SPOOL

Ne mogu vjerovati da nitko nije skuzio, kakva ti je to gay slika na zidu ?  :lolcry: :lolcry: :lolcry:
 
cRuNk said:
Ne mogu vjerovati da nitko nije skuzio, kakva ti je to gay slika na zidu ?  :lolcry: :lolcry: :lolcry:

Ma ne,vidis da je s druge strane riba kako noktima grebe,samo treba sliku kontra okrenuti :)
 
Rocky_st said:
... ako je cijena robe koju uvoziš veća od 300kn plaćaš 30% carine na proizvod koji si uveza...
... znači ako je cijena jakete 200 eura (recimo da je poštarina 20 eura) onda plaćaš carinu od 30% na iznos 220 eura, dakle skupa s poštarinom... i carina ti iznosi 66 eura...
... sve skupa ćeš jaketu platit 286 eura...
... postoji i varijanta da ti prodavač napiše na paket da je POKLON jer se na poklone ne plaća carina, ali to više teško prolazi...
... postoji i druga varijanta, a to je da kažeš prodavaču da napiše da je jakna plaćena npr. 120 eura, a ne 200, pa ćeš ako carinici zagrizu platit porez na 120 eura (zapravo na 140 ako je 20 eura poštarina) pa si opet uštedia...
aha a pdv na to ?
 
A rs250 said:
Evo ja kupio za 399 eura kombinezon Spool,nemam sta reci super dobar,ima 2x vise protektora nego Apinestars SP1,i ne smetaju mi nikako
ja toga proda za 2000kn nikad nosenog  :mrgreen:
 
SP said:
ja toga proda za 2000kn nikad nosenog  :mrgreen:
Jbg meni ovo naletilo lik donio kuci na vrata da ponudi,i uzmem a i ne zalim niti jednog Eura s tim da sam prije sve placao 800,900 i vise!A ne cini mi se nekvalitetan,ni malo koza jaka,precizno siveno!Za tu lovu super!

Vidim Nike u potpisu ima rasprodaju neke opreme izmedju njih je i Spool naveden,imaju i kombinzeoni -25%!
 
Rocky_st said:
Carina je u prosjeku 10%, a PDV je trenutno 23% – kao osnovicu za carinjenje se uzima cijena proizvoda uključujući poštarinu (znači sve skupa 33% na ukupni iznos). Još jedna stvar, pošiljke koje šalje fizička osoba i to ukupne vrijednosti (proizvod+dostava) ispod 300kn su oslobođene carine, a pošiljke koje firme šalju  bi se svi sve tribale ocarinit bez obzira na vrijednost, zato se prodavaču uvik kaže da napiše na paket da je poklon i ako je vrijednost paketa manje od 300kn. Većinu stvari šta san naručia sa ebaya ispod 300kn nisu ocarinili.
Jedan put san ima probleme jer je paket doša u zg a ne u st pa te onda sjebu špediterske agencije jer te zovu i kažu da će oni uz tvoju punomoć preuzet paket i poslat ti ga, šta ti naravno naplate, a još ti naplate i trošak ležarine na aerodromu.

di si ti zabrijao s ebayem i ostalim sranjima, ovdje je riječ o SPOOL u hr i nas par joj je dalo neki prijedlog za kupovinu u SLO ili I, onda se javio drot sav ponosan šta ne plaća carinu i poziva se na značku :palacdolje:

za cca mjesec-dva počinju neki sajmovi u inozemstvu i u 99% slučajeva carinici ne zajebavaju grupe u BUS-u jer znaju da si je ekipa porješavala neku opremu za sitnu lovu i to je to (y)
 
Da ne otvaram drugu temu, je li ima itko nitro odijelo i kako mu se čini???
 
Barabones said:
Da ne otvaram drugu temu, je li ima itko nitro odijelo i kako mu se čini???

Ja sam imao jaknu Nitro N85 super je bila...nije odjelo ali eto govori prilicno o kvaliteti Nitro opreme!Jedino su kacige lose po meni!
 
Moj frend ima Spool tekstilnu jaknu 5 god. plaćenu 950kn na akciji. Prošla cca. 80 tkm po ljetu i po zimi, preživjela dva teška i jedan lakši pad. Nigdje se nije poderala, samo je malo izlizana od klizanja, membrana još uvijek nigdje ne pušta vodu. Vrijedi svaku kunu...  (y)
 
A rs250 said:
Ja sam imao jaknu Nitro N85 super je bila...nije odjelo ali eto govori prilicno o kvaliteti Nitro opreme!Jedino su kacige lose po meni!
Ma zapeo sam za jedno odijelo i lijepo mi paše na tijelo a i uz motora, pa me zanimaju iskustva drugih koji su imali nitro kombinezon
 
Da vam pomognem i razjasnim oko brenda Spool.Spool kao brend je prestao postojati posto je on pod kapom HJC koji je sklopio ugovor sa Hondom da ce proizvoditi opremu za Honda motocikle ali pod nazivom Honda Fashion.

Sada se Spool kao Spool vise ne postoji pod tim imenom vec Spool  siva samo za Honda motocikle i pod imenom Honda Fasion ali cijene vise nisu ni blizu kao sto su nekada bile.
Ja i danas imam opciju uzimanja ali pod brendiranim imenom Honda i cijena je x 2,5 u odnosu na prije.To stvara problem jer ulazi u rang razvikanijih brendova  i ima logo Honda na sebi a pola kupaca danas vozi Hondu a sutra neki drugi motor.
 
Rocky_st said:
Carina je u prosjeku 10%, a PDV je trenutno 23% – kao osnovicu za carinjenje se uzima cijena proizvoda uključujući poštarinu (znači sve skupa 33% na ukupni iznos). Još jedna stvar, pošiljke koje šalje fizička osoba i to ukupne vrijednosti (proizvod+dostava) ispod 300kn su oslobođene carine, a pošiljke koje firme šalju  bi se svi sve tribale ocarinit bez obzira na vrijednost, zato se prodavaču uvik kaže da napiše na paket da je poklon i ako je vrijednost paketa manje od 300kn. Većinu stvari šta san naručia sa ebaya ispod 300kn nisu ocarinili.
Jedan put san ima probleme jer je paket doša u zg a ne u st pa te onda sjebu špediterske agencije jer te zovu i kažu da će oni uz tvoju punomoć preuzet paket i poslat ti ga, šta ti naravno naplate, a još ti naplate i trošak ležarine na aerodromu.
Gledala sam kacigu, kod nas je 2500 i neš sitno kn još,a u slo je 1700, pa sam ja misla da li bi me se to isplatilo,a frend će mi ju povest,špediter,znači nema nikakve poštarine,pa ono htjela sam vidjet kolko bi to ispalo da ju ne mora sakrivat! 
Znači 1700+10%+23%, ček 23% onda na vrijednost 1700+10% ili samo na 1700? ak je sam na 1700, onda je to oko 2261kn. ak je tak ;)
 
mica_maca said:
Gledala sam kacigu, kod nas je 2500 i neš sitno kn još,a u slo je 1700, pa sam ja misla da li bi me se to isplatilo,a frend će mi ju povest,špediter,znači nema nikakve poštarine,pa ono htjela sam vidjet kolko bi to ispalo da ju ne mora sakrivat! 
Znači 1700+10%+23%, ček 23% onda na vrijednost 1700+10% ili samo na 1700? ak je sam na 1700, onda je to oko 2261kn. ak je tak ;)


Prije PDV treba dodat i spediterske troskove  :wink:
 
bravo said:
Da vam pomognem i razjasnim oko brenda Spool.Spool kao brend je prestao postojati posto je on pod kapom HJC koji je sklopio ugovor sa Hondom da ce proizvoditi opremu za Honda motocikle ali pod nazivom Honda Fashion.

Sada se Spool kao Spool vise ne postoji pod tim imenom vec Spool  siva samo za Honda motocikle i pod imenom Honda Fasion ali cijene vise nisu ni blizu kao sto su nekada bile.
Ja i danas imam opciju uzimanja ali pod brendiranim imenom Honda i cijena je x 2,5 u odnosu na prije.To stvara problem jer ulazi u rang razvikanijih brendova  i ima logo Honda na sebi a pola kupaca danas vozi Hondu a sutra neki drugi motor.

imas li neke slike iz kataloga koznih jakni iz Honda Fashion da stavis ovdje i koja im je cijena?
 
evo link sta ti se svida odaberi,cjena ti je u eur cca takva je i u HR.

http://www.hjc-germany.com/index.php?id=46

s.
 
Ima nesto sitno na hjc-ovoj stranici, ne da je ocajno nego je i zalosno  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Odijelo
KOM_REPK_dunkelblau-rot-weiss-orange-4_sma.jpg
KOM_SUZ_gun-metal-2_sma.jpg


800€ ovaj crni i 900 repsol... a realno receno izgleda malo bolji od probikera sto dobijes na snizenju manje od 300€.... :palacdolje:
 
Daleko je ovo od Dainese i A-starsa  :palacdolje:
 
ja vjerujem da je kvaliteta dobra
pa pod imenom spool je bila dobra a sad mora biti puno bolja za hondu
ali nemre mi gore pisati honda  :wink:
 
netko će uvijek past na ime i dat pare. ja da bi to nosio trebaju meni platit ipak sam hodajuća reklama  :mrgreen:
 
Šteta za Spool.....

Imam Tour jaknu i Dakar hlače već drugu godinu i s obzirom na cijenu mislim da
su fantastične.
Nisam našao zasada ni jednu manu, jedino šta sam krakat pa su mi hlače mačice
kratke ako nisam u čizmama.