Sprej za podmazivanje lanca

I meni je ta mast dosta bacala okolo. Vjerojatno bi trebalo više vremena posvetiti da se pažljivo nanese i potom s krpicom prebriše. Ja sam je uzeo da mogu brzinski podmazati dok sam na putu ali to nije to, praktičniji je sprej u malom pakiranju - lakše je pakiranje i manje filozofije oko nanošenja...
 
Ma imas cetkicu...izgleda ko ono za cipele..stisnes ju malo..izadje na vrh te cetkice i razmazes sa unutarnje strane lanca..zatim krpicu u ruke i razmazes to sve.
hvala.👍

imam jos motulovog spreja za jedno podmazivanje,pa bih mogao na proljece kupiti pastu,pa sa njome probati.
 
Kupija ja bijelu tu mast, u zd ami moto 75 kn. Posto motor sad ide na zimovanje onda san namaza i pustija tako, a u prolice cemo to malo krpicon razmazati. Za razliku od spreja lakse mi je nanositi i nekako lakse za raditi, ali to je prvi dojam. Sad cemo viditi kad se krene voziti koliko baca okolo
 
Ludi ste sa tim lancima boga mi moga ali ok kuzim sve svatko ima svoje veselje (da ne napisem ono sto svi mislite), mazi brate sa bilo cim da nije suho a kad ga peres operi kako spada i to je to... Nije lanac ckapi da ce se potrositi ;)
 
  • Haha
Reactions: hondimir
Ma bije lanac ckapo..ali jesi primjetio kad ti je na stenderu motor..kad podmazujes lanac i vrtis kotac..taj tren kad podmazes lanac koliko se lakse kotac okrece?😀
 
S druge strane, ja posudil kolegi biciklistu sprej za lanac, kasnije tog dana se vratio i j**o mi sve po spisku, umro skoro čovjek na inače standarnoj ruti :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: hondimir and cadjo
S druge strane, ja posudil kolegi biciklistu sprej za lanac, kasnije tog dana se vratio i j**o mi sve po spisku, umro skoro čovjek na inače standarnoj ruti :mrgreen:
Wtf? Hahahahahah ljepljivo a? Koji kokot haha
 
Evo da malo skinem prasinu sa lanac teme, ipak treba lanac odrzavat😜
Bas sam prekjuce cistio i podmazivao svoj, koristim onaj set od ipona i cini mi se ok, no citam ovdje o alternativama jer mi se ovo cini skupo s obzirom da sam vec skoro potrosio sprej za ciscenje od 750ml nakon drugog ciscenja.
Mazivo mi djeluje zadovoljavajuce, stoji u uputama da drzi do 800km, ja sam sad mazao nakon 1000 i bas se tesko skidalo sto znaci da i dobro drzi. Po vasim komentarima mislim da cu ubuduce na naftu za ciscenje, a o mazivu jos razmisljam dal nastavit sa ovim ili na hipenol.
 
Hipenol smrdi ko kuga, ima i drugih ulja iste gradacije ali s manje intenzivnim mirisom. Petrolej kad potrošim prelazim na plavi dizel ili ložu za čišćenje, cijene petroleja su postale sramotno visoke i sad je već stvar principa da jednostavno ne želim dati 45-50 kuna za litru. I nije loše očistiti s vremena na vrijem dekl oko ptednjeg lančanika, tamo se naprave čuda, s tim da se ulje lakše čisti nego sprejevi.
 
Hipenol smrdi ko kuga, ima i drugih ulja iste gradacije ali s manje intenzivnim mirisom. Petrolej kad potrošim prelazim na plavi dizel ili ložu za čišćenje, cijene petroleja su postale sramotno visoke i sad je već stvar principa da jednostavno ne želim dati 45-50 kuna za litru. I nije loše očistiti s vremena na vrijem dekl oko ptednjeg lančanika, tamo se naprave čuda, s tim da se ulje lakše čisti nego sprejevi.
Ovo za dekl se slazem s tobom. Ja sam se ubio cisteci kad sam mjenjao lanac i lancanike. Spricao sam sa kivasolom, strugao i prao, na kraju jedva sa benzinom i cetkicom za zube.
 
ec.ee.44.H1S100SetWKettensprayKettenreiniger1005952522.JPG
 
Sta fali spreyu iz Lidla...nikad nisam imao nikakvih problema zna se kad je i tako servis nečega,...samo bacanje soldi bezVez,...
 
  • Like
Reactions: Dene
Sta fali spreyu iz Lidla...nikad nisam imao nikakvih problema zna se kad je i tako servis nečega,...samo bacanje soldi bezVez,...
Ja uvik iman par komada za put i stvarno nije loš.Jeftin,proziran i ne baca nista posebno 👌
Ali nije on ni povoljan ništa posebno...
 
Kad pogledam cijene tih sprejeva za podmazivanje i čišćenje, ispadne skuplja pita od tepsije. Potrošio bi za vijek trajanja lanca vrijednost nekoliko kompleta lanaca i lančanika. Podmažem s uljem za lanac pa nek šprica 😁. To ko puno vozi u komadu ne igra, ali tada je isplativ i podmazivač lanca. Ali ako se ne gledaju financije, sprej je uvijek na dohvat ruke i brzinski se riješi stvar.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Kad pogledam cijene tih sprejeva za podmazivanje i čišćenje, ispadne skuplja pita od tepsije. Potrošio bi za vijek trajanja lanca vrijednost nekoliko kompleta lanaca i lančanika. Podmažem s uljem za lanac pa nek šprica 😁. To ko puno vozi u komadu ne igra, ali tada je isplativ i podmazivač lanca. Ali ako se ne gledaju financije, sprej je uvijek na dohvat ruke i brzinski se riješi stvar.
Jedan sprej je dovoljan za godinu dana,možda dva. Sa nekim popustom to te ispadne 20 eura...Koliko stvari bespotrebno kupiš,zavrtiš tura na šanku itd... ?Sad je tih 20-25 eura presudno u životu 🤭
Osobno iman sprejeva za sve i svašta u garaži,nikad na to nisan gleda ka neki trošak jer svaki nađe svoju namjenu i kad mi triba bez problema ću ispucati npr. 2-3 čistača kočnica ko moran nešto očistiti.
Meni se čini da se ekipa na ovom forumu u većini vrlo malo vozi a puno palamudi 🤔