Sprej za podmazivanje lanca

Po mojoj matematici to podmazivanje i lickanje lanca je soljenje mora,kao produzuje se vijek trajanja a ja u skoro god dana skurio vec 40€ mozda i jace,ozbiljno razmisljam da ga prestanem lickat i kenjat jer ispadne na kraju skuplja pita od tepsije a lanac mi dodje nekih 100€ AFAM 525 XSR2.... Bas sam u nedoumici :mrgreen:
:ROFLMAO:
Zbog toga jeftini sprej w5 iz lidla i gas, sve ostalo je bacanje para
 
  • Like
Reactions: Paf
Upravo to sam vidio. Tada sam stavljao 16 zupcanik umjesto 15 i imao sam sto vidjeti. Na prednjem zupcaniku su se skupila sva ta sranja pomijesana i sama ta masa ne bi nikako sama otpala, jos je skrivena sa platikom. Skidao sam ih kao katran rukavicom i sve to zbog “održavanja lanca”. Sada cu svaku jesen sve to pocistiti radi reda jer sam osobno vidio sto sve tamo zavrsi.

Zato ja podmazujem hipenolom, ne lijepi se ništa po lancu, lako se očisti i lanac i ovo gdje višak zašprica..i tako već 30k km, lanac sam dotegnuo možda dvaput i to skroz malo...Hipenol majka, nikad više ne mislim bacati novce na sprejeve.
 
Zato ja podmazujem hipenolom, ne lijepi se ništa po lancu, lako se očisti i lanac i ovo gdje višak zašprica..i tako već 30k km, lanac sam dotegnuo možda dvaput i to skroz malo...Hipenol majka, nikad više ne mislim bacati novce na sprejeve.

Za lanac je super. Za cistocu motora je koma (iako se lako cisti). Al ono najgore je smrad u garazi :mrgreen: Ko se moze pomirit sa spricanjem u voznji i smradom u garazi, to je to. Pogotovo ako se koristi automatski nauljivac: nit brige nit pameti, samo pazit da spremnik ne presusi.
 
  • Haha
Reactions: Ico92
Za lanac je super. Za cistocu motora je koma (iako se lako cisti). Al ono najgore je smrad u garazi :mrgreen:

Samo treba pogoditi mjeru, onda ne zasere previše okolo...a i na smrad se navikne, sad mi čak miriši :ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
Poslije Hipenola je Pantherol Kettenol 100 mila majka što se tiče smrada. Idući put ću vjerojatno uzeti gradaciju 150 čisto za probu, vjerojatno je još malo gušće pa će manje špricati po felgi.
 
Ja podmazujem od uvijek sa sprejom, svakih 500km i ne treba puno stavljati. Onda niti šprica niti košta,trenutno mi je ostalo spreja za još Max 2 puta a s tim zadnjim sprejom podmazujem preko 20000km. Znači,nikakvih problema nisam imao nikad s lancem niti na jednom motoru,sprej mi traje godinama i nemam problema sa čišćenjem,samo ne treba pretjerivati.
 
Treba vidit ak se kome da da proba sa Liqui Moly MoS2 aditivom za getribe. To je pasta i zadovoljava kriterije ulja za getribe (to recimo Honda preporuča za moju CBF), a nebi trebalo špricati. A moly je brutalan suhi lubrikant, tako da je zaštita sigurno visoka, plus su gubitci smanjeni.

Probao bih ja ali planiram mijenjat lanac i lančanike na jesen/zimu, tako da mi se živo jebe :mrgreen:
 
Pade mi na pamet da pogledam na Versysu kakvo je stanje oko prednjeg lancanika. Vec je vise od pola godine kod mene, presao sa njim vec 4000km, a nisam niti jednom otvorio poklopac prednjeg lancanika da vidim stanje.
Hmdaaa... izgleda da nije ni prethodni vlasnik. Nikad.
Evo ovako to izgleda na 4 godine i 10000km starom motoru:
20230512_153124.jpg


I nakon tretmana sarafcigerom, petrolejom i krpom:
20230512_154314.jpg
 
  • Like
Reactions: Author
Pade mi na pamet da pogledam na Versysu kakvo je stanje oko prednjeg lancanika. Vec je vise od pola godine kod mene, presao sa njim vec 4000km, a nisam niti jednom otvorio poklopac prednjeg lancanika da vidim stanje.
Hmdaaa... izgleda da nije ni prethodni vlasnik. Nikad.
Evo ovako to izgleda na 4 godine i 10000km starom motoru:
View attachment 762884

I nakon tretmana sarafcigerom, petrolejom i krpom:
View attachment 762886
To je cisto kak zna meni bit,šaka govana,pomješana sa travom,kamenčićima itd,meni se zadnji puta unutar tog poklopca nista nije vidjelo,samo ta nakupljena masa
 
Pade mi na pamet da pogledam na Versysu kakvo je stanje oko prednjeg lancanika. Vec je vise od pola godine kod mene, presao sa njim vec 4000km, a nisam niti jednom otvorio poklopac prednjeg lancanika da vidim stanje.
Hmdaaa... izgleda da nije ni prethodni vlasnik. Nikad.
Evo ovako to izgleda na 4 godine i 10000km starom motoru:
View attachment 762884

I nakon tretmana sarafcigerom, petrolejom i krpom:
View attachment 762886
I to je tebi posli tretmana i ciscenja...to cisto!., nisi trebao ni dirat, ako nisi to očistio kako treba.
 
Ajd jebote, nabrzinu malo pocistio da mogu jos djir prije kise baciti. Pa bolje je nego sto je bilo, zar ne? :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Paf
Takve stvari tesko idu krpom i kacavidom, treba pritisak...sprej za ciscenje kocnica prava stvar
 
Štapići za uši su finiš, skidaj to opet dole.

Što ga više i češće mažeš više se smeća skuplja naprijed, meni je tako bilo nakon godinu dana i manje od 10.000km, možda malo manje ali dovoljno da se počisti i skupe stare gumice koje su posipadale...
 
  • Like
Reactions: diesel power
Koliko kenjam za podmazivanje na kraju se dokopao ovoga spreja,sigurno ce biti bolji od onog ljepljivog Valvoline sranja koji se ljepi posvuda osim po lancu 😂
 

Attachments

  • IMG_20230517_130819.jpg
    IMG_20230517_130819.jpg
    1 MB · Views: 0
  • IMG_20230517_130811.jpg
    IMG_20230517_130811.jpg
    797.2 KB · Views: 0
Koliko kenjam za podmazivanje na kraju se dokopao ovoga spreja,sigurno ce biti bolji od onog ljepljivog Valvoline sranja koji se ljepi posvuda osim po lancu 😂

Super sprej (za namjene za koje je napravljen, imam ga), nisam ga probao na lancu, al mogu i tebi rec zasto ga nebi tamo zelio: jako voli navuc prljavstinu, ko magnet je po tom pitanju. Moj savjet je da ni ne pokusavas, a ti kak hoces :D Jednom podmazao nogare na motoru s njim i nevjerojatno kako se brzo stvorila prljavstina koju sam rijesio brake cleanerom. Bili koji sprej na bazi litijevog sapuna (white lithium grease) je po tom pitanju bolji (ne za lanac nego ostalo sto treba podmazat na motoru: zglobovi tipa nogara, sajla kuplunga na spoju sa rucicom itd)
 
Last edited: