara prvi i zadnji broj ... ako je kut isti, onda su satovi različiti i ne može se samo staviti nova podloga u km/h, već se mora računati .... ali ako je kut različit, onda je generalno sat isti, samo je podloga drugačija....  (y)
 
Ja sam mislio na ovo

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320550524632&viewitem=
 
ups... ja sam onda krivo pročitao... mislio sam da pitaš za sam sat ... moja greška...  :palacdolje:

a za ovo usporedi broj originala i to je to .. ;)
 
Da, ali ima ih puno polovnih iz engleske po manjoj cijeni pa me interesira da li je to u biti isto a na satovima samo pokazuje milje na to sam mislio....
 
pikacu88 said:
Ja sam mislio na ovo

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320550524632&viewitem=


Meni to izgleda kao neki pickup koji broji okretaje getribe i onda salje impuls na satove koji onda pokazuju brzinu i kilometre ovisno kako su oni setupirani.
Ne vidim tu mehanicku komponentu nego samo elektricnu.

Jedino moze biti stvar da postoje 2 takva pickupa koji salju razlicit broj signala po okretu getribe i u tom slucaju ce satovi pokazivat razlicito ovisno koji pickup se koristi
 
taj ti senzor nema veze sa tim jeli brzina u miljama ili km/h nego je stvar u satovima. a senzor stoji odma kraj pogonskog lanca i tako mjeri brzinu, jedino on može drugaćije pokazivat ako se prominu zupčanici za koji zub +/-