SpiderMartin u sezoni ... 2022

E da su bar 2. trku prekinuli ranije, ne mora 7, dosta bi bilo i 3 kruga pred kraj :(

Sve u svemu super se pokazao, brzina i talent su definitivno tu... Sada je najtezi dio ispred njega, "zadnja milja"...

Cestitke na sasvim solidnom nastupu u prvoj svjetskoj prilici...
 
Nešto je bilo između njega i Sebestyen-a, jer su se borili za 11 mjesto. Sve u svemu, odličan rezultat!!!
 
Previše baš previše padova ima... Od RBR kupa do danas, nažalost puno ih je u ključnim trenucima.
Padaju svi pa i MM ali bitan je trenutak.

Moje mišljenje je jednostavno je preopterećen. Na ovom nivou njegovo bi trebalo bit "samo" sjesti na motor i gas. On šarafa, spava po kombijima, traži sponzore itd... Vjerujem čak da i uživa u većini toga ali nema od toga sreće nažalost.

Samo da mu je jedna sezona u pravom timu gdje bi bio isključivo vozač, vjerujem da bi bila skroz druga priča. Ali kako do toga doći osim ovim putem.
Baš zajebano što drugo reći. Nadam se da je netko sad sve to vidio pa se ukaže neka prilika.
 
Previše baš previše padova ima... Od RBR kupa do danas, nažalost puno ih je u ključnim trenucima.
Padaju svi pa i MM ali bitan je trenutak.

Moje mišljenje je jednostavno je preopterećen. Na ovom nivou njegovo bi trebalo bit "samo" sjesti na motor i gas. On šarafa, spava po kombijima, traži sponzore itd... Vjerujem čak da i uživa u većini toga ali nema od toga sreće nažalost.

Samo da mu je jedna sezona u pravom timu gdje bi bio isključivo vozač, vjerujem da bi bila skroz druga priča. Ali kako do toga doći osim ovim putem.
Baš zajebano što drugo reći. Nadam se da je netko sad sve to vidio pa se ukaže neka prilika.
Ne zelim biti prepametan, ali moje misljenje je u potpunosti isto.

Kada samo vidim sto sve ulovim na internetu da decko radi, a zapravo je rijec o barem 10 puta vise, to nije za vjerovat. Jednostavno nemoguca misija. Ovjes, alat, data-logging/telemetrija, sport, social media... Na kraju dana bez obzira na talenat i sposobnost, svi smo mi ljudi.

Nema druge nego se nadati da netko negdje primjeti da je taj decko najbrzi od svi barem njemacko govorecih vozaca, a to trziste ima dovoljno novaca da prepozna interes u razvoju nekog takvog. Barem se nadam.
 
Evo, sta kaže Martin, ajde nije sam pao, zabio ga drugi vozač, ali kako i sam kaže, pokazao je da pripada tom svijetu, a za bolji rezultat, kako i ostali kažu, mora tu bit pravi tim, sa pravim stručnjacima na svakom polju, da Martin samo vozi i prenosi osjećaje, a ne da sljaka pa vozi, ali mislim da je na dobrom putu prema tom cilju.
Screenshot_20210809-133024_Instagram.jpg
 
Mos ga jebat, oni su napisali da je pao, nema.objasnjenja jel.kriv ili nije

Nazalost samo se rezultat gleda a ne da je bio 11 dva kruga prije kraja
 
evo što je stari Vugrinec snapisao na facebooku prije 20 minuta

Molio bih Vas da ovu objavu pročitate do kraja i sa razumijevanjem...ili nemojte
🙂
.
Prvi naš, Martinov, nastup na svijetskom prvenstvu, na crti sa najboljima, gdje se izgovori ne priznaju, a štoperica je jedino mjerilo, gdje nakon što se na semaforu ugasi crveno svjetlo, preostaje gola, surova jedina prava istina...ili imaš ono nešto ili nemaš i gotovo.
Ishod vjerojatno već svi znate, nakon kvalifikacija na gridu 34vozača,20.startna pozicija. Prva trka nakon katapulta iz sica u prvom zavoju Martin je srrćom ostao na motociklu i ptemda je izgubio 10.tak pozicija vratio se u trku, vrlo brzo nadoknadio izgubljeno i trku završio kao 17.
Drugu trku starta sa 18.pozicije i kroz nekoliko krugova dolazi na 12 mjesto, tu se bori isto tako nekoliko krugova za 11. mjesto i u pokušaju prestizanja ( već je skoro prešao konkurenta) dotični se, kako bi obranio poziciju jednostavno naslonio na Martina i srušio ga.
Rekli bi klasični racing incident, i Martin to kaže i veli da bi i on vjerojatno na njegovom mjestu učinio isto. Je li bilo namjerno ili ne, nikada nećemo saznati,ali je sigurno da je on Martina dobro vidio u trenutku tog manevra, Brzina prilikom pada bila je puna5.ta cca 200km/h. Čisto da napomenem pad se zbio pred mojim očima i nije bilo ni malo lijepo za gledati. Molim Vas u komentarima ne napadajte dečka jer to su trke...
Hvala Bogu, Martin je iz tog pada izašao nepovrijeđen tek sa nekoliko modrica i natučenja, što je meni jedino bilo važno.
Na vaše nepostavljeno pitanje, da si olakšam odgovore, motocikl nije tako dobro prošao, no nema ni veze.
Dakle naš rezime u kratko.Vikend je bio veoma uspješan, skoro savršen.( Bio bi savršen da je Martin završio drugu trku, nebitno 11 ili 12).
Postigli smo sve što smo htjeli: dokazali sebi za što smo sve sposobni kao tim ( mada smo Boris i ja bili nervozni i uzbuđeni kao da prvi puta ženimo kćerku i bezuspješno smo se trudili da to sakrijemo). David je savršeno odradio svoj posao, Ivan nam je svima pomagao gdje god je trebalo, Wiro (Robi) je uskočio oko amortizacije taman toliko koliko nam je falilo i Martin je bio oslobođen tog tereta, Boris je perfektno odrađivao tablu i tajming, te sve potrebno da zadatke odrađujemo na vrijeme, također koliko je trebalo uskakao je oko motocikla. Ja. ja sam vodio tim kako sam najbolje znao, usput držao situaciju dovoljno nervoznom da smo uvijek bili spremni i napeti ko puške, vjerojatno sam svima smetao
🤣
( Ionako već godinama kruže glasine kako se mene mora maknuti iz tima i udaljiti od Martina i svima će procvijetati ruže
🥰
) To će se u stvari i dogoditi, ćim netko osigura 500 000 eurića koliko bi timu ustvari i trebalo za nastup na WSBK-u godišnje. Dok toga nema ja sam na Vašu i našu žalost, nužno zlo
🤣
🤣
🤣
.
Ono najvažnije Martin je sam sebi dokazao gdje mu je trenutno mjesto koje su mu vozačke kvalitete i za što je sposoban. ( Također u praksi smo vidjeli koji je nivo našeg motocikla kojeg smo u potpunost pripremili sami a glavni mešter bio je g. Alen Srpak. Generalno smo s obzirom na okolnosti napravili dobar motocikl, ali ne dovoljno za top 10. Fali nam svega pomalo, naročito brzine na pravcu.Mladi smo naučit će mo
🙂
) Pisati ću još o tome.
Ovo do sada su bile uglavnom činjenice koje manje, više znate...E sad dolazi ono interesantno što ne znate. Način na koji je Martin ovo ostvario. ( Što se u stvari dogodilo u Schleizu prije 14 dana pa na ovamo...)
Kad smo konačno nakon puno muke i papirologije dobili pozivnicu za wsbk u Mostu, ništa nas više nije moglo zaustaviti, osim povrede, toga sam se u sebi toliko bojao da se nisam usudio govoriti o tome.I šta bi. Na prvom treningu u Schleizu u trećem zavoju, Martinu zašteka kočnica( novi Ligh Tec, već drugi puta ove godine. Namjerno sam napisao proizvođača da ne bi mislili da smo mu mi u boksu ugradili neko jeftino smeće, Pukla rućica u jednom osjetljivom dijelu i zacvikala kočnicu) i on pada direktno ,preko guvernala, na glavu i rame, i razbija motocikl ( na to smo se vadili...)
Motociklu nije bilo ništa, ali Martinu jeste...
Da ne duljim, teška povreda ramena, ne ključna, ne išćašenje, ligamenti koji povezuju rame sa kosti. ( Ukrao sam ga sa staze i u lokalnoj bolnici ustanovili smo ozlijedu) Kaže primarijus : operacija za dva dana, ploča ,šarafi ,mirovanje 6 do 8 tjedana, zatim oporavak 2 mjeseca, onda polako...
Kažemo mi, mi sutra vozimo trku, sutra, molim Vas operirajte ga sad, ostalo će mo mi...
...ludilo, da skratim, nagovorimo mi njih, počnu oni spremat Martina, zabiju mu bronhilu u žiu, vade krv, daju infuziju, kad si jeo, šta si pio...
I vele operacija da, sutra vožnja ne... kažemo mi ok!
Ne da meni mira ona riječ pločica, pločice pucaju, to je tretman za normalne...
Đoker zovi. Zovem ja doc Matića u ZG. ( to je onaj luđak što je krpao Kosteliće a i Martina tijekom naših nastupa na AA. Zahvaljujući i njegovim intervencijama smo postali prvaci, boljeg nemamo i ne znamo, ali on je dalekoooo i pitanje hoće li, da li je spreman...
Zovem ja njega, di si šta, ima tako je kako je, doc. imamo problem... Kaže on dolazite u ZG, nikakva ploča to će puknut... pitam ja možeš? Mogu.Kaže on, hoće li moć vozit sutra? Hoće kaže on, bolit će ga ko konja, al jak je on, vozit će...govori mi doc. mada sam mu u glasu osjetio zračak sumnje.
Izvinjavamo se njemcima, ja plačem primarijusu jer sam se osjećao veoma loše nakon što nam je toliko izašao u susret, fsju nam labaratorijske nalaze koje su već napravili, kako bi uštedjeli vrijeme u ZG.
Sjedamo u auto oko 15.00 popodne i pičimo za ZG.( Petak, špica sezone, nj. au.sl,hr...svi idu na more) David Martin i ja u Davidovom mercedesu c klase jurimo kroz dan a boga mi i noć, kroz gužvu, štauove...termin nam je Petak 22.00. Nema boga da stignemo... Borimo se sa satom. Prvi i jedini problem radi nam gospođa Policajka na HR granici, vidno visokoobrazovana i zadovoljena u ljubavi odlučila je biti glavna i imati odnos sa mojom inteligencijom. Unatoč požurivanju od strane vlastitih kolega i carinika koji su Martina tu večer gledali na dnevniku nove TV i prepoznali ga, te ju požurivali, ona je bila ustrajna. uzela nam je 25 dragocjenih minuta i na kraju rekla..u redu... Često je spominjem i rado je se sjećam, a i majku joj rado pomenem u svakoj prilici te ih ovim putem ponovo pozdravljam...
 
evo i drugi dio

U ZG smo stigli u 00,30 u subotu. Čekao nas je Doc. i konzili liječnika i pratećeg osoblja u privatnoj klinici ARITERA. Operacija je trajala cca sat i pol i bile su dvije u jednoj. Uspješno je izvedena. Za to vrijeme u bolničkim krevetima u susjednoj sobi David i ja malo smo" ubili oko". Martin je nakon operacije trebao odspavati od 5 do 7 sati kako bi se normalno probudio iz narkoze. Mito vrijeme niymo imali. Prije nego su ga uspavali, rekao mi je: moraš me dovesti nazad na kvalifikacije inače sve ovo nema smisla, inače gubimo prvenstvo, moraš...nije me molio, rekao mi je...
Budim ga nakon 2i pol sata spavanja, na silu, pomaže mi Foc, glavna seszra se buni, nemojte mu to raditi, to nikad nitko nije napravio, to nije moģuće, ljudsko tijelo to ne podnosi... i imala je pravo, a poznaje Martina i od prije... No to je Martin...
U tim trenutcima sam se lomio, David stoji sastrane i šuti, Sestra se glasno protivi, Doc veli sve ok i polagano komunicira sa Martinom, Medicinski tehničar gleda s druge strane i ne vjerije šta se događa, pogled mu govori, nemojte, niste normalni... Ja se osjećam ko najgori roditelj na svijetu. Vugra nemoj to raditi svom djetetu, pusti ga da spava, šta je previše, previše je. Jednom se mora odustati, stat...
I da vjerojatno nisam dobar roditelj i nisam učinio najbolje za moje djete, a Martina i Ivana volim nenormalno najviše, ali obečao sam Martinu Vugrinec, mladom sportašu koji prinosi svoju žrtvu da ću sve učiniti da ga pokušam vratiti u Schleiz prije drugih kvalifikacija, pa makar i ne vozio, da ću ga na vrijeme dovesti nazad...
U pola 5 kažem, vrijeme je, sad idemo ili ne stižemo. Dižemo se slikamo i pozdravljamo u 5 sjedamo u auto i gas nazad...
45 min. prije drugih kvalifikacija bili smo u Schleizu. Martin se probudio tek u njemačkoj, ničega od prije se ne sjeća, kvalifikacije je vozio kao u videoigric i završio ih na 11 pozicijii, 10. sati nakon operacije vozio je utrku i završio 5.
U nedjelju je onako ozljeđen i u bolovima htio na podijum, da spasi prvenstvo, božica fortuna nije tako htjela i on je pao...
Boris je sve to vrijeme izmišljao priće gdje smo i šta smo svo to vrijeme i zašto propuštamo treninge, a svi su pitali. Jako nezahvalan posao...Priča je bila da popravljamo motor, specijalnim djelovima. Mi smo u stvari popravljali Martina.
Koliko je to bilo pametno, izvodivo, realno, ludo, hrabro, ne znam, prosudite sami. Mi smo pomaknuli definiciju fraze "Never give up" i zato pazite kad ju koristite u kontekstu vezanom uz nas. U svakom slučaju Martin, Boris, David i Vugra izveli su nešto na granici mogućeg i u svako doba dana i noći bez obzira na rezultat možemo sami sebi gledajući se u ogledalo reći da smo učinili sve ßto smo mogli, i više od toga.
Ostalo nije na nama.
O ovoj prići uskoro će mo snimiti dokumentarac. Za sada veliko hvala svim akterima.
12. dana nakonoperacije Martin je uspiješno debitirao na Svijetskom prvenstvu u klasi ssp600. Mi smo to prikrivalu kako taj nastup ne bi bio doveden u pitanje.
E sad kad sve znate: Konkurentnost motocikla, Martinovu ozlijedu, kako sada gledate na njegov ostvaren rezultat? Napišite mi, volio bih znati...
I da nemojte misliti da je lud, da vozi srcem, osjećajima, bez razmišljanja, jer nije tako.
On je vrli bistar, pametan i jak u glavi ( jedan od najjačih koje sam upoznao). Tvrd, uporan, tvrdoglav, veoma duboko skrivenih osjećaja, pun razumijevanja i emocija. On je još uvijek dijete. Moje djete. Neizigrano, nezaljubljeno, bez prijatelja. sa svojin ciljem.
Tko sam ja da ga ne pratim, osuđujem ili ne probudim iz narkoze ako je to poštivanje njegove želje na njegovom putu, na kojem mi bezrezervno neopisivo puno daje SEBE.
Na kaje se zbog pada na svjetskom, da nije pokušao preći ovog ispred sebe, krivio bi sebe, izgubio bi ono najdragocjenije ßto ima, svoj pobjednički duh, sebe...ovako, još je jaći, samouvjereniji, spremniji... I vjerujte mi uvijek voui glavom, srcem i mudima. Točno tim redoslijedom. Na meni inama je da mu pomognemo...
Eto sad sve znate Voli Vas Vugra.
 
A sto reci da, ogromna zrtva podesena , a ispada da je bez nagrade ostala. Znaci nesto treba mijenjati u svemu pa.kakogod.
Da se boduje zrtvovanje, trud , manjak sredstava , srce i zelja bio vi prvak. Ovako , mobitel za kunu, jebiga
 
Mozda bi martin stvarno trebao glumiti u iducem spidermanu ne mozda zbog glumackih umijeca nego brale mladic je superhuman.

Ja sam imao prometnu i slomjen mi je bio skocni zglob i kmecao mjesec dana a on vjv jos pod utjecajem narkoze odvozio utrku..znaci skidam kapu do poda!
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Divim se svima Vama iz tima.
Vugrineci nastavite naprijed.
👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼
 
  • Like
Reactions: bolcic
Bas citam sad… citam i ne znam jel mi se place ili sta. Nevjerojatan put. Ne znam sta je ispravno, dobro ili lose za njih samo se nadam da ce mu se jednom ukazati prilika koju sam gore spominjao. Stvarno ne znam sto reci na sve…
Da, malo zajebano i vrlo podjeljene emocije. Ipak, mislim da se radi o mladom i pametnom čovjeku pa ne mogu ne podržati.
 
  • Like
Reactions: dovla and josip.vg
Ovako dok čitaš čini se doslovno nemoguće i nestvarno da se to sve dogodilo. Svaka čast na volji, nadam se da će se isplatiti.
 
To donosi vrhunski sport. Napori i odricanja su apstraktni za prosječnog čovjeka. Onaj koji to izabere, a razlog je uvijek totalna zaljubljenost u svoj sport, jednostavno nema granica preko kojih neće ići. Rizici su ogromni, ali bez toga nema rezultata. Često završe loše i neuspješno no to je jedini način. Neki ipak uspiju..
 
  • Like
Reactions: mico
Koliko sam skužio, osim što su riskirali zdravlje nisu baš ni ispali pametni Vugrinci ?