Split-Ancona-Civitavecchia-Barcelona

justdotheton

Active member
Ovo ljeto sam za samo 3 sata voznje dosa iz Splita u Barcelonu :)!
Naravno ta 3 sata su bila samo voznja sa jednog kraja Italije Ancona jadranska obala do Civitavecchia (mala luka gradic mozda sat do Rima druga strana.
Nisam ni htio vise voziti jer sam putovao sa Ducati S2R a koljena su previse skvrcena na duzim voznjama za mene (1.87 sam visok, nista posebno ali i dalje ubija).
Samo bi htio podijeliti detalje ako se netko odluci za slicno, mislim da je super opcija za doci do Spanjolske ako imas vremena i ne smeta trajekt;)
PS;: Talijanska regija Umbria kroz koju putujes me stvarno ocarala, nesto kao jako razvijena dalmatinska zagora kod nas.

Maske su tada bile obavezne u Spanjolskoj , mislio sam tada da pretjeruju :)
IMG_20200811_234318_1342269800852094999.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: amante and mate
Znaci krece se iz Splita, trajekt Marko Polo navecer u 20:00.
Bez kabine sa motorom je cijena oko 700kn. Ujutro u 7:00 si u Anconi.
 
Iz Civitavecchie ide trajekt navecer u 20:00 sutradan si oko 19:00 u Barceloni. Cijena bez kabine je oko 80 eura.
Ovaj megatrajekt je vise cruzer sa 6-7 deckova, staje i na Sardiniji znaci cool i za izlet do tamo mislim da je ujutro oko 8 u toj luci.
Na oba trajekta sam upoznao motoriste tako da nije bilo dosadno:)

Ja sam sve to odradio u jednom danu jer sam zurio u Barcelonu, ali sam na povratku ostao jedan dan u gradicu Foligno u Umbriji i djirao okolo. Super hrana svugdje nema sto.
 
Last edited:
I sta je najcudnije od svega Ducati prezivio put:) Naravno poceo kapati ulje na filter sta se vidi na slici, ali nakon promjene filtera doma sam vidio da prijasnji vlasnik prilikom mjenjanja filtera ostavio unutra gumicu sa starog filtera lol
 
Najsiromašniji putopis ikad na forumu !:mrgreen::(

Pa kad je putovao normalno, tri sata do Barcelone. Nije ga ulovila pustinjska oluja, rani sijeg u Alpama, nije četiri dana kisnuo pod Himalajom niti ga nisu silovali tamilski tigrovi. :mrgreen:
Sviđa mi se izraz "kao razvijena dalmatinska zagora", to je nešto kao opis raja. Prekrasno i razvijeno a oko tebe samo vlaji. Lijevo strikan, desno netijak. Nema bodula i splitskih redikula.:mrgreen:
 
I sta je najcudnije od svega Ducati prezivio put:) Naravno poceo kapati ulje na filter sta se vidi na slici, ali nakon promjene filtera doma sam vidio da prijasnji vlasnik prilikom mjenjanja filtera ostavio unutra gumicu sa starog filtera lol
Ima hladnjak ulja, to je dobro.:unsure:
 
Bravo,ja sam stigao do Firence i Rima prosle godine,ali sve cestom,dublje nisam isao,mislim dole malo do Napulja,Sicilije,pa dokle se dodje,neki plancic napraviti...a ti si mi dao prijedlog,do Ancone prijeci,a onda mores di oces...;)
 
Vidim da sam osvojio odmah medalju sa svojim prvim postom ;) Nije ovo putopis samo opcija iz prve ruke kako doci do Barcelone relativno brzo iz HR sa motorom koji nije za duze drndanje, jer sam zivio u Barci do nedavno. Kada dodjes do tamo mozes bilo gdje Costa Brava, unutrasnjost Katalonija, Valencia etc ako si vec u takvom djiru...A i taj trajekt prije Barcelone staje na Sardriniji koju cu sigurno posjetiti drugi put
 
Bio sam mlad i neiskusan 😁 ali ostalo je jos zemlje u zaleđu pa se ozbiljno razmislja o prodaji jednog i ulaganju u drugo. :p

Ne brzaj, vidis sto se dogodilo u talijanskoj Zagori:) Ali ozbiljno rekao sam ono jer me je iznenadilo, krajolik i klima kao Knin ili Sinj a puno malih mjesta, turista, punih gradovo,tvornica, restorana vidi se da ljudi tu zive i rade kao bilo gdje drugo u Italiji a mozda i bolje.
 
  • Like
Reactions: TomoT
Bravo,ja sam stigao do Firence i Rima prosle godine,ali sve cestom,dublje nisam isao,mislim dole malo do Napulja,Sicilije,pa dokle se dodje,neki plancic napraviti...a ti si mi dao prijedlog,do Ancone prijeci,a onda mores di oces...;)

Ja sam gledao sljedeci put trajekt Dubrovnik - Bari pa sa donje strane proci Napoli, Capri vidit.....
 
Ne brzaj, vidis sto se dogodilo u talijanskoj Zagori:) Ali ozbiljno rekao sam ono jer me je iznenadilo, krajolik i klima kao Knin ili Sinj a puno malih mjesta, turista, punih gradovo,tvornica, restorana vidi se da ljudi tu zive i rade kao bilo gdje drugo u Italiji a mozda i bolje.

Znam da si bio ozbiljan, meni se isto svidjelo jako. Pogotovo jos malo južnije, npr Abruzzo. To bi bio neki primjer gdje se vidim u penziji a s obzirom da sam ipak hrvatina onda bi to bila Zagora. :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: singlica
Ne brzaj, vidis sto se dogodilo u talijanskoj Zagori:) Ali ozbiljno rekao sam ono jer me je iznenadilo, krajolik i klima kao Knin ili Sinj a puno malih mjesta, turista, punih gradovo,tvornica, restorana vidi se da ljudi tu zive i rade kao bilo gdje drugo u Italiji a mozda i bolje.
Ne znam za okolicu, ali Knin ka' grad ima jednu od najgorih mikroklima u Dalmatinskoj zagori.