Sprej za podmazivanje lanca

E jbg znaci zajeb 😂🤦

A nije HHS2000 zajeb, dapace, vrhunski proizvod, al za lanac motora nije namijenjen :) Iz mog iskustva niti za bilo koje drugo podmazivanje na motoru ako je izlozeno vjetru jer je ljepljiv i navlaci prasinu na sebe. Idealan je za pante na vratima, na kuci ili autu, samo da nije izlozen strujanju zraka kao na motoru, jer - prasina
 
Danas sam opet čistio lanac i lančanike, na coveru ispred prednjek lančanika je isto opet bio mulj blata i kamenčića, još uvijek razmišljam dal da ga uopće podmažem🤔 iako mi to suludo zvuči al malo je reći da znam desetak osoba koje ne rade ništa po pitanju podmazivanja
 
Jos jednom...w5 sprej iz lidla...pospricati sa njim ili sa naftom i obrisati i onda jos jednom lagano pospricati
 
Ima i baby wd 😆
 

Attachments

  • 20230530_191709.jpg
    20230530_191709.jpg
    783.1 KB · Views: 0
Koristio sam 100 sprejeva i ni sa jednim nisam bio zadovoljan, dok nisam nedavno kupio neki Silkolene dry lube..Bijele je boje i apsolutno ništa ne štrca po felgi...
 
Silkolene dry lube jedan od najkvalitetnijih ako ne i najbolji sprej koji sam dosad koristio. Je da je skup... Ali.
Fuchs program, sve im je na visokom nivou.
 
Kupio litru hipenola i s njim čistim i podmazujem lanac... Eventualno za čišćenje tu i tamo kad imam vremena i volje odradim sa sprejem za čišćenje. Ako višak i za prska felgu lako se obriše krpom ili maramicom... Možda treba malo češće podmazati jer se ne lijepi za lanac kao ti sprejevi ali nije problem svakih cca 500 km provjeriti i napraviti krug po lancu kistom umočenim u hipenol.
U uputama koje su došle s motorom piše da se lanac podmazuje s sae 90 uljem a piše i na pakiranju od lanca.
S ovim bijelim je lanac bio našprican kad sam kupio motor, nisam neko vrijeme vozio motor nakon što sam ga dovezao iz dućana jer je bilo loše vrijeme, počela se za tjedan dana hvatati hrđa po lancu. Od kad mažem hipenolom nikakvih problema.
 
ma dašta, hipenol svakih 1000km, a ako je baš šporkan lanac ili voženo po kiši malo spreja za čišćenje lanca i opet hipenol... pinel i 2 kruga okreni i vozi... zna malo zasmrdit, al to je sve rokenrol... na putovanja odnesem onu malu bočicu za ulje i jedan pinelić u kesicu, zauzme mista koliko i kutija cigareta...
 
  • Like
Reactions: thommy
ma dašta, hipenol svakih 1000km, a ako je baš šporkan lanac ili voženo po kiši malo spreja za čišćenje lanca i opet hipenol... pinel i 2 kruga okreni i vozi... zna malo zasmrdit, al to je sve rokenrol... na putovanja odnesem onu malu bočicu za ulje i jedan pinelić u kesicu, zauzme mista koliko i kutija cigareta...
 
  • Like
Reactions: singlica
Sve je ok po gradu..Ali kad izađeš na autoput i stisneš gas 100tinjak kilometara, pa ti drugarica siđe s motora sa zamazanim novim Leviskama, dao bi 100 eura za dobar sprej...
Ne mogu se igrat sa hipenolom i sl..Ne vozim često drugaricu iza sebe, ali kad vozim, ne smi štrcat🙂
 
I još nešto..
Proizvođači koji savjetuju mazanje lanca sa sae 90 uljem(istina je), neka oblože komplet lanac u vodilice kao nekad MZ, pa neće bit problema..
 

Attachments

  • mz-250-cm3-slika-7295567.jpg
    mz-250-cm3-slika-7295567.jpg
    103.3 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: diesel power
Pa proizvođači motora isto pišu u korisničkim uputama, što oni ne riješe problem? A drugarica ako nije na motoru našpricana ne bu niti skinula te levisice za drugu (treću i bilo koju slijedeću) rundu špricanja 😁.
 
  • Haha
  • Like
Reactions: ODST and thommy