Sportas poginuo na motociklu-Dubrovnik

Status
Not open for further replies.
Ovdje se radi o klasičnoj priči: prvi motor i to odmah 1000RR, vožnja bez kacige, gasiranje po gradu...
R.I.P.
 
Izašao je danas članak u Slobodnoj gdje je izjavu dala njegova prijateljica koje se vozila sa njim na motoru u tom trenutku.

...Baš kad sam ga fotografirala, kazao je kako ima loš predosjećaj, da će se nešto dogoditi ... Na oštrom je zavoju ispod Tvrđave Minčeta vozio malo brže, a u trenutku se okrenuo k meni i rekao "Pazi, padamo!" Uspjela sam se odbaciti sa Honde, skliznula sam s motocikla i pala na tlo. Neznam ni kako sam uopće ostala živa i zadobila samo ogrebotine. Potrbuške sam klizala i zadobila ogrebotine lakata, bedara i trbuha, dok sam lice refleksno zaštitila dlanom.
Ubrzo je naišao neki motociklist i pozvao Hitnu pomoć, a ja sam gledala Zvonimira kako  mu ide krv iz usta i nepomično teško diše. Gotovo sam se onesvijestila od tog prizora.
- ispričala je kroza suze Leona. Kaže da Zvonimir nikada nije nosio kacigu, a ona je nije stavila "zbog frizure".
 
bas procitao u jutarnjem....... strasno.....
R.I.P.  :(- brz oporavak suvozacici
 
http://www.jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2006,5,17,poginuo_borac,26598.jl
http://www.vjesnik.hr/html/2006/05/18/Clanak.asp?r=crn&c=6


prvi motor i to vidite koji..ne znanje itd....i bilo je za očekivat....već sam viđao taj motor više puta..stalno je neš slomljeno bilo na njemu što me upućuje na to da je i prije padao... :palacdolje:
 
:( bas sam proao nakon 15-ak minuta tim putem.... mozda 50ak metara prije su bili radovi na cesti (asvaltirao se kolnik cca 5m duzine) tako da je ocito morao stat te pomalo krenut i ocito je navrnuo ful gas 1-2 te po tragovima vec pao u pocetku ulaska u zavoj i onda je otklizao s motorom u stjene i rubnjak...... 
Inace Leona je Dubrovacka manekenka i jedna Lupinovih djevojaka s kalendara za Skodu
 
Uzas uzas,i onda kad napisem nesto o iskustvu nije u redu..nazalost prica se ponavlja iz dana u dan,kad ce ovo prestat ljudi.. :no:
Laka mu zemlja
 
R.I.P. 

ljudi...strašno...kacige nosite...
 
stvarno se čovjek upita koji je vrag ljudima??? danas je u požegi bio svojevrstan motohepening - policija je demonstrirala tehniku i vozila, motoristi se družili i na kraju je završilo defileom u čast jednog požeškog motorista, koji je poginuo sa 160 km/h zabivši su u kamion pred šoping centrom u akloholiziranom stanju bez kacige. često je svoje malo dijete (3 godine) vozio na motoru kroz grad, bez kacige, ne baš primjereno kroz uske ulice prepune ljudi i druge djece. svojim očima sam gledao te ludosti, a oni koji su ga znali, osim što je bio "ljudina" uvijek su govorili o njegovoj neprimjerenoj vožnji, na često neispravnim motorima jurišanjima kroz naselja itd. I što reći? U cijeloj priči najviše žalim njegovu obitelj. Žalim i njega, ali u meni ostaje jedan određen osjećaj ravnodušnosti. Nisam želio na taj defile, opet s pojedincima  bez kaciga, kao i ljudi koji u najužem centru grada propinju na zadnji kotač. Možda je on stvarno bio super prijatelj i u to neću i ne mogu ulaziti, ali kao bajker bio je sve samo ne uzor i čovjek u čije ime bi se mladi naraštaji trebali skupljati po zastavom motociklizma. Žalosno u svakom smislu, kao i ovaj mladi čovjek koji je tako bezvaze izgubio život. Stradati se može uvijek to svi mi na motoru jako dobro znamo, no nekakva pravila vožnje bi se ipak trebala poštovati.
 
Status
Not open for further replies.