Speedfight '04.-grijanje mašine

VOPA

Active member
Frend je prije par mjeseci kupio navedeni skuter i kad ga par minuta drži na ful gasu temperatura mu ode do crvenog, nije skroz ali onak, kazaljka dirne crveno. Skut je serijski, samo skinute blokade i po njegovom satu kazaljka ode debelo prek 80 km/h (pokazivao bi jedno 110 da ima toliko), po mom je to negdje oko 80. Nigdje ne gubi antifriz tako da ne kužimo da li je to normalna temperatura ili ne valja pokazivač ili se stvarno pregrijava? Kako bi mogli izmjerit stvarnu temperaturu ili ak neko zna u čemu bi mogao biti problem? Imaju li ti skuteri uopće termostat pa da on možda ne šteka?
 
To bi ti tribalo biti normalno... ima ga moj tetak, isti problem, u servisu mu rekli da se ne brine!
 
strasilo said:
ako ne "kuha" ... to je OK ...  :mrgreen:

ako se ne gasi u voznji to je ok  :mrgreen:

ali opet nije normalno da ide u crveno


jel vruc kiler, crijeva, jel radi vodena?

vidi sta je s tim indikatorom, ima i termostat koji se nalazi na glavi (nadam se da ne moras glavu skidati), mozes ga skinuti, pa probat bez njega

:misli:

i za kraj...jebo te peugeot  :mrgreen:
 
isti problem kod mojeg prijatelja koji vozi jet force 50,njemu čim ga upali ode u crveno.nije li to greška sa termoindikatorom?
 
Tako je i moj sf prije kad sam ga znal u sred ljeta upeljat uzbrdo sa susjedom od 90 kg ozada. Ajme šta sam ja tom skuteru delal, nikakve razrade, dok je kupljen po dvoje smo se vozili na njemu i gas do kraja.... Nikakvih problema nisam imao s njim, mašina ko nova, 12 000 km. Inače se kazaljka termostata ni ne pomakne  :misli:
 
na mome nikad nije do pola dosla kazaljka znaci nije ti normalno..... :mrgreen:
a jeste gledali da ne fali tekucine :shock:
 
Ne fali tekućine i vidim da su sva crijeva topla, zato sam i posumnjao da taj pokazivač ne pokazuje kak spada. Ili možda termostat ne otvori do kraja ak ga uopće ima?!
 
ja mislim da to nije ništa,moj prijatelj je ostavio jet forca na kiši i otad se mu to dešava. :mrgreen:
 
ljudi božji ( žene moje ) nikako mi nije jasno šta vi ustvari želite ...  :misli:

pa radna temperatura ( tekućine za hlađenje ) mora biti koji stupanj iznad 90°C i na toj ga temperaturi treba i održavati... I ako ti temperatura u mjestu ili u vožnji ne prelazi 98°C ne diraj ništa i vozi se bez brige..... Došli su topliji dani i sasvim je normalno da će i temperatura porasti za koji stupanj... Ako ne "kuha" ... VOZI ...  (y)
 
VOPA said:
Frend je prije par mjeseci kupio navedeni skuter i kad ga par minuta drži na ful gasu temperatura mu ode do crvenog, nije skroz ali onak, kazaljka dirne crveno. Skut je serijski, samo skinute blokade i po njegovom satu kazaljka ode debelo prek 80 km/h (pokazivao bi jedno 110 da ima toliko), po mom je to negdje oko 80. Nigdje ne gubi antifriz tako da ne kužimo da li je to normalna temperatura ili ne valja pokazivač ili se stvarno pregrijava? Kako bi mogli izmjerit stvarnu temperaturu ili ak neko zna u čemu bi mogao biti problem? Imaju li ti skuteri uopće termostat pa da on možda ne šteka?
e ovako-----reci svom prijatelju da si može slobodno bušiti blok motora na 1000 rupa i da mu to ništa neće naudit ako ne ide preduboko,samo će tad blok motora biti slabiji ako se udari u njega.  (y) (y) (y)
 
Biker14 said:
e ovako-----reci svom prijatelju da si može slobodno bušiti blok motora na 1000 rupa i da mu to ništa neće naudit ako ne ide preduboko,samo će tad blok motora biti slabiji ako se udari u njega.  (y) (y) (y)

:lipotan: :franky: kakve izjave.....

@ VOPA
Promjenite antifriz u sistemu, pitaj boga šta je prijašnji vlasnik natočio. Imam isto godište i cajger od grijanja stoji na 1/3 skale, tak da ovo kod tebe mi se čini da nije normalno.