Sprej za podmazivanje lanca

Evo nešto o sprejevima...bilo u motoreviji par mijeseci unazad

1k0.jpg


1k0.jpg
 
  • Haha
Reactions: Branko-ST
Super, ali mi nije normalno davati 100 kn za sprej ili naručivati izvana.
Dakle nedostaje Valvoline 500-400 mL za 50-65 kn. ;)
I onaj Ipone.
Usput Motul C2 i C3 naletio u Zg za 70-73 kn pa kupio 1 limenku kasnije promijenili cijene na 110-113 kn. Šteta.
 
Probajte Repsolov (im u raznim ducanima)..... paralelno sam koristio nekoliko razlicitih (ne za isti motor) i svidio mi se.
Nije bas da cistim lanac jer ostane cist (koliko je to moguce jer se i po prasini i zemlji vozim).
Uglavnom, kazu " This product has excellent load, anti-wear, and anti-corrosive properties."
Bitno da su O/X/Z ringovi "podatni" da ne pustaju vodu unutar oko "valjcica".
Cijena je li-la ko i ostale.
 
Ne reklamiram,ali samo Motul koristim,te mi je uvik u kuferu... :)
 
Jel itko vidio igdje u ducanu mali Motorex Chain lube sto se u njega moze "preliti/presuti" iz velike boce?



Proizvodili su i vjerovatno jos uvijek proizvode "chainlube road" i "chainlube adventure" bocice.

To trazim vec neko vrijeme jer je zgodno za nositi al nigdje po ducanima nisam vidio.

..... svaki je sprej dobar ako je lanac suh i svako ulje dobro ako ga fali...
..... najbolje ulje je maslinovo ulje i ko to nezna neka se okani motora! :LOL:
 
Koje Maslinovo ulje...100 kn,je litra pravog.,a steta za to... ;)
 
Je da je po revijama kao što je Branko-ST napisao da su to plačeni testovi ali ajde nekako gledam na to da su bili testirani proizvodi u labu pa nekako su došli do zaključka koji je odličan a koji je dobar. Sam koristim od KENTa jer sam vidio po radionama i servisima da stvar djeluje kako treba i nije mi žao dati malo više za nešto dobro🍻
 
Meni provjereno najbolja kobinacija - po lokalu i putu. Motorex te hipenol (onaj gušći) :mrgreen:
 

Attachments

  • e5b27.jpg
    e5b27.jpg
    205.1 KB · Views: 72
jos da saznamo di ima male bocice toga motorexa za pretakanje

Auto, tj. motokrešo je zastupnik za Motorex. Ali nemaju cijeli asortiman. Kad sam tražio shock oil rekli su im da im se isplati nabavljati cijeli karton za par prodanih litara godišnje👎
 
Auto, tj. motokrešo je zastupnik za Motorex. Ali nemaju cijeli asortiman. Kad sam tražio shock oil rekli su im da im se isplati nabavljati cijeli karton za par prodanih litara godišnje👎

Ja tamo kupujem motorex 4W (16cSt@40C) ulje za vilice koje je skoro iste gustoce kao i Kawa originalno (15.3cSt@40C). Nema ga uvijek, ali kad mi je trebalo, nasao sam cisto slucajno jer sam uletio kad su imali. Za shock ulje nisam nikad pitao jer mi amortizer ni na proslim ni na ovom motoru nisu servisabilni :mrgreen:
 
Ja tamo kupujem motorex 4W (16cSt@40C) ulje za vilice koje je skoro iste gustoce kao i Kawa originalno (15.3cSt@40C). Nema ga uvijek, ali kad mi je trebalo, nasao sam cisto slucajno jer sam uletio kad su imali. Za shock ulje nisam nikad pitao jer mi amortizer ni na proslim ni na ovom motoru nisu servisabilni :mrgreen:
Fork i shock ulja nisu ista, bez obzira na istu gradaciju. Shock ulja podnose puno veću topilnu, trenje i potrošnju...

Ima tu puno većih stručnjaka od mene koji će ti bolje znati objasniti ;)
 
Fork i shock ulja nisu ista, bez obzira na istu gradaciju. Shock ulja podnose puno veću topilnu, trenje i potrošnju...

Ima tu puno većih stručnjaka od mene koji će ti bolje znati objasniti ;)


znam, samo sam se ubacio jer je tematika donekle slicna i da naglasim da nesto ulja za ovjes ipak imaju (ne za amortizer, ali barem za vilice) :)
 
hvala,a jel si mozda probao sa petrolejom?

posto sa njime cistim lanac,petrolej cisti i odmascuje,kontam da bi bio okej za felgu i plastike.
Nisam. Wd mi je univerzalan. Skidam i prasinu s felgi s njim.i s mat plastike sve, da nevalja pokazalo bi se u ovih desetak godina sto vozim
 
hvala,a jel si mozda probao sa petrolejom?

posto sa njime cistim lanac,petrolej cisti i odmascuje,kontam da bi bio okej za felgu i plastike.
Ma petrolej je majka, ja s njim očistim i lanac i operem felge, ma svu masnocu na motoru koju vidim, još ako imam volje da nakon toga i operem motor vodom i šamponom, sjaji se ko pasja muda.