Sprej za podmazivanje lanca

Tako je. Meni na servisu ispoliraju plastike i ociste motor sa WD. ;)

Jos da je znat cemu sluzi WD a plastike ti prskaju silikon sprejom
 
Ma od ljetos koristim Motul pastu...i super je.A i jeftinija je nego sprej.Kad to razmazem cetkicom,i onda krpom..pa lanac je mastan kao sto je i tvornicki bio u ovoj kutiji na slici 😊
 

Attachments

  • 20200820_161750.jpg
    20200820_161750.jpg
    103.2 KB · Views: 85
  • Like
Reactions: pikacu79
Ma od ljetos koristim Motul pastu...i super je.A i jeftinija je nego sprej.Kad to razmazem cetkicom,i onda krpom..pa lanac je mastan kao sto je i tvornicki bio u ovoj kutiji na slici 😊
Koliko cesto moras mazati s tim ?
 
Koliko cesto moras mazati s tim ?
pa ja se držim i dalje ovoga svako 1000.. sad neki dan sam stavio na štender motor(imao je 1200) i očistio baš lanac jer sam predhodno jedno 3 4 puta samo nanosio mast.Ali lanac je i dalje mastan bio..samo prljavo je više izgledao pa mi je to išlo na živce
 
Au. Meni sprej svakih 400 , 500 km , probat cu to
Zavisi sto te zadovoljava, sa motul pastom namazan lanc, 2000 km od uk to hr sve po autoputu. Lanac je bio prljav Ali je bio pokriven pastom sto je I cilj. Od Minhena do Karavanki kisurina teska i nije ga isprala.
ako ti je zbog estetike, nema te paste ili spreja koji ce lijepo izgledat poslje parsto km
 
  • Like
Reactions: Faber
a kako nanesete tu pastu na lanac,stavite na prst pa prodete ili,i koliko vam dugo traje ta pasta,tj to pakiranje,koliko se puta moze namazati?

jer ako jedno mazanje lanca sa pastom drzi lanac podmazan 1000km,pa ako se moze par puta sa tim jednim pakiranjem namazati,onda je odlicna stvar,btw koliko kosta pasta?
 
Zavisi sto te zadovoljava, sa motul pastom namazan lanc, 2000 km od uk to hr sve po autoputu. Lanac je bio prljav Ali je bio pokriven pastom sto je I cilj. Od Minhena do Karavanki kisurina teska i nije ga isprala.
ako ti je zbog estetike, nema te paste ili spreja koji ce lijepo izgledat poslje parsto km
Ma da nemoram stalno sprejati
 
Ova tema je zakon, svako malo naleti novi bolid pa je digne iz prasi e 🤣
 
a kako nanesete tu pastu na lanac,stavite na prst pa prodete ili,i koliko vam dugo traje ta pasta,tj to pakiranje,koliko se puta moze namazati?

jer ako jedno mazanje lanca sa pastom drzi lanac podmazan 1000km,pa ako se moze par puta sa tim jednim pakiranjem namazati,onda je odlicna stvar,btw koliko kosta pasta?
Ma imas cetkicu...izgleda ko ono za cipele..stisnes ju malo..izadje na vrh te cetkice i razmazes sa unutarnje strane lanca..zatim krpicu u ruke i razmazes to sve.
 
stipe bolidu ko i ja,ima ugradena cetkica,pise ti na ovome linku sto je spider stavio.🤣

evo jos jedno pitanje,pa ako moze odgovor za nas bolide,jel ta pasta zaprlja motor vise ili manje od spreja?
Ne...zacudilo me..ali dvije sitne male masne izd...tine sam nasao na felni prvi put kad nisam znao koliko se namasti.



Netko je pitao koliko je kostalo...ne znam kod nas jer nisam kod nas uzeo..u Njemackoj je bilo 7 €
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr
Bilo sprej, mast, ulje kad pretjeras normalno da prska. Kad prska znas da si dobro podmaza💪