Split ZG na 125cc

ma još mrvicu i gotov je, sutra ga imaš ;)
Čisto sumnjam ali hajde....
Pomirio sam se da ne idem sada, ali u slijedećih mjesec dana na neki event sigurno idem. Tako da kada budem išao bude ovdje putopis, a možda i sa tomosom odem, u pripremi je kit mašina 65cc koja navodno ide do 14ks:mrgreen:
Uglavnom me čekaju neke nove avanture kako god gledano, samo treba pričekati
 
Čisto sumnjam ali hajde....
Pomirio sam se da ne idem sada, ali u slijedećih mjesec dana na neki event sigurno idem. Tako da kada budem išao bude ovdje putopis, a možda i sa tomosom odem, u pripremi je kit mašina 65cc koja navodno ide do 14ks:mrgreen:
Uglavnom me čekaju neke nove avanture kako god gledano, samo treba pričekati
novo složene kit mašine su ti hebenica za odmah na putovanje...
 
A sad, pa niko nije reka da nema razrade, al opet bar se na kozi moze generalna nasrid ceste sa 3 kljuca napravit😁
 
Da si pročitao putopis mladića koji je išao do Grčke s Runnerom, ne bi bilo ove teme . Svi ovi novi skuteri 125+ cca su odlični i za putovanja , ne trebaju ti brzine 110 km/h+, održavati 90 km/h ti je dovoljno, osim nekih budala nijedan auto ti neće smetati . Ako imaš manje od 18 g. onda shvaćam tvoje roditelje , ali da sam ja pitao svoje, ne bih nikad vozio motor, čim sam navršio 18 i počeo zaradjivat dovoljno, doveo doma motor .
 
Dakle ukratko.
Ruta zg- otok pag 310 km.
Ybr 125
Brzina da bi ti bilo ugodno, jer su to lagani motorići, u prosjeku je oko 70-75 kmh. Brže od toga može ali ako puše nije ugodno jer te bacaka.
Oprema po mogućnosti kao da voziš pravi motor. Sve ostalo je zajebancija. Jer ako te nešto udara 7 sati u glavu, vjeruj mi da ti dopizdi. Nije to do kafića i nazad.
Računati da je kroz liku ili super ugodno (dok je okolo sparina) ili ako je okolo ugodno kroz liku ti trebaju štrample...pričam o 7. mjesecu.
Gore navedenom brzinom je 2 sata 100km tako da poneseš dovoljno novaca za kafane po putu.
I na kraju, mislim da bi takva tura trebala biti cilj za taj dan a ne nakon toga planirat još neke stvari.
Naravno da se može brže, bolje, dalje, ali ovdje sam naveo nekakvo normalno putovanje nenormalnom kubikažom za takve ture jer 125 ccm je namjenjen za grad i kraće izlete.
I napomena, ovdje je u igri 310km dalje od toga može biti samo teže.
 
Kroz Liku isto zna bit jebena vručina.